Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Spełnione marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnione marzenia

nyna76 17:05, 18 kwi 2024


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Hejka

Trawa powinna zostać skoszona, zwertykulowana, aeracja rurkowa i dopiero piaskowanie. Plus dosiewka nasion i nawóz. Wtedy to ma sens.

Ale ja tu nie widzę koszenia coś za wysoka jest.

Przez parę dni można rozgrabiać i podlewać.
Będzie dobrze, choć na pierwszy rzut oka widok przeraża.

Na grupie trawnikowej FB takie widoki to norma. Będzie git. Piasek się wchłonie i wyrówna nierówności.





____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Julka 19:55, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Najpierw nakłuwali cały trawnik, potem robili wertykulacje ( kilka bigbagów filcu) , dosiewka nasion, krzemu, nawozu i dopiero piaskowanie 4 tony. Zastanawiam się kiedy ten piasek zniknie ? Czy to sà tygodnie? Miesiàce ?
____________________
Spełnione marzenia
Julka 20:00, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Zastanawiam się czy mam to grabić? Bo oni bardzo dokładnie w każdy zakątek sypali nasiona a teraz jak zacznę grabić to je poprzenoszę w rózne miejsca ? Oni mówili żeby nie ruszać. Poradzcie coś. Ta piaskownica mnie przeraża!! Stoje w oknie i płakać mi się chce. Może ktoś ma jakieś zdjecia swojego trawnika- piaskownicy i napisze jak długo piasek znikał i pokaże jak trawnik potem wyglądał
____________________
Spełnione marzenia
Judith 20:02, 18 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
A czy najlepszym krokiem nie będzie pytanie skierowane do wykonawcy?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joku 20:22, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12126
Z mojego oświadczenia trawa powinna przebić się przez tę raczej cienką warstwę piasku i za 2 - 3 tygodnie już powinno być zielono. Może nie idealnie ale zdecydowanie lepiej niż obecny widok. Nie wiem jaką masz glebę bo nie śledzę na bieżąco twojego wątku - glina? albo bardzo zbite podłoże? Bo zastanawiam sie dlaczego zastosowano taką metodę. Po wertykulacji trawnik zazwyczaj wygląda nieciekawie ale potem robi się piękny. Uzbroiłabym się w cierpliwość i czekała. Jak zaczniesz grabić to poprzemieszczasz nasiona i nawóz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Julka 20:30, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Judith napisał(a)
A czy najlepszym krokiem nie będzie pytanie skierowane do wykonawcy?

Pytałam oczywiscie i mówią że tak ma być i mam być cierpliwa,,,, ale, że nie jestem i to mój pierwszy własny trawnik to pytam tutaj
____________________
Spełnione marzenia
Julka 20:36, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Joku napisał(a)
Z mojego oświadczenia trawa powinna przebić się przez tę raczej cienką warstwę piasku i za 2 - 3 tygodnie już powinno być zielono. Może nie idealnie ale zdecydowanie lepiej niż obecny widok. Nie wiem jaką masz glebę bo nie śledzę na bieżąco twojego wątku - glina? albo bardzo zbite podłoże? Bo zastanawiam sie dlaczego zastosowano taką metodę. Po wertykulacji trawnik zazwyczaj wygląda nieciekawie ale potem robi się piękny. Uzbroiłabym się w cierpliwość i czekała. Jak zaczniesz grabić to poprzemieszczasz nasiona i nawóz.

I o taką odpowiedz mi chodziło. Dziękuję. Muszę się uzbroić w cierpliwość, ktorej niestety mam braki i czekać.
____________________
Spełnione marzenia
Joku 20:59, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12126
Ogrodnik musi być cierpliwy .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Julka 21:11, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Joku napisał(a)
Ogrodnik musi być cierpliwy .


Taak, wiem ❤️
____________________
Spełnione marzenia
LIDKA 21:41, 18 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7083
Julka masz nawodnienie? Jeśli nie pada to podlej. Za pare dni zielone będzie przeważać.

Masz ładny ten ogród. Trawnik podkreśla rabaty.

A ogrodowanie uczy cierpliwości.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies