Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 16:03, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
SlonecznyOgrod napisał(a)


Całkiem dużo ale to pierwsze nasadzenia więc nic dziwnego , że lista długa a na pewno jeszcze się powiększy.
Teraz modne też są judaszowce tylko one wrażliwsze na mrozy.


Tak, to na pewno nie będzie koniec zamówień . Ale najpierw chcę rozplanować i posadzić te, które już zamówiłam. I zobaczyć, gdzie mogę coś jeszcze wcisnąć .

Judaszowca (kanadyjskiego) mam, od jakichś 3-4 lat. Posadzony jako "patyk", teraz jest ładnym, rozgałęzionym drzewkiem, ma ponad 2 metry. Nigdy nie okrywanym (ale przez te ostatnie lata, to prawie zim nie było), nigdy nie nawożonym . Zobaczymy po tej zimie co z niego wyrośnie .

Ale kusił mnie jeszcze judaszowiec, nie pamiętam nazwy, jakiś kwitnący na biało. Znalazłam jedynie przez net, cena dość wysoka, więc na razie odpuściłam.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasiek 18:20, 22 mar 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Toż to nie oczko ale staw - rany - sama to kopałaś? No to wielki szacun, swietnie Ci wyszło!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agatorek 19:14, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
kasiek napisał(a)
Toż to nie oczko ale staw - rany - sama to kopałaś? No to wielki szacun, swietnie Ci wyszło!


Jak się baba uprze, to i oczko/staw wykopie . Ma wymiary Ok. 6 na Ok. 8 metrów, więc to takie większe oczko

No muszę przyznać, że eM mi „pomagał”. Wykopał całe 3 taczki ziemi. I powiedział, że ma dość .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
JoannA 19:32, 22 mar 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gdzie w Nowym Dworze Maz.jest szkółka? Czy chodzi Ci o tę szkółkę za lotniskiem w Modlinie jak skręcasz na Pomiechówek?
Fajna skółka jest też na wylocie z Pomiechówka.
W Strubinach masz szkółke zadrzewieniową nadleśnictwa Jabłonna. Jak miałam działkę w Kroczewie to często robiłam tam zakupy ale nie byłam tam już 12 lat więc nie wiem jak teraz z asortymentem roślin.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
April 19:38, 22 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agatorek napisał(a)


Jak się baba uprze, to i oczko/staw wykopie . Ma wymiary Ok. 6 na Ok. 8 metrów, więc to takie większe oczko

No muszę przyznać, że eM mi „pomagał”. Wykopał całe 3 taczki ziemi. I powiedział, że ma dość .



Wiem jaką tytaniczną pracę wykonałaś z tym oczkiem. Sama z niewielką pomocą męża wykopałam wgłębnik 5 na 5m. Stawiamy tam basen, żeby nie rzucał się w oczy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 19:50, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
JoannA napisał(a)
Gdzie w Nowym Dworze Maz.jest szkółka? Czy chodzi Ci o tę szkółkę za lotniskiem w Modlinie jak skręcasz na Pomiechówek?
Fajna skółka jest też na wylocie z Pomiechówka.
W Strubinach masz szkółke zadrzewieniową nadleśnictwa Jabłonna. Jak miałam działkę w Kroczewie to często robiłam tam zakupy ale nie byłam tam już 12 lat więc nie wiem jak teraz z asortymentem roślin.


Tak, o tę za lotniskiem mi chodziło.
Lubię jeszcze szkółkę w Chotomowie .

Dziękuję za namiary na pozostałe .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:51, 22 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)


Wiem jaką tytaniczną pracę wykonałaś z tym oczkiem. Sama z niewielką pomocą męża wykopałam wgłębnik 5 na 5m. Stawiamy tam basen, żeby nie rzucał się w oczy.


Też ładne wymiary . Kobiety rządzą! .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 20:06, 22 mar 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Agnieszka, ja kupowałam klony w Szkółkach Zamojskich - Globosum i Royal Red. Mam je dwa sezony - jestem zadowolona, sa zdrowe i ładne. Wogóle mają sporo ciekawych drzew, także formowane w parasol czy parawan.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 20:16, 22 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agatorek napisał(a)


Też ładne wymiary . Kobiety rządzą! .


No baaaa
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 21:16, 22 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek, patrzę na Twój staw i oczom nie wierzę... Agatorek Determinatorek Bardzo Ci gratuluję zapału i miejsca. Siła kobiety! Podziwiam też u Ciebie wierzby, we mnie wywołują nostalgię za dawnymi czasami, piękne. Psiaki cudowne, wyobrażam sobie, jakie muszą w takim gangu i miejscu być szczęśliwe Kibicuję!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies