Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielone drzwi w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone drzwi w Kruklandii

Juzia 16:40, 28 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
bacowa napisał(a)
Widzę na powyższym zdjęciu sesleria i sedum ,a te patyki to co to? bom nie w temacie.


Brzozy pożyteczne

Są tam jeszcze kosodrzewiny i rozplenice. I nawet kilka miskantów

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:41, 28 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Wysypywania kory z worków mam po dziurki w nosie
Rozsypałam wszystko. Nie zostało nawet pół worka






Przyczepka chwilowo uziemiona. Kapcia ma z jednej strony, a cała zasypana ziemią plus zadołowałam w niej mini szmaragdy, bo nie mam chwilowo co z nimi zrobić

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
UlaB 16:43, 28 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
A, jak plastiki to pewno przezyją dluzej Wyglądają jak moje brązowe ceramiczne. Ja tez sie zlamalam i kupilam kilka plasticzorów - 2 widac ze plastiki ale 3 inne wygladaja wg mnie jak kamienne. Przezyly bez uszczerbku ostatnią zimę.
Sadzisz najpierw byliny i trawy a potem drzewa ? to tak jak ja przy domu podobno mialam sporo drzew jak na moją chusteczke a jeszcze wciskam miedzy trawy i byliny Za rok bede przesadzac to i owo na dzialke bo od wiosny do mrozu nie bardzo mam jak wejsc w rabaty

W Twoim wojewodztwie ale w mniej obleganym rejonie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 16:45, 28 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Doorenbosy kupowalas w necie czy stacjonarnie? Masz jakies ciekawe szkolki w okolicy?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Juzia 16:52, 28 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
UlaB napisał(a)
A, jak plastiki to pewno przezyją dluzej Wyglądają jak moje brązowe ceramiczne. Ja tez sie zlamalam i kupilam kilka plasticzorów - 2 widac ze plastiki ale 3 inne wygladaja wg mnie jak kamienne. Przezyly bez uszczerbku ostatnią zimę.
Sadzisz najpierw byliny i trawy a potem drzewa ? to tak jak ja przy domu podobno mialam sporo drzew jak na moją chusteczke a jeszcze wciskam miedzy trawy i byliny Za rok bede przesadzac to i owo na dzialke bo od wiosny do mrozu nie bardzo mam jak wejsc w rabaty

W Twoim wojewodztwie ale w mniej obleganym rejonie


No właśnie nie wyglądały mocno plastikowo, dlatego się skusiłam. I wiedziałam, że nie będę ich targać nigdzie i chować na zimę. Ceramicznych by mi było szkoda

Drzewa też już posadziłam.... tylko ich nie widać
Brakuje mi tylko trzech, ale nie znalazłam takich jakie chciałam. Jak trafię to kupię

A wątek nowy założysz? Albo wstaw coś w starym chociaż

Oooo! Też bym chciała w mniej obleganym rejonie mieszkać.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:54, 28 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
UlaB napisał(a)
Doorenbosy kupowalas w necie czy stacjonarnie? Masz jakies ciekawe szkolki w okolicy?


Nic ciekawego w okolicy.
Ani brzóz nie mają, ani wiśni. Nawet serbów. Tragedia.

DLatego kupuję przez internet i różnie to wychodzi.

Doorenbosy na allegro.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
UlaB 18:00, 28 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
U mnie pojawiły sie doorenbosy - takie 2,5-3 m, chyba nawet w niezlej cenie, ale nijak nie mam jak tego przewiezc. Upolowalam 3 mojego wzrostu - takich mi trzeba, ale nigdzie takich teraz nie moge u nas kupic
Zdjecia na pewno co jakis czas bede wrzucac do pracowego lub moze zaloze nowy wątek. Na razie ruszyl sensownie trawnik, chwasty takze Drzewa malo widoczne na szerokich perspektywach - nie ma co wstawiac Ale co jakis czas dokumentuję do biforafterów
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Martka 18:34, 28 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Juzia napisał(a)






Juziu, tadammmmm, gotowe! Tu już cacy! I roślinki się korzenią, i żwirek leży. I chwasta nie ma. Wstawisz zdjęcie tego miejsca z samych początków prac ogrodniczych? Jestem pełna podziwu, ostro charowałaś - nagroda być musi! Mili letnicy niech to będą
Przyczepka w roli donicy dla donic to świetny patent! Może stworzymy wątek patentów? Mrokasi szpadel jako podpórka i Twoja przyczepka to już klasyka

Roocika 20:04, 28 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Juzia, ja dziś plewilam gruz z rabaty tylko dwie godziny i ledwo żyję ale chyba mąż musi mi pomóc jednak, bo na początku już trawa chce rosnąć
Roboty moc zrobiłaś. Podziwiam bo wiem ile trzeba mieć siły na ogrodowanie.
Pozdrowienia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rojodziejowa 20:44, 28 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Juzia napisał(a)


Dzisiaj podgoniłam jeszcze, ale plecy boooooląąąąą



A jednak... bo już Cię podejrzewałam o pozaziemskie pochodzenie!

To teraz tylko siedzieć i patrzeć jak rośnie - chwilowo bez knucia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies