Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 10:02, 06 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Pszczelarnia napisał(a)
Opisz te rabaty obok pergoli, białe, kremowe ale z jakimi roślinami? Bo biel i kolory to całe bogactwo niuansó. Ja bym intuicyjnie dała Zephiryne Drouhin albo coś w takim mocnym różu. Morelowy też fajny - polecam Gislaine & Feligonde (tylko trzeba pilnować kopczyków i zabezpieczeń).



A co stoi na przeszkodzie, żeby mieć warzywnik już teraz?



Miejsce Pszczółko

Róż mówisz.. takiej będę szukała. Tak to to miejsce, które cytowałaś. Tam są róże w różnych odcieniach różu, pudrowego różu i kremu. W tym czosnki, naparstnice, trawy, werbena też - aczkolwiek nie kwitnie I wielka rutewka Delava'ya, biała

A na przeciwko.. róże tylko białe, kremowo-żółte, biała serduszka, białe margaretki, białe lilie, na dole ubiorek..i magnolia.

Popatrzę na te, które mi napisałaś. Musi być mocny akcent
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:03, 06 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aga w sprawie donicy odpisałam u mnie


Widziałam. Ja tak średnio lubię żywotniki, a ciąć jak Ty to nie umiem wcale Kusi mnie jakiś perukowiec, ale coś czytałam, że on choruje.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 10:27, 06 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
abiko napisał(a)


Widziałam. Ja tak średnio lubię żywotniki, a ciąć jak Ty to nie umiem wcale Kusi mnie jakiś perukowiec, ale coś czytałam, że on choruje.
no to pojecjałaś z tym cięciem, a kto ma idealnie przycięte kóle?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 10:32, 06 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Nie no proszę Cię.. kule to pikuś z tym co ty tniesz musisz mnie nauczyć.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
iwka 10:40, 06 lip 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Agnieszka, czym malowałaś czarną pergolę? jak się sprawuje ten kolor, wyblakł trochę od słońca ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
abiko 10:53, 06 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
iwka napisał(a)
Agnieszka, czym malowałaś czarną pergolę? jak się sprawuje ten kolor, wyblakł trochę od słońca ?


Iwka to taka bardzo ciemna bejca, ale nie pamiętam nazwy, jakaś marketowa, bo te wszystkie firmowe miały nie taki kolor jak chciałam Sprawdzę Ci dzisiaj.

Na razie jest ok, ale to dopiero pierwszy sezon, zobaczymy co będzie w następnym roku.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Milka 15:20, 06 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
abiko napisał(a)


Widziałam. Ja tak średnio lubię żywotniki, a ciąć jak Ty to nie umiem wcale Kusi mnie jakiś perukowiec, ale coś czytałam, że on choruje.

W życiu! mam go 18 lat, cięłam, było drzewo, tnę na okrągło i ma się super; nawet w donicy sobie na pniu wyprowadzam, kup i sadź
Ta róża Zephrin, to cudo, kupuj.
A warzywnik może byc mobilny, taki planuję, wózki z palet na kółkach, będę przestawiac, gdy za dużo lub za mało słońca
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 21:22, 06 lip 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
abiko napisał(a)


Kusi mnie jakiś perukowiec, ale coś czytałam, że on choruje.


Tak jak pisze Irenka jak sie tnie to nie choruje, a nawet jak zachoruje to ucinasz i wyrzucasz to chore i sobie znów rosnie , mam kilka i nie sprawiaja kłopotu.Niestety jesli sie tnie to nie ma peruczek , jesli Ci bedzie na nich zalezało to trzeba ciac tylko częśc gałęzi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
abiko 10:31, 07 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Milka napisał(a)

W życiu! mam go 18 lat, cięłam, było drzewo, tnę na okrągło i ma się super; nawet w donicy sobie na pniu wyprowadzam, kup i sadź
Ta róża Zephrin, to cudo, kupuj.
A warzywnik może byc mobilny, taki planuję, wózki z palet na kółkach, będę przestawiac, gdy za dużo lub za mało słońca


No właśnie, chyba u Ciebie i Anety widziałam perukowca w donicy.

Jej kiedy ja to obsadzę, bo kratkę koło stolika co siedzieliśmy wczoraj skończyliśmy Teraz trzeba to obsadzić

Fajny pomysł z paletami widziałam na Gardener's W.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:32, 07 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Bogdzia napisał(a)


Tak jak pisze Irenka jak sie tnie to nie choruje, a nawet jak zachoruje to ucinasz i wyrzucasz to chore i sobie znów rosnie , mam kilka i nie sprawiaja kłopotu.Niestety jesli sie tnie to nie ma peruczek , jesli Ci bedzie na nich zalezało to trzeba ciac tylko częśc gałęzi.


Czyli Bogdziu to jednak prawda, że jak się tnie to nie ma peruczek ok.
Przekonałyście mnie, donicę mam naprawdę sporą i ocieploną to dobrze powinien się w niej czuć
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies