Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 15:19, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Kordina napisał(a)
Dołączam do chóru zachwyconych


Bożenko! Dzięki. Dobrze, ze wróciłaś.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:35, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Makao napisał(a)
Lilak to i u mnie kwitnie ale azalie czy piwonie to jeszcze daleko.
Piękne masz azalie i ładną kolekcję lilaków. Mogę sobie tylko wyobrazić zapach jaki teraz u Ciebie panuje


Aniu! Bardzo lubię lilaki, przede wszystkim za zapach, chociaż urody też nie można im odmówić. Kwitną mi tylko dwie azalie, pozostałe jeszcze w pąkach, dziwne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:40, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
anpi napisał(a)
Piesio fajnie wpisuje się w krajobraz ogrodu. Nad stawem jakby pozował do fotki, a może i do obrazu!?
Azalie i lilaki ci się rozpędziły, piękne, u mnie jeszcze trochę...
Mimo chłodu działasz... W sobotęjeszcze si dało, ale dziś to już dla mnie stanowczo za zimno. Wieczorem zrosiłam ogród na wypadek mrozu i w szklarni pozapalałam znicze


Aniu! Piesio mojego syna i synowej jest bardzo sympatyczny, czasem go do nas podrzucają. Pozowanie to pozory, bardzo trudno zrobić mu zdjęcie, zazwyczaj zdążę uchwycić ogon, grzbiet lub nic, strasznie szybki.
Dziękuję, dwie azalie tak się pospieszyły, ciekawe kiedy zakwitną kolejne. Na szczęście mróz nie poczynił większych szkód, uszkodził tylko aktinidię.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:57, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Cały czas chłodno, więc tulipany dobrze się trzymają. Dwie azalie kwitną jak szalone, pozostałe jeszcze śpią. Na szczęście mróz nas oszczędził. Umroziło tylko aktinidię.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:58, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 16:00, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Te tulipany były kupione jako EE, okazało się, że pomyłka, ale i tak mi się podobają.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:47, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Moja poszerzona w tym roku rabata liliowcowa.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:53, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Leśnej rabacie z ubiegłego roku dorabiam drugą część po prawej stronie ścieżki.


Na razie jeszcze marnie wygląda, ale z czasem nabierze masy.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 20:59, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Dołączam do chóru zachwycających się kwitnącymi azaliami. Mam tylko dwie japońskie, a wielkokwiatowe to niespełnione marzenie. Podziwiam u innych.

Za rok nie poznamy tego leśnego zakątka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Urszulla 21:40, 24 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Alija napisał(a)


Piękny kolor tej azalii, też mam pomarańczową i nie mogę się doczekać rozwinięcia pąków.
A ten leśny teren jest wyniesiony wyżej, bo tak wygląda. Liliowce pooglądamy dopiero latem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies