Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 09:09, 30 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
To chyba zdjęcie z zeszłego sezonu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 11:11, 30 kwi 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Martka napisał(a)
Dziś dla odmiany był obchód przedwieczorny. Jabłonka Tina wystawia pręciki z pąków. Poza tym ładna z niej tancerka, na wietrze wychodzi jej ten taniec zgrabnie.

Świecące tulipany na taką pogodę jak dziś - idealne.

Rozkwitł narcyz Falmouth Bay, czysto-biały, o dużych kwiatach i zaokrąglonych płatkach.


Proszę Pani tu jest jakby pięknie!!! A tulipany mam chyba takie same, to są te co się martwiłaś, że są czerwone? One wpadają w taki róż jak się rozwiną, bardzo ładnie świecą, nie sposób przejść obok nich obojętnie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 10:53, 04 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu April, trochę zerknęłam okiem na inf. o narcyzach i stawiam na to, że (ewentualnie) mogą mieć u mnie zbyt ciężką glebę, u Ciebie z kolei za mało żyzną i suchą. Zaniedbałam też nawożenie cebul po kwitnieniu, przyznaję zupełnie szczerze. W tym roku to zmienię. I będę uparcie próbować tak jak Ty, bo biel jest szałowa.

Judith, ostudziłaś zapał z rozmnażaniem narcyzów. Pojęcia nie mam, jak im dogodzić, ale pójdę tropem rozluźnionej, wilgotnej i żyznej gleby i spróbuję. Misy już nie maluję, to była kwestia wypowiedziana (napisana) w afekcie

Ewo Ando, dbasz o żyzną glebę, to i narcyzy na wypasie nic to, nie będę ustawać w próbach.

Makao, próbuj zaraz wrzucę kilka zdjęć z bielą

Agato Brzozowa, powtórzę, próbuj. Czerwonawe tulipany nie są moją bajką i przerzucę je inną na rabatę, ciut z tyłu. Zmiany intrygujące, ale wciąż niedokończone Może ten weekend przyniesie długo wyczekiwany finał warzywnika. Namiar na priv. Zdecydowanie rozpieść się konewką i pazurkami. Z tymi drugimi jest problem z dostępnością, mus poszukać.

Haniu, słońce hojnie rzuciło trochę promieni na świat, mam nadzieję, że i do Ciebie trafiły. Wyrzut pomysłów to przeszłość, teraz muszę się z nimi hamować, ideałem jest zapanować nad tym, co jest Warzywne plony są w dużej mierze poplonem Twoich obserwacji i doświadczeń Szpinak w zamrażarce. U mnie króluje jako przystawka z czosnkiem i parmezanem, na kilka obiadów będzie jak znalazł.

Jolu, u mnie Koreanka zaczęła być zbyt mocno dominująca obok róż. Ułatwiła mi decyzję, tym bardziej, że to pamiątka po moim Tacie, wycięcie z powodów estetycznych li tylko - musiałoby się odbyć z wielkim bólem serca. Dobrze, że nie musisz spieszyć się z takimi decyzjami

Magaro, już nie wiem, o co chodzi. Może postawmy na zimę, że ona namieszała.

Sylwia, bodziszek zeszłoroczny, jak Agnieszka zauważyła. Biocovo. U mnie do kwitnienia szykuje się dopiero bodziszek żałobny, ten jest najwcześniejszy.

Makao, mój też tak samo. Zdjęcia zeszłoroczne.

Dario, dziękuję  Tulipany czerwone już przekwitają, słusznie czynią mimo wszystko szkoda, że nie pomarańczowe.
Martka 11:00, 04 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tymczasem… jeszcze kilka narcyzów, które wciąż piękne



Martka 11:06, 04 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tulipany rozszalały się kolorami, nie panuję nad tym… więc niech się dzieje







Gdyby tego było mało, to jeszcze są one! Bardziej pstro się nie dało?! miały to być oczywiście Dollsy z Bie Nie mój typ.

Martka 11:14, 04 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kwitną po raz pierwszy - oby już weszło im w krew - judaszowce. Osobliwy kształt kwiatka, ale uroczy kolor

Fasole czekają na warzywnik. I cieplejsze noce. Dziś było -2…

Sałata w konsumpcji

Pomidory wysiane w kwietniu, na szczęście nie wcześniej, bo jeszcze stanowczo za zimno na grunt. Przeprowadziły się do szklarni, ale noce spędzają jeszcze w domu.

Na ten weekend mam szalone plany dokończenia dwóch rabat, warzywnika i przesadzanek różnych… zobaczymy, czy chęci pójdą w parze z siłami.
Edit: szpinak ze szklarni w drodze do zamrażarki

olciamanolcia 11:16, 04 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Martka napisał(a)
Tymczasem… jeszcze kilka narcyzów, które wciąż piękne





Na ostatnim zdjeciu kolorystyka iście patriotyczna idealna na majowe święta
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Alija 11:16, 04 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Marta, po zimie i szarym początku wiosny tulipanowe szaleństwo kolorów wskazane. Potem się uspokoi w ogrodzie. Te białe narcyzy przecudnej urody.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
olciamanolcia 11:17, 04 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Martka napisał(a)
Tulipany rozszalały się kolorami, nie panuję nad tym… więc niech się dzieje







Gdyby tego było mało, to jeszcze są one! Bardziej pstro się nie dało?! miały to być oczywiście Dollsy z Bie


I tu cuda! Nawet te czerwoniaki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
antracyt 11:23, 04 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Jakie tu wszystko ładne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies