Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

sylwia_slomc... 11:31, 01 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Na bukowej fajnie się tuje powtórzyły z tymi u sąsiada Te buki masz zamiar formować jakoś czy na żywioł puszczasz? Pytam bo ich tam sporo wypatrzyłam, a puszczone na żywioł będą się samoistnie od siebie odsuwały koronami przez co pnie nie będą już takie proste. Do tego buki to duże drzewa bez formowania będzie im tam ciasno, a pod nimi sucho i cieniście bardzo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olciamanolcia 12:01, 01 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7170
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na bukowej fajnie się tuje powtórzyły z tymi u sąsiada Te buki masz zamiar formować jakoś czy na żywioł puszczasz? Pytam bo ich tam sporo wypatrzyłam, a puszczone na żywioł będą się samoistnie od siebie odsuwały koronami przez co pnie nie będą już takie proste. Do tego buki to duże drzewa bez formowania będzie im tam ciasno, a pod nimi sucho i cieniście bardzo.


Sylwia to są graby a tuje moje własne. Kiedyś był ich cały szpaler ale je sprzedałam-jak były maluchami-i posadziliśmy te graby. Sadzone sa co 60 cm-celowo. Być może kiedyś zrobi sie z nich taką ściane zieloną ale ja je lubię w takiej formie jak obecnie.
W przyszłym roku albo jeszcze w tym w listopadzie zetniemy je ok pół metra z wysokości i po bokach także ciachnę bo nie ukrywam,że zaczęły dawać sporo cienia.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 12:02, 01 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Pięknie zmieniasz Justynka te rozchodniki kiedyś miałam ,ale dałam mamie bo u mnie opuchlaki były. Musimy je wiosną jeszcze podzielić,bo są śliczne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anuska2507 12:02, 01 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
olciamanolcia napisał(a)


Chodzi o ostrokrzew karbowanolistny. Był w biedrze - małych doniczkach z piórkami i bodajże kurą na patyku Po dwa zeta to się zlitowałam

Ale ja dla hortek byłam bardzo miła

A to takie cuda-wianki i prawie jak za darmo
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Wiaan 14:09, 01 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
olciamanolcia napisał(a)
Mirko foty rozchodnika Goodbud


Śliczny kolor
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:15, 01 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
olciamanolcia napisał(a)
Dziś pojechałam po stipy. Jutro posadzę . Korę wysypię jak posadzę tulipany.

A przesadzone dwa dni temu hortki stoją jakby były od zawsze w tym miejscu. Chyba wyczuły , że zła byłam i ze strachu się przyjęły










Ja się po prostu nie mogę napatrzeć, jest tak słodko i ten kolor rozchodników. Nie no, ja wszędzie widzę rozchodniki Romantycznie tutaj będzie w przyszłym sezonie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 14:31, 01 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7170
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie zmieniasz Justynka te rozchodniki kiedyś miałam ,ale dałam mamie bo u mnie opuchlaki były. Musimy je wiosną jeszcze podzielić,bo są śliczne



Dziękuje bardzo Te rozchodniki maja piękny kolor ale tak jak u Ciebie moje tez chorowały . Wczoraj przeprowadziłam dezynfekcje opłukałam korzenie i popsikałam Mospilanem. Jak w przyszłym sezonie dalej będą chorowały to zamienię je na zwykle bo mam dwie spore kępy .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 14:32, 01 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7170
Wiaan napisał(a)


Ja się po prostu nie mogę napatrzeć, jest tak słodko i ten kolor rozchodników. Nie no, ja wszędzie widzę rozchodniki Romantycznie tutaj będzie w przyszłym sezonie


Anetko ja widzę, że Ty pokochałaś rozchodniki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 14:38, 01 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
olciamanolcia napisał(a)


Sylwia to są graby a tuje moje własne. Kiedyś był ich cały szpaler ale je sprzedałam-jak były maluchami-i posadziliśmy te graby. Sadzone sa co 60 cm-celowo. Być może kiedyś zrobi sie z nich taką ściane zieloną ale ja je lubię w takiej formie jak obecnie.
W przyszłym roku albo jeszcze w tym w listopadzie zetniemy je ok pół metra z wysokości i po bokach także ciachnę bo nie ukrywam,że zaczęły dawać sporo cienia.


No nie wiem jak ja to czytałam Buki mi cos w głowie utkwiły Chodziło mi o te tuje w dalszym planie, że powtarzają ustawieniem i rozmiarem te u Ciebie
Nie wiem czy piszesz o cieciu tui czy grabów i zielonej ścianie z których? Z grabów?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olciamanolcia 14:51, 01 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7170
sylwia_slomczewska napisał(a)

No nie wiem jak ja to czytałam Buki mi cos w głowie utkwiły Chodziło mi o te tuje w dalszym planie, że powtarzają ustawieniem i rozmiarem te u Ciebie
Nie wiem czy piszesz o cieciu tui czy grabów i zielonej ścianie z których? Z grabów?



A faktycznie ! Teraz te tuje dojrzałam u sąsiada .

Pisząc o cięciu i o ścianie miałam na myśli graby. Zielona ściana tez z grabów .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies