Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Mirka 23:26, 02 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja posadziłam w tych czarnych doniczkach po roślinach i od tamtej pory mi nornice nic nie zeżarły
Wiolu to dobry pomysł z doniczkami. Też tak kiedyś posadziłam tulipany. W zeszłym roku sadziłam w wytłaczarkach jak Justyna .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wiolka5_7 08:47, 03 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
ElzbietaFranka napisał(a)
p


A ja kupiłam kilka trutek niech żrą.
Ostatnio widziałam u siebie karczownika. Taka większą mysz z krótszym ogonem ciemny gość. Biegł po opasce wokół domu. Ok 2 m ode mnie. Więc mus go nakarmić.
W tym roku nie kupuje cebulowych mam już dosyć niech kwitną te co mam. Całą zimę dokarmialam nornice trutka. Cebulę i tak pogryzione. Nie będę się bawić w koszyczki czy inne bzdety.

Oj ten karczownik to też paskudny

Wiadomo ,że nie warto karmić tych gryzoni cebulami, niech żrą trutkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:49, 03 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Mirka napisał(a)
Wiolu to dobry pomysł z doniczkami. Też tak kiedyś posadziłam tulipany. W zeszłym roku sadziłam w wytłaczarkach jak Justyna .


Tak bardzo dobry. Eko i za free
U mnie tak cebule siedzą ze 2 lata i kwitną bardzo dobrze. Wytłaczarki spoko,ale nie chronią przed gryzoniami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 09:16, 03 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja też w tym roku nie kupuję nowych cebulowych. Są tak ryzykowne w ogrodach z bliskością łąk i niezagospodarowanych terenów, a u mnie tak jest. Pojadę obejrzeć ogród Danusi
olciamanolcia 19:32, 03 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
anuska2507 napisał(a)
No właśnie, ja kupiłam kilka tulipanów i czosnków i zastanawiam się, czy jest sens to sadzić nawet w koszyczkach bo rabatę mam całą w tunelach


Ma i nie ma Ryzyk -fizyk.
Do sadzenia tulipanów w tym miejscu podchodzę po raz drugi i ...ostatni
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:35, 03 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
ElzbietaFranka napisał(a)
p


A ja kupiłam kilka trutek niech żrą.
Ostatnio widziałam u siebie karczownika. Taka większą mysz z krótszym ogonem ciemny gość. Biegł po opasce wokół domu. Ok 2 m ode mnie. Więc mus go nakarmić.
W tym roku nie kupuje cebulowych mam już dosyć niech kwitną te co mam. Całą zimę dokarmialam nornice trutka. Cebulę i tak pogryzione. Nie będę się bawić w koszyczki czy inne bzdety.


Elu , Ty jesteś niemożliwa ! Uwielbiam czytać Twoje wpisy-zwięźle,szczerze i na temat
Ja bedę sadzię te cebule w wytłaczankach albo jeszcze sobie pomyślałam, że mam takie plastikowe skrzynki i może w nich posadzę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:40, 03 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Mirka napisał(a)

To bardzo ładny zestaw proszę pani
Justyna ty tulipany masz posadzone w pierwszej lini rabaty?
Czy w B widziałaś Tulipany Egzotik Emperor?


Mirko Egzotytki Emperory są Kupiłam dziś 7 paczek.



Mam jes posadzone przy lawendzie


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:41, 03 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja posadziłam w tych czarnych doniczkach po roślinach i od tamtej pory mi nornice nic nie zeżarły


O i super pomysł-doniczek u mnie jak w szkółce
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 19:42, 03 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
A ja zupełnie zapomniałam, ze tez już zdążyłam kupić cebule tulipanow . Dzisiaj rzuciły mi sie w oczy w domku ogrodowym i musiałam chwile pomyśleć skad sie tam wzięły . Wyglada na to, ze w temacie cebul działam instynktowniie, całkowicie bez udziału świadomości .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 19:49, 03 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Martka tu rozplenice na rabacie 90 cm-odległosci nieco wieksze bo to jest "pas reprezentacyjny" rozumiesz-kamień długo długo nic i trawa ( autor mój Niemąż )



A tu w rabacie z rózami na szerokości od 80 do 70 cm









____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies