Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 14:48, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie żałuj, one się mocno rozrastają, mam żółte i już w drugim sezonie były pokaźne. Choć słyszę też, że w niektórych ogrodach potrafią zamierać.
Brzozowadzie... 15:22, 27 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Martko, jakże Ty pędzisz, Ty i Twój wątek Rozumiem ten stan, nie sypiałam wtedy po nocach. A raczej cały czas śniły mi się rabaty
Fajnie masz, w stylu swoim własnym, z tymi ścieżkami, oranżeriami, szklarenkami. Zawsze zaglądam, co nowego i zawsze czymś zaskakujesz
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Makao 16:30, 27 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4267
Martka napisał(a)
Nie żałuj, one się mocno rozrastają, mam żółte i już w drugim sezonie były pokaźne. Choć słyszę też, że w niektórych ogrodach potrafią zamierać.

O kurcze, oby nie. Wiele roślin u mnie zamiera i tak bardzo liczę że krwawnik jednak będzie z tych żelaznych u mnie. Potrzebuje czegoś w tym stylu, koniecznie. Oby mi się udało.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Martka 21:05, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agato Brzozowa, spać to już mogę spokojnie szkółek nie odwiedzam, z zakupami roślin nie szaleję, czy to już stabilizacja? Trzeci sezon zobowiązuje? Że pędzę, to wrażenie li tylko. Nie jestem już na bieżąco z wieloma wątkami, praca chłonie czas i mnie jak czarna dziura, ogród z doskoku, a pogoda doskoki mocno limituje. Jeszcze niedawno marzyłam o sezonie, w którym będę już tylko pielęgnować, dopieszczać, dbać o kanciki, tylko ... czy taka równowaga jest realna?

Aniu Makao, zakładamy optymistyczną wersję zdarzeń, na zapas zamartwiać się - w tym nie ma logiki
Martka 21:15, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziś dla odmiany był obchód przedwieczorny. Jabłonka Tina wystawia pręciki z pąków. Poza tym ładna z niej tancerka, na wietrze wychodzi jej ten taniec zgrabnie.

Świecące tulipany na taką pogodę jak dziś - idealne.

Rozkwitł narcyz Falmouth Bay, czysto-biały, o dużych kwiatach i zaokrąglonych płatkach.

Martka 21:28, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rozkwitły zeszłoroczne pojedyncze sztuki.

Różanka, a obecnie tulipanianka, trzyma fason. Choć botaniczne zaczynają sypać płatkami.

Sałatę postanowiłam siać w rzutach. Masłowa. Tę chyba przepikuję prosto do gruntu.

W skrzyni warzywnej pierwsza ozdoba.

A tu za jałowcem natknęłam się na ślady obyczajowości sikorek - do spożywania ziaren słonecznika wybierały ten właśnie zakątek - nie każde ziarno trafiło, jak widać, do przełyku.

Zakończę widokiem na narcyzowe pląsy, ta rabata zachwyca mnie nieustannie.

Życzmy sobie ciepła. Więcej zdjęc, mniej tekstu (nic nie mam przeciwko niemu, ale chcemy fotografować i podziwiać zieleń świeżych listków, pąków, kolorów - w promieniach słońca sprawy te mają się zgoła inaczej. Udanej pod każdym względem majówki!
mrokasia 21:50, 27 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Martka napisał(a)

….Jeszcze niedawno marzyłam o sezonie, w którym będę już tylko pielęgnować, dopieszczać, dbać o kanciki, tylko ... czy taka równowaga jest realna?



He he he, ja sobie zaplanowałam wykonanie wszystkich przesadzeń, wysadzeń, podzieleń, uporządkowań itp. w nadchodzącym tygodniu. Tak żeby później już tylko na bieżąco pielęgnować, cieszyć się ogrodem. I co? I nie wiem co, bo pogody nie przewidzisz… na chwilę obecną wygląda to raczej średnio..,
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao 22:20, 27 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4267
Piękne te narcyzy. Nawet nie myślałam że tak fajnie się prezentują. Długo kwitną?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Martka 22:48, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mrokasiu, ponoć ma być ciepło w pierwszej połowie tygodnia. Tylko tydzień prac dzieli Cię od szczęścia ogrodowego, od spełnienia porządkowego? Szczęściara U mnie to miesiąc jak nic, grube rycie jeszcze czeka.

Aniu, mam je pierwszy sezon, jeszcze nie wiem, jak długo będą, na razie kwitną, powiem po. Ogólnie wolę narcyzy od tulipanów z kilku względów. Nie jest to natomiast miłość z wzajemnością, co innego, gdybym miała piaszczyste, leśne podłoże.






Martka 22:52, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, dla Ciebie bodziszek Biocovo. Z daleka.

I z bliska.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies