Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

sylwia_slomc... 21:40, 30 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
abiko napisał(a)


Super dziękuję. A kiedy je się wysiewa?

Ja siałam jakoś w marcu chyba, ale siałam w doniczki i dopiero z końcem kwietnia po przymrozkach dawałam w grunt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:48, 30 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Fajny fotel takie trochę art deco Ciekawa jestem tez tej zmianyTutaj zamiast nici potrzebny jest taker
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:55, 30 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Aguś a nie myślałaś o takim mobilnym parawanie do ogrodu , robiłabyś sobie kącik do wypoczynku , a po złożeniu dzieciaki by miały miejsce gonić. można by koło niego ustawić drewniane donice, albo takie jak masz przy wejściu donice z roslinami ,a pasowałoby klimatem do twojego ogrodu
Np taki
https://www.google.pl/search?q=parawan&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiXhNvJ3-rRAhVjD8AKHduPDaAQ_AUICCgB&biw=1366&bih=657#imgrc=WWax-UYzVQr6pM%3A
albo taki jak w tych kolejnych okienkach
a gdyby na dwóch lub na wszystkich ściankach były lustra to jeszcze byłby bardzo ciekawy efekt i powiększyłoby ogród optycznie Jak myślisz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
renatamama3 08:53, 31 sty 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Aguś fajny fotel , ja mierze się ze starym kredensem ,który ma 3 warstwy farby ,dół już prawie można malować ,małe szlify zostały , i mogę brać się za górę ,ty masz tylko chyba lakier bezbarwny na tym fotelu ,więc papierem ściernym go usuniesz ,potem delikatnie przemyj np. ,płynem do szyb i do malowania .
Może jakimiś kratkami z pnączami ,zasłonisz się od sąsiadów .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
abiko 09:04, 31 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajny fotel takie trochę art deco Ciekawa jestem tez tej zmianyTutaj zamiast nici potrzebny jest taker


Oj brak mi tych parapetów w domu, brak do siania
Fotel jest naprawdę wygodny. Na razie zabrałam się za krzesło, które Kasia widziała. I tutaj była masakra. Bo zszywki były tak wbite w materiał, że ręce pokaleczyłam żeby je wyciągnąć. No ale się udało. Teraz zostaje malowanie ramy i siedzisko do zrobienia.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:19, 31 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aguś a nie myślałaś o takim mobilnym parawanie do ogrodu , robiłabyś sobie kącik do wypoczynku , a po złożeniu dzieciaki by miały miejsce gonić. można by koło niego ustawić drewniane donice, albo takie jak masz przy wejściu donice z roslinami ,a pasowałoby klimatem do twojego ogrodu (...)
Jak myślisz?


Pomysł jest fajny, ale chyba nie zechce mi się nosić za każdym razem parawanu. Już jestem na etapie, że nie szkoda mi trawnika, mogę go poświęcić
Kasia mi kratki podsyłała, tylko ciągle mi się wydaje, że taki rodzaj nie pasuje do mnie i ogrodu. Wiesz, że mnie bardziej ciągnie do nowoczesności I tutaj zaczynają się schody, bo jednak ogród mam mieszany, taki mój
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:14, 31 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
renatamama3 napisał(a)
Aguś fajny fotel , ja mierze się ze starym kredensem ,który ma 3 warstwy farby ,dół już prawie można malować ,małe szlify zostały , i mogę brać się za górę ,ty masz tylko chyba lakier bezbarwny na tym fotelu ,więc papierem ściernym go usuniesz ,potem delikatnie przemyj np. ,płynem do szyb i do malowania .
Może jakimiś kratkami z pnączami ,zasłonisz się od sąsiadów .

Dokładnie, tutaj nie mam problemu, muszę tylko jedną nogę zmienić, bo niestety jest uszkodzona jednak.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Bogdzia 17:18, 31 sty 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne zdjecie róz pokazałas. Podziwiam Cię równiez za odwagew planowanej renowacji. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 17:45, 31 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
abiko napisał(a)


Pomysł jest fajny, ale chyba nie zechce mi się nosić za każdym razem parawanu. Już jestem na etapie, że nie szkoda mi trawnika, mogę go poświęcić
Kasia mi kratki podsyłała, tylko ciągle mi się wydaje, że taki rodzaj nie pasuje do mnie i ogrodu. Wiesz, że mnie bardziej ciągnie do nowoczesności I tutaj zaczynają się schody, bo jednak ogród mam mieszany, taki mój

Aga parawany też są różne tych nowoczesnych w necie od groma i trochę, możesz przecież uziemić na stałe, jak trawnika nie szkoda, wzdłuż tylnej ścianki można wtedy rabatkę wymodzić, a lustra dać w obu kierunkach , to powiększy wtedy każdą część optycznie
Na mnie Twój ogród zrobił wrażenie niezwykle romantycznego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:47, 31 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
abiko napisał(a)


Oj brak mi tych parapetów w domu, brak do siania
Fotel jest naprawdę wygodny. Na razie zabrałam się za krzesło, które Kasia widziała. I tutaj była masakra. Bo zszywki były tak wbite w materiał, że ręce pokaleczyłam żeby je wyciągnąć. No ale się udało. Teraz zostaje malowanie ramy i siedzisko do zrobienia.

To pokazuj na co jeszcze czekasz nie daj Się prosić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies