Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

EdytaB 11:49, 03 sty 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Witaj, pięknie łączysz pole z ogrodem a inspiracja do na nowe miejsce niesamowita.
Pieseczki cudne czy to czasem nie CAO?
Ewka42 14:35, 09 sty 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
witaj Edyto, dziękuję, biała sunia to kundel z ojca nieznanego i matki która faktycznie miała coś wspólnego z owczarkiem środkowoazjatyckim, ruda sunia to niby owczarek środkowoazjatycki, ale też pewności nie ma. pieski są wysterylizowane, dlatego może ta biała taka tłusta, ruda jakoś trzyma linię.

wprawdzie rzadko ostatnio tu zaglądam, ale działam......dwa nowe "założenia" się robią, mam dużo kopania, bo teren nierówny i mam do ręcznego przerzucenia ze dwie wywrotki ziemi. powstaje leśny parking z bodziszkami i rabata z różami wzdłuż domu (wywaliłam rząd borówek, w końcu ile można....)
____________________
Ogródek wśród borówek
kasiek 18:06, 09 sty 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Witaj ale fajnie u Ciebie, widze że tez plany masz ogromne. Bardzo ładny masz ogród, śliczny murek i lampki. Że tez róre Ci jeszcze kwitna, prosze o nazwę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
aniaib 22:21, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Ewka42 napisał(a)
oj coś nie poszło, jeszcze raz




sliczne hortensje, to zaleta ogrodu z cieniem...
Pozdrawiam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Ewka42 09:28, 18 sty 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
cześć Kasiu i Aniu
Kasiu, , jeszcze w styczniu zerwałam do wazonika mały już ale jednak - kwiatek Pastelli. Do samego końca kwitną, nawet przymrozki im szkodzą: Aspirin, Pastella, Stat Rom i Pomponella. Pirouette i Leonardo zakończyły chyba w październiku, Louise Odier wcześniej, ale niektóe są z tych róż posadziłam dopiero wiosną i jeszcze trudno o nich cokolwiek powiedzieć.
Mam już listę nowych róż, które posadzę wiosną: dokupuję Pomopnellę i Pastellę, aby były ich duże kępy (mam po jednej tylko), do tego po 2-3 szt: Mary Rose, Tuscany I Viktor Verdin plus duża pnąca Laguna, która jest piękna i podobno nie ma wad starych pnących .

Aniu - co do cienia - podobno akurat hortensje bukietową lubią słońce, u mnie ten cień jest taki jasny, jak to pod sosnami, za to niestety nawadnianie musi działać prawie codziennie.
____________________
Ogródek wśród borówek
ANIA 14:08, 30 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Jestem pod wrażeniem Twojego miejsca. Przepiękny ogród tworzysz. A ile pracy już włożyłaś - widać zmiany. A czytam, że pracy i zmian planujesz ciag dalszy. Będę zaglądać i podziwiać efekty Twojej pracy. Pozdrawiam.
P.S.
Zobacz na mapie ogrodów, ze jesteśmy prawie bliskimi sąsiadkami
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
aniaib 00:19, 02 lut 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Ewka42 napisał(a)
cześć Kasiu i Aniu
Kasiu, , jeszcze w styczniu zerwałam do wazonika mały już ale jednak - kwiatek Pastelli. Do samego końca kwitną, nawet przymrozki im szkodzą: Aspirin, Pastella, Stat Rom i Pomponella. Pirouette i Leonardo zakończyły chyba w październiku, Louise Odier wcześniej, ale niektóe są z tych róż posadziłam dopiero wiosną i jeszcze trudno o nich cokolwiek powiedzieć.
Mam już listę nowych róż, które posadzę wiosną: dokupuję Pomopnellę i Pastellę, aby były ich duże kępy (mam po jednej tylko), do tego po 2-3 szt: Mary Rose, Tuscany I Viktor Verdin plus duża pnąca Laguna, która jest piękna i podobno nie ma wad starych pnących .

Aniu - co do cienia - podobno akurat hortensje bukietową lubią słońce, u mnie ten cień jest taki jasny, jak to pod sosnami, za to niestety nawadnianie musi działać prawie codziennie.

wracam z powrotem
w takim razie postanowione - pod szopką będą rosły anabelki. Wody w studni dużo, więc podlewać mogę
Pozdrawiam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Alisonek 10:56, 02 lut 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Ewuś jesteś tak zapracowana czy zima Ciebie przysypała śniegiem
Dawno Ciebie nie było widać
Masz już jakieś plany na wiosnę?
Pozdrawiam niedzielnie
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Ewka42 10:14, 03 lut 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
cześć Aniu, faktycznie jesteśmy prawie sąsiadkami, muszę cię odwiedzić, dziękuję za komplementy
Aniuib. - je też mam zamiar "pójść" w hortensje, mam kilka od 2 lat i chyba pod względem dekoracyjności i łatwości obsługi ustępują im nawet róże; będę obserwować twoja rabatę, bo interesuje mnie, jak będzie wyglądać taka ilość hortensji
Alisonku - popadłam w zimową nostalgię i tylko czytałam, nie pisałam.

zmianom zapewne nie będzie końca, bo lubię zmiany. jestem już na drugim etapie fascynacji ogrodnictwem - już nie zbieram gatunków, a je ograniczam
- będzie inwazja zwykłego bodziszka korzeniastego, który jako jedyny jest w stanie zastąpić trawę w niepodlewanej części lasu - będzie zielonym obrzeżeniem miejsc parkingowych (brakuje nam miejsca - wcinamy się w las)
- musze zrobić jakąś dużą rabatę z rozchodnika Brillantissimum, bo mam go mnóstwo do przeniesienia (macie jakieś może pomysły na tego rozchodnika? jest piękny cały sezon, a mam ze 40 szt. do posadzenia),
- murek z cegły ciągnący się wzdłuż podjazdu zostanie pociągnięty również w drugą stronę od placyka z huśtawką, tam również powstanie kawałek trawnika i zielony szpalerek z ciętych szmaragdów wyznaczający granice dzikiego lasu od cywilizowanego.
- powstaje długa wąska rabata wzdłuż domu - wyrzuciliśmy rząd borówek. będzie tam trawa, jedna kula (Danica) i czterometrowy pas róż (Mary Rose, Tuscany, Viktor Verdier). róże będą obok tarasu - mają pachnieć. również przy samym tarasie mam miejsce, gdzie rośnie milin od trzech lat - nigdy nie kwitł, wyrzucam go, posadzę tam pnącą różę Laguna - odmiana nowa, jest zdrowa (ma chyba ADR), rośnie szybko i wysoko, ma wielkie odurzająco pachnące kwiaty. zobaczymy.
- chcę zamówić trochę trawy hakonechloa macra aurea, ponieważ podobno ładnie rośnie w półcieniu
- mam zamiar również założyc małą plantacyjkę gipsówki, ponieważ we wrześniu mamy wesele córki i ona chce wszystko ozdabiać gipsówką - jak myślicie, uda się wyhodować na ten czas? nie wiem, jaka sadzić - jest jednoroczna i wieloletnia, macie jakieś doświadczenie?
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 10:40, 03 lut 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
wrzucę trochę odnalezionych zdjęć - chyba z maja 2013:

tu będzie rabata różana - zamiast tego pierwszego rzędu borówki (kwitnącej akurat). po lewej na scianie ma być róża Laguna. winorośl jest tu mocno przycięta, ale w sezonie zarasta dokładnie belki i wchodzi aż na dach.


tu widok z kuchni


[/img]


____________________
Ogródek wśród borówek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies