Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

AnnaMS 11:48, 25 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Marto Wszystko masz przemyślane, super, ja po dziś dzień naprawiam złe nasadzenia, masakra.
Mam sporo bluszczu i hortensję pnącą, niesamowicie kryje w pionie i poziomie, rzucę kilka fotek u siebie.
Sporo pracy przed Wami ale warto, sama wiesz
Kibicuję i trzymam kciuki
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Agatorek 19:26, 25 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218



Trzy dni walczyliśmy z jeżynami na przedpłociu.

Udało się wszystkie rzucające się w oczy fragmenty wykopać. Mąż skosił hmm rośliny ( bo trawą tego nazwać nie można było). Zapchałam przy okazji kompostownik - nie spodziewała się, że aż tyle będzie.



Brawo Wy
Praca ciężka, ale efekt widać od razu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Yenna 10:27, 31 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Zwiedziliśmy wczoraj Wiosenny Targ Ogrodniczny. Widziałam wiele pięknych roślin, ale skończyło się na zakupie jednej. Zbyt się bałam niekontrolowanych zakupów Cztery razy wokół niego krążyłam i specjalnie wracałam. Siedzi posadzony w ładnym domku (rodzima ziemia pomieszana z kompostem i podłożem bez torfu, dołek głęboki, więc liczę, że na rok to wystarczy). Przed Wami Acer Shirasawanum Aureum. Zaczynają podobać mi się klony








Chciałam jeszcze kupić trzmielinę fortune'a na pniu, ale nie mogłam znaleźć nawet dwóch podobnych roślin (bardzo mi się z białawą obwódką podobają odmiany). A jak już była podobna kulka to pień był bardzo krzywy.
I teraz umiejętności ogrodnicze: lvl mój mąż
- A czemu chcesz taką małą kulkę zamiast duży krzaczek?

Wiecie co eM mi pokazywał? Dereń!
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 11:29, 31 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Klon piękny!
Co do umiejętności ogrodniczych męża: jakbym słyszała samą siebie (i małżonka mego tez) sprzed 6 lat .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
antracyt 12:57, 31 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Przyjemny zakup Trzymam kciuki za pomyślne zadomowienie nowego mieszkańca ogrodu. Sporo lat temu, jako bardzo początkującą ogrodniczka też skusiłam się na klona i poległam, tzn on poległ. Teraz podziwiam je z lekką zazdrością u innych
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 21:31, 31 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Ale śliczny (tfu tfu )

Dereń tez ma białą obwódkę (variegata)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kamcia 22:46, 31 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Klon super.


Podobny do mojego. Moze nawet ten sam bo nie pamiętam nazwy.

Jeśli Cie to pocieszy to mój eMek też sie nie bardzo zna na roślinach.
Wczoraj mi powiedzial: "Te roze przy tarasie Ci zmarnialy".
Lece jak szalona, żeby sprawdzić bo przecież dzien wcześniej były piekne i gotowe do rozkwitniecia. Patrzę i wszystko z nimi Ok. Pytam go które roze a on mi pokazuje przekwitnięte tulipany.

Tak, więc sama widzisz. Faceci rzadko odróżnia kolory, a jeszcze rzadziej rosliny.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Yenna 11:45, 01 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Judith, dajesz nadzieję, że i z nas wyrosną mali ogrodnicy

Zuza, mam nadzieję, że u nas przetrwa. Nie mogę się napatrzeć na niego

Aga i zapewne właśnie tego derenia pokazywał eM żeby było śmieszniej to pewnie gdzieś w ogrodzie też u nas za gości.

Kamila, Twój eM to faktycznie mistrz ogrodnictwa mój się zapiera, że róże od tulipanów umie rozróżnić



Byłam dziś na działce "odebrać" stan zero. Klon żyje, nikt go nie zwinął (trochę się tego ciągle obawiam). Rozmawiałam przy okazji z naszym panem generalnym odnośnie dalszych planów budowy. Mam obietnicę, że na jesień (czyli pewnie w październiku) będziemy mieć zrobione ocieplenie i elewację na gotowe. Co jest tożsame ze sprzątnięciem działki. Dodatkowo eM (po wkopaniu jednego drzewka ) wyraził zgodę na pracę sprzętu ciężkiego. Czyli zatwierdzony plan na październik/listopad to solidne przygotowanie ziemi plus zasadzenie drzew.

Co daje mi cztery miesiące na zaplanowanie ram ogrodu.

Czekam jeszcze trochę bo na jednej, pustej działce ma podobno w tym roku też ruszyć budowa. Chciałabym wiedzieć, gdzie zamierza postawić dom.
____________________
Marta z Vengerbergu
Martka 14:43, 01 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Yenna, widzę postępy prac na placu i w ogrodzie Shirasawy Aureum to jeden z piękniejszych klonów palmowych, trudno go sobie odmówić
Myślę jak dziewczyny, warto rozpocząć nasadzenia od żywopłotu i drzew. Ale to też nie takie proste, bo po pierwsze dobrze jest znać poziom docelowy działki, żeby rabaty żywopłotowe nie były za wysoko ani za nisko, po drugie mieć jakąś ogólną koncepcję, wiedzieć jakie żywopłoty i gdzie. I dobrze oczywiście wiedzieć, w jakiej odległości od ogrodzenia Przejrzyj koniecznie listę drzew i różnych odmian, zobacz u dziewczyn które je mają (wpisujesz w wyszukiwarkę forumową nazwę rośliny i po spacji img - lub druga kombinacja img i nazwa rośliny - wyskakują Ci odpowiednie zdjęcia), jak rosną, czy podoba Ci się kolor, pokrój, przebarwienia na jesień.
Moje ulubione drzewa to klony, buk, grab, brzoza i ambrowiec. Uwielbiam też dąb, ale na niego trzeba mieć ogromną działkę. Drzewa ustawiają rabaty, tworzą szkielet ogrodu, reszta jest dopełnieniem. Poza tym bardzo szybko zmieniają pustą, pobudowlaną działkę w Twój, Wasz świat

Bardzo mi się podoba Twoje podejście do ogrodu Powodzenia!

Agatorek 21:15, 01 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Tak, drzewa są bardzo ważne. Ja przegapiłam ten temat podczas budowy/odbioru domu i nadal mam patelnię . Martka dobrze radzi .
Ty zresztą też już myślisz o tym, żeby się ewentualnie osłonić od sąsiadów, super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies