Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 11:54, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
margaretka3 napisał(a)

Według mnie katalpa.
Barbula niesamowita!! Moja sadzonka jeszcze nie padła... Jest nadzieja


Kurcze.. cofnięta jestem ogrodowo z tą katalpą Daj szansę barbuli, warta grzechu. Ja też próbuję zrobić sadzonkę zobaczymy której się uda
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 11:56, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Asia, Sylwia dziękuję.. miałam wyobrażenie mniejszego drzewa Ale też miłorząb mnie powalił wielkością więc się zrównoważyło
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 11:59, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
waldek727 napisał(a)

Świetne zestawienie.
A co sądzisz Agnieszko o tym, jakby dosadzić tam jeszcze Foeniculum vulgare - Purpurascens ?


No przy Tobie Waldek mus łacinę odgrzebać Tam za wiele się nie zmieści, mała rabata a i tak barbula na głowę włazi choć cięta..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:15, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
znalazłam coś takiego. Po lewej jest róża różowa na tarasie. Pod nią tworzę rabatę białą, bo tak głównie biało srebrne kwiatki sobie rosną. Ponieważ po obu stronach są róże, żeby nie było za różowo chciałam dołożyć coś białego co nawiązałoby do białej rabaty z różami i lialimi. Szerokośc tego trawnika od róż do bukszpanu to jakieś 3,5 m więc szału nie ma. Nie zależy mi jednak na dużym przejściu bardziej na podzieleniu ogrodu, bo mam kiszkę trochę.

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
magnolia 12:30, 15 wrz 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
słuchaj, to może te hortki nie byłyby złe, tylko odmiana niezbyt potężna.
I może da się tam nie zrobić paska typu 80 cm szer, tylko szerszy prostokąt- tak żeby zmieścił się grujecznik, hortki,przed nimi ławka i coś jeszcze- może 160 szerkości?


____________________
magnolia 12:32, 15 wrz 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
albo hortensje i trawy do nich- rosplenice np?
buksa-kulkę może wyciagnąc na róg rabaty, obok ławki?
czy grujecznik tam będzie ok, nie mam jak ocenić- czy gabarytami tam nie za wielki. Popatrz z tarasu jak będzie tam z nim. Można tez wybrać coś mniejszego
____________________
abiko 13:37, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
magnolia napisał(a)
słuchaj, to może te hortki nie byłyby złe, tylko odmiana niezbyt potężna.
I może da się tam nie zrobić paska typu 80 cm szer, tylko szerszy prostokąt- tak żeby zmieścił się grujecznik, hortki,przed nimi ławka i coś jeszcze- może 160 szerkości?




Jak najbardziej 160 będzie ok, też tak planowałam. Tylko kurcze zastanawiam się czym to wysypać. Początkowo planowałam żwirek, ale teraz najchętniej zostawiłabym trawę tylko a rabatę wycięłabym pod rośliny tylko.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 13:39, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
magnolia napisał(a)
albo hortensje i trawy do nich- rosplenice np?
buksa-kulkę może wyciagnąc na róg rabaty, obok ławki?
czy grujecznik tam będzie ok, nie mam jak ocenić- czy gabarytami tam nie za wielki. Popatrz z tarasu jak będzie tam z nim. Można tez wybrać coś mniejszego


Buksa po lewej?? czy po prawej..?
No wyboru za dużego nie mam, chciałabym jednak trochę cienia. Katalpa za duża korona, umbra jakoś się do niej zraziłam, próbowałam ją posadzić 3 razy a grujecznik mogę ciąć pewnie..?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
magnolia 13:43, 15 wrz 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
abiko napisał(a)


Jak najbardziej 160 będzie ok, też tak planowałam. Tylko kurcze zastanawiam się czym to wysypać. Początkowo planowałam żwirek, ale teraz najchętniej zostawiłabym trawę tylko a rabatę wycięłabym pod rośliny tylko.


możesz, ale wjeżdżanie kosiarka pod ławkę łatwe nie będzie. Może wrzuć tam pod nią zadraniającego coś- np seslerię skalną, albo tiarelle czy runiankę ( jesli nie masz tam za sucho).

Hortensje Polar Bear sa cudne i nie za wysokie.
Ale ja unikam żwirku pod hortensje- wg mnie lepiej jak można im dowalić jakiejś kory czy kompostu bo lubią, a niektóre kamienie są wapienne, czyli odkwaszają wokół siebie.

____________________
magnolia 13:45, 15 wrz 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
abiko napisał(a)


Buksa po lewej?? czy po prawej..?
No wyboru za dużego nie mam, chciałabym jednak trochę cienia. Katalpa za duża korona, umbra jakoś się do niej zraziłam, próbowałam ją posadzić 3 razy a grujecznik mogę ciąć pewnie..?


buksa z prawej oczywiście.
tak, możesz ciąć go, tylko lepiej cienkie pędy. i Wybierz o wyprowadzonej wyżej koronie. On w sumie nie daje głębokiego cienia, jednak nie ma co się oszukiwać że koronkę zbuduje na kilka metrów
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies