Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 10:09, 20 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Katkak napisał(a)
Agus w kwestii podzialu przestrzeni, nad ktoeym się zastanawiasz... a moze jakąś mp okragla rabate zrobisz na srodku trawnika tam, gdzie chcesz miec T n podzial. Na środku posadzilabys jakies wymarzone drzewo, potem coraz nizek przez krzewy i bylint. Ab może jakies male ciurkadelko by się znalazlo tam, lub jakas fajna mala fontanna na baterię słoneczną... tak so ie gdybam. I podział przestrzeni by byl i miejsce na nowe chciejstwa .


Kasia.. zastanawiam się nad rozwiązaniem takim, że tutaj jak masz ten buk ( do przesadzenia nie wiem jeszcze gdzie)po prawej, zrobić właśnie taki pokoik. I tu nie wiem, czy sadzić coś zielonego, czy jakąś ścianę gabionową, bo mam je w ogrodzie. Wstawiłabym wtedy tam ławkę, tak aby patrzeć właśnie na wprost pęcherznic i tego placyku żwirowego, bo tam zamiast ciurkadła jednak dam chyba palenisko. Wtedy miałabym sąsiadów za plecami, tylko plecy muszą być z czegoś wysokiego zielonego chyba. Na trawniku jest już grujecznik, chcę go podsadzić liliowcami - Luki mi obiecał
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:10, 20 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Rench napisał(a)
Fajny pomysł z tym tarasikiem osłoniętym od sąsiadów
I jeszcze ciurkadełko.... marzenie

Im częściej patrzę na ten kawałek to wiem, że mam tam mało miejsca, ale może się uda, a jak się nie uda to trudno
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:12, 20 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie wiem Kasiu czy akurat okrągłą , bo Aga ma linie proste , ale pomysł fajny w innym kształcie


Gdyby Im na trawniczku nie zależało za bardzo to myślę, że można by śmiało wygospodarować w ogrodzie ze trzy cztery pokoiki, a pod zielonymi ściankami nowe wąskie rabatki, wejścia mogłyby meandrować po przekątnych, czyli raz z lewej raz z prawej i już byłoby intymnie, a ile miejsca na nowe rośliny i ciekawość co jest dalej. Dzieciaki mogłyby w chowanego się bawićPrzemyśl Aguś


Sylwia ma rację, linie proste, ale Kasia dokładnie tak kombinuję. Jeszcze trochę trawnika mieć muszę, bo moje dzieci wolą trawę jeszcze.. ale i tak wiesz, że go ubywa. Jak udałoby mi się zrobić na środku taką właśnie rabatę to już będą miały gdzie się chować
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:12, 20 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ależ masz te kanty Kobieto jak brzytwy

Serio.. a mi się wydawały krzywe
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:13, 20 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ozz napisał(a)
Cześć, jakie zmiany? Drzewo jeszcze nie posadzone? ☺

Olenka, ależ oczywiście, że posadzone Mogłabyś wpaść na wiosnę z nowym dobrodziejstwem i trochę pokrytykować, Stęskniłam się
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:19, 20 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
A dziś kupiłam sobie na prezent dendrobium Muszę odnowić moje storczyki. I prymule cudne.


____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 10:52, 20 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
abiko napisał(a)

No wyobraź sobie je już u siebie

Wyobraziłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:57, 20 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
abiko napisał(a)


No w zanadrzu mam jeszcze tuje. Wszystko fajnie pieknie, bo ja lubię te pęcherznice, ale ciężko się je tnie na tej skarpie, ilość liści mnie poraża, a bardziej ich wyciąganie z gabionów i w zimie, mam ażurek
Sylwia ale ja cisy mam przecież tam na różance, nie pasują?

Na różance pasują , tylko tu nad nimi będą drzewa owocowe? Te u sąsiada.
Zastanawiam się też bo cisy też się tnie to chyba jednak szmaragdy byłyby wygodniejsze, ale tuje zkolei igły ze środka brązowe gubią i powinno sie je oczyszczać to też trudno na stromiźnie...ciężka sprawa....
Można by te gabiony odkurzaczem sprzątać...próbowałaś? Albo w czasie cięcia czymś nakrywać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:00, 20 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
abiko napisał(a)


Kasia.. zastanawiam się nad rozwiązaniem takim, że tutaj jak masz ten buk ( do przesadzenia nie wiem jeszcze gdzie)po prawej, zrobić właśnie taki pokoik. I tu nie wiem, czy sadzić coś zielonego, czy jakąś ścianę gabionową, bo mam je w ogrodzie. Wstawiłabym wtedy tam ławkę, tak aby patrzeć właśnie na wprost pęcherznic i tego placyku żwirowego, bo tam zamiast ciurkadła jednak dam chyba palenisko. Wtedy miałabym sąsiadów za plecami, tylko plecy muszą być z czegoś wysokiego zielonego chyba. Na trawniku jest już grujecznik, chcę go podsadzić liliowcami - Luki mi obiecał

Otototo liliowce pod grójecznikiem przemawiają do mnie, a miedzy nimi cebulowe wczesnowiosenne, zasychające liście zginą w liliowcach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:01, 20 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
abiko napisał(a)

Serio.. a mi się wydawały krzywe

Zmień okulistę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies