Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Yenna 15:32, 12 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Wiaan napisał(a)
Marta idziesz jak burza naprawdę podziwiam Cię, że w krótkim czasie tyle zrobione.
Rabata frontowa ze ŚŚ i cisami świetny pomysł. Ja też lubię szafirki i wycinam zaraz jak przekwitną. Ja mam tulipany na froncie, one dopiero straszą jak schną

Hortensja Runaway Bride to moje marzenie, ale chyba tylko w donicy i do garażu na zimę, bo nie mam już cierpliwości do ogrodówek. Masz ją od zeszłego roku?

Śmietnikowa musi mieć inną nazwę bo to piękna tabata będzie jak wszystko bujnie ja bym tam dosadziła jeszcze jeżówki w kolorze jaki lubisz, tylko w jednym, może białe, albo jakieś pastelowe Wymieszane z trawami stworzą bajeczny efekt latem, a jesienią do posadzenia tulipany tam widzę i czosnki.
Rozpisałam się nieco

Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa!
Hortensję mam od tego roku. Donice powstały z miesiąc temu. Z tego co czytałam do Runaway Bride jest hortensją hybrydą. Kwitnie na tegorocznych i zeszłorocznych pędach. Także liczę, że jakoś da radę.

W sumie masz rację. Trzeba zmienić nazwę.
Niech zatem śmietnikowa zostanie Kalinową
Nad jeżówkami się zastanowię. W przyszłym tygodniu mają robić płot, więc będę dokładnie widziała ile jest miejsca.
____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 15:48, 12 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
SaskiaFarkas napisał(a)
Cześć Yenna!!!
Przyszłam się przywitać i pooglądać co się dzieje w Twoim wątku. A tu idziecie jak burza . Kawał dobrej roboty wykonaliście i bardzo ciekawe nasadzenia zrobiliście. Też niebawem będę się za to brała więc co jakiś czas pozwolę sobie zajrzeć.
Jak duże cisy kupowaliście? Polecasz jakąś konkretną szkółkę. Ja planuje również cisy posadzić wzdłuż ogrodzenia częściowo przeplatając z żywopłotem z buka w okolicy placyku.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
P.S. Też uwielbiam książki Sapkowskiego a jako nastolatka przeczytałam wszystkie tomy Wiedźmina

Witaj
Cisy kupowaliśmy 110cm. Jak je przytnę i wyrównam (oby dzisiaj) to pewnie poniżej metra będą. To odmiana Hicksii. Nie wiem skąd jesteś, ale kupowałam w lokalnym centrum ogrodnicznym.
A co do buku... Dziś przywlokłam kilka sadzonek, żeby właśnie pomieszać z cisami w innym fragmencie ogrodu. Też na żywopłot

Twój nick też mi z Wiedźminem się kojarzy
____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 15:49, 12 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
LIDKA napisał(a)


Dobrze nie widać ale jeszcze chyba prostowanko. I te końcówki bez liści suche.
Bez wilka lepiej.
Niech dobrze rośnie Pracusiu.

Tak jest!

Klaudia, właśnie liczę na szybkie efekt na tej rabacie.
____________________
Marta z Vengerbergu
SaskiaFarkas 16:59, 12 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 189
A możesz jeszcze zdradzić cenę za ciski takich dużych egzemplarzy.Ja potrzebuję męską odmianę by była bez owoców.
Jestem z Katowic.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Yenna 19:15, 12 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
SaskiaFarkas napisał(a)
A możesz jeszcze zdradzić cenę za ciski takich dużych egzemplarzy.Ja potrzebuję męską odmianę by była bez owoców.
Jestem z Katowic.

To zupełnie nie moja okolica, więc nie doradzę.
Kupowałam za 56zl/szt.
____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 19:23, 12 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Kalinowa skończona.
Trawy wsadzone, cisy przycięte, Kalina naprostowana tyle, ile się dało. Wszystko wykartonowane, wykorowane i podlane.


Hortensje Silver Dollar już startują.


A teraz zagwozka. Kupowałam 3 świdośliwy, jako larmackie. Na pewno jednak jest jakiś błąd.
Mam dwie takie.

i jedną taką. Ona kwitła też ciut później.

Co z tego zestawienia nie jest śś larmacką?
____________________
Marta z Vengerbergu
Agatorek 19:41, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Marta, szybko zapełniasz rabaty, super

Świetna cena za te cisy, serio. W szkółkach są strasznie drogie.

Podobają mi się też te „roztrzepańce” na grabowej, lubię takie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 20:34, 12 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
Larmacką nie jest ta z ząbkowanymi listkami. A kwitła ładnie? Może warto ja zostawić?
Rabatka bardzo piękna jest . Z seslerii będziesz zadowolona
Radę mam nieproszoną : na końcu tej rabatki ułóż sobie tymczasowo kostkę brukowa czy cokolwiek innego, bo przy mocnym deszczu kora może Ci spłynąć poza rabatę
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kokesz 21:03, 12 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Może to śś olcholistna, ja mam taką Honeywood
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
SaskiaFarkas 22:58, 12 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 189
Piękna rabata i faktycznie szybko Ci to idzie!!! A za cisy serio dałaś bardzo tanio. Ja znalazłam w szkółce 20zł za 40cm. Tylko ja według swoich obliczeń potrzebuję około 47sztuk :/
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies