Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 15:07, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
magnolia napisał(a)


możesz, ale wjeżdżanie kosiarka pod ławkę łatwe nie będzie. Może wrzuć tam pod nią zadraniającego coś- np seslerię skalną, albo tiarelle czy runiankę ( jesli nie masz tam za sucho).

Hortensje Polar Bear sa cudne i nie za wysokie.
Ale ja unikam żwirku pod hortensje- wg mnie lepiej jak można im dowalić jakiejś kory czy kompostu bo lubią, a niektóre kamienie są wapienne, czyli odkwaszają wokół siebie.



Magnolio, ławka ma być przestawiana. Właśnie chcę mieć mozliwość dowolności w ustawianiu jeśli to możliweRabatę to tylko dla drzewa i hortencji bym stworzyła.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 15:07, 15 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
magnolia napisał(a)


buksa z prawej oczywiście.
tak, możesz ciąć go, tylko lepiej cienkie pędy. i Wybierz o wyprowadzonej wyżej koronie. On w sumie nie daje głębokiego cienia, jednak nie ma co się oszukiwać że koronkę zbuduje na kilka metrów

No a coś z koroną dającą cień i takiego co mi do ogrodu wejdzie?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 15:41, 15 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tą samą farbą trawnik chyba malowałas?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylwia_slomc... 22:07, 15 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Fajnie może wyjść jak podzielisz trawnik rabatką, pomysł do mnie przemawia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 09:24, 16 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Sebek napisał(a)
Tą samą farbą trawnik chyba malowałas?


no co ty.. kolor mi nie wyszedł.. Twój jest żywszy
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:25, 16 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie może wyjść jak podzielisz trawnik rabatką, pomysł do mnie przemawia


Sylwuś..tylko co z tego wyjdzie nie wiem najwyżej będę siała od nowa, a co.. czyli zajmie mi to kolejne 2 lata
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
magnolia 11:32, 16 wrz 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
abiko napisał(a)

No a coś z koroną dającą cień i takiego co mi do ogrodu wejdzie?

śliwa wiśniowa Pissardii?- już ją masz chyba, ale może to dobre nawiązanie...
____________________
abiko 11:51, 16 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
no mam, taką nisko szczepioną..no właśnie, jakby hektary były to problem mniejszy a tak.. lipa.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Ozz 13:55, 16 wrz 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
E no, aż taki wielki grujecznik chyba nie jest Jakby co to ja mam u siebie mniejszą odmianę, o bardziej kulistej koronie (szczepioną) 'Heronswood Globe".

To dodam fotę, jako sprawca zamieszania, to chyba chodziło o coś w tym stylu, dobrze pamiętam? Tylko nie pamiętam jak wtedy patyczki na trawniku układalyśmy, mam nadzieję, że jakoś podobnie.
To akurat jest fajny widok od strony drogi, taka oś się tworzy, i od placu zabaw (za plecami)

Aga - ile tam było szerokości trawnika? I nie pamiętam od której strony południe jest, czy na wprost, czy trochę ,,z prawej"?

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
abiko 14:06, 16 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ozz napisał(a)
E no, aż taki wielki grujecznik chyba nie jest Jakby co to ja mam u siebie mniejszą odmianę, o bardziej kulistej koronie (szczepioną) 'Heronswood Globe".

To dodam fotę, jako sprawca zamieszania, to chyba chodziło o coś w tym stylu, dobrze pamiętam? Tylko nie pamiętam jak wtedy patyczki na trawniku układalyśmy, mam nadzieję, że jakoś podobnie.
To akurat jest fajny widok od strony drogi, taka oś się tworzy, i od placu zabaw (za plecami)

Aga - ile tam było szerokości trawnika? I nie pamiętam od której strony południe jest, czy na wprost, czy trochę ,,z prawej"?



ooo coś w ten deseń jednak to siedzenie w domu ci służy;P
dziękuję. Olenka tam jest jakieś 3,5 m trawnika na szerokość. I tak mniej więcej kładłyśmy patyki, jakoś 3/4.

Muszę pojechać do tej szkółki koło ciebie..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies