Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

lojalna_ 20:11, 11 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ale fajna wiosna u Ciebie ....fotki sa zawsze miłe widziane
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
abiko 20:16, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
tak było w roku ubiegłym..

a w tym roku wrzosy nie przeżyły i na wrzosowisku łyso..
pomysłu nie mam co urośnie na skarpie gliniastej i zasłoni kawałek nad żwirem..?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 20:21, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
2 tygodnie różnicy między zdjęciami.. to teraz..
co posadzić za żonkilem plan był rh ale tam jest słońce do 17:00.. i odpadł.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 20:24, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Jola _lojalna_niestety ciemno, większość tulipanów jednak wzeszła będzie miło jak zakwitną fakt..fajnie, że zaglądasz
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Bogdzia 20:58, 11 kwi 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
abiko napisał(a)
2 tygodnie różnicy między zdjęciami.. to teraz..
co posadzić za żonkilem plan był rh ale tam jest słońce do 17:00.. i odpadł.


A wrzosców nie chcesz? Sa wytrzymalsze od wrzosów. a gdybys kupowała jeszcze wrzosy to kupuj tzw pączkowe , nie dosc ze równiez wiosna wyglądaja jakby kwitły to są wytrzymalsze od tych nie pączkowych.Ja bym tam posadziła ładna piwonię a z tyłu berberysa np erekta ale widzę ze masz tam kosodrzewinę to ona szybko zajmie całe to miejsce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
abiko 21:08, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Kosodrzewina jest do wysadzenia, ona ma chyba tam za mało słońca jak pęcherznice mają już liście. Chcę ją dać w donicę na taras. Mam tam dziurę, bo były berberysy, ale poszły pod taras. Brakuje tam nie wiem czego.. pustka.

Zastanawiałam się nad wrzoścami. Fakt są łatwiejsze w uprawie
Na skarpie mam posadzone jeszcze na jesieni nowe wrzosy ( no lubię je niestety). Może je przesadzę zamiast tych co wypadły - dam im jeszcze szansę i najwyżej dosadzę miniaturowe berberysy. Akurat te u mnie chcą rosnąć.
Piwonia to ciekawy pomysł.. uwielbiam piwonie tylko czy ona da radę na glinie nawet jak ją użyźnię. Nie mam doświadczenia z nimi jakoś.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 22:17, 13 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Posadziłam dziś koło róż tarasowych powojnik, trochę im nogi zasłoni może. Widzę, że straty w różach po zimie. Ech u mnie również.. wycięłam sporo, a jedna to chyba nie ruszy.. przynajmniej się nie zapowiada. Jedynie William Sch. przeżył w donicy jakby nie było zimy
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 22:20, 13 kwi 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurcze - a jakby posadzić tam seslerię z berberysami? Wrzosy te co przeżyły mogłby zostać, bo zestaw jest w porrządku A seslerie o tej porze już powalają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abiko 22:27, 13 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Seba mam ją w planach, ale muszę ją znaleźć jeszcze. Zdążyłam tylko powojnik posadzić i przyciąć kawałek kancików. Patrzyłam na wrzosowisko.. i patrzyłam i patrzyłam.. i się ściemniło Wywalę co padło i zobaczę ile miejsca zostanie.. wiesz, że szału nie ma

Ale... nie uwierzysz, mam niebieskiego rh, normalnie ma kwiaty. Cyknę fotę i wstawię.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:01, 15 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Pytanie jaką seslerię wybrać? planuję ją posadzić wzdłuż rabaty, którą chcę zrobić wzdłuż gabionu. Heufflera mi się podoba.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies