Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

Milka 13:42, 07 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
abiko napisał(a)


Jak tam pojadę to zrobię fotkę.

Pamiętasz moje kule na przedogródku? Tam chcę uporządkować żwirek, bo wygląda tragicznie.. trudno.. i jak na mnie jest za ascetycznie. Tzn. ja lubię porządek, ale wcześniej czy później wolę uporządkowany bałagan I pomyślałam, że dam tam właśnie do bukszpanów skarpety z hakone, albo jakiej innej żółtej.. żeby cos jednak się tam działo. No ale, że jakoś trafić ładnej nie mogę to teraz się zastanawiam czy nie tać tam brązowej bronsity, co widziałaś, że ją Sebuś posiał Tylko ona mała.. i niestety czasami mi wymarza. I nie wiem. Najchętniej to w ogóle dałabym berberysy, które kocham ale jak pomyślę o wyciąganiu liści ze żwiru to mi przechodzi

Brązowa mi tam nie pasuje, berberys tez nie, raczej tylko trawa, która nada lekkości; może wybierzesz molinię Variegata, cudna trawka, fajny kwiatostan, świetny pokrój i wielkość, fajna jasna plama przy kulach, wiosną szybko rusza, zupełnie nie wymagająca; u siebie chce spod kul wywalic wilczomlecz bordowy i zurawki i dac własnie molinie, mam je w innych miejscah, dużo i uwuelbiam.

sorki, wklejam foto, potem usunę
to są molinie
wcale nie gorsze od hakone, które rosną ogromne, moje około 1m niektóre już mają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
abiko 13:56, 07 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
A no właśnie.. hakone sa wielkie niestety. Molinia..a jak ona zimuje? zostaw fotkę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
14:21, 07 lip 2017
abiko napisał(a)
A no właśnie.. hakone sa wielkie niestety. Molinia..a jak ona zimuje? zostaw fotkę


oddaje głos na molinię ...mam ..i bede zwiekszac jej ilość ...wydawała mi sie bylejaka ..bo potrzebuje czasu zeby sie zebrac w sobie ...przynajmniej u mnie dość długo sie kisiła i nie umiałam jej ocenić ...ale jak zobaczylam u Agani co taka molinia potrafi ...oddaje głos na molinie

choc bukszpany i stipa wygladaja obłednie ...ale ta jest problematyczna ...u mnie wygniła cała ..wiosna razem z siewkami ...przywiozłam sobie siewki od Kasi z górki...zobaczymy jak dalej bedzie

no i 3 wariant jakby ...kupiłam wiosna sporobulusa że niby zastapi stipe ...testuję ...fajne kepki nawet mi sie podobaja ...ale brakuje mu tego miekiego powiewu stipy.
Milka 15:46, 07 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
abiko napisał(a)
A no właśnie.. hakone sa wielkie niestety. Molinia..a jak ona zimuje? zostaw fotkę

Doskonale, bezproblemowo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Sebek 15:56, 07 lip 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hakone za 60 zł... Nie mam pytań Ja dziś nie wiem jakim cudem nabyłem miskanty po 15 zł - już siedzą w donicach

Bronzita się sieje na potęgę - to fakt Tylko trzy sezony im zajmuje, by stać się pełnoprawną sadzonką
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abiko 19:11, 09 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
liliowce zjadły mi schody.. na poważnie


____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:15, 09 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Powstała kratka, na której coś powinno rosnąć Ma za zadanie oddzielić kąt wypoczynkowy I w ten sposób powstał zakątek różany



____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:19, 09 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Hortensja od Sylwi chyba jednak zakwitnie, bardzo się cieszę


i Bobo

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:24, 09 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413






te liliowce mam pierwszy raz

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
20:33, 09 lip 2017
abiko napisał(a)
Musze znaleźć róże do obsadzenia pergoli. Biała, co miała tam byc okazała się porażką sadzonkową, no ja nie mam szczęścia do róż z marketu. Zastanawiam się nad kolorystyką. Po obu stronach pergoli rabata albo biała, z drugiej strony kremowa. Czyli bladości.. biała róża to chyba już za dużo. Coś z różu - wiadomo lubię, może łososiowa?. Najlepiej taka co powtarzałaby kwitnienie. U Pszczółki podpatrzyłam Open Arms.. może Constance Spry.. jeśli macie jakieś propozycje wpiszcie proszę. Warunek musi być pachnąca i powtarzać kwitnienie do 5 m da radę


tez szukam za Gardinę ...bo ja gdzies przesadze bo pergole sie nie nadaje .

w akademii ogrodnika u Mai była taka https://rozaria.pl/roze-historyczne-ghislaine-de-feligonde bardzo mi sie spodobała ...choc nie wiem czy do moich burgundów spasuje ...no i obawiam sie ze na pergole u mnie za wielka ....ale moze na tą twoją kratke by była dobra ?

jak cos znajdziesz atrakcyjnego daj cynk ..moze i mi spasuje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies