Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 07:46, 22 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
Mirka napisał(a)

Justyna zestaw świetny wybrałaś
Ja mam taki ze stipą


U Ciebie to pięknie wyglada na takim dużym kawale. U mnie ograniczony metraż bo w donicy.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 07:57, 22 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
Wiolka5_7 napisał(a)


Wiedziałam , że się skusisz

Popatrz w necie. Szałwię możesz teraz podzielić jak byś kupiła większe sadzonki


Widzisz Patrycji pina wstawiłam a sama go wykorzystam. kompletnie nie wiem co do tej donicy posadzić...
była tam już hortka-wysadziłam bo sie paliła, był cyprysik- tez go usunęłam, jesienia przesadziłam klona palmowego-usechł, więc pomyślałam o seslerii... Ta donica ma 1mx2m( powierzchnia sadzenia) także mam okrojone możliwości. Myślę, że ten zestaw bedzie ok.

myślałam aby właśnie dać do niej te dwa żywotniki-( tu gdzie rosną powoli zaczyna brakować im miejsca)i do tego własnie seslerie i tę szałwię


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 08:00, 22 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
Agatorek napisał(a)


Wszystko rośnie jak na drożdżach

Zapowiada się piękna rabata u Ciebie z szałwią


Aga to będzie rabata donicowa
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 08:27, 22 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
ElzbietaFranka napisał(a)



Szałwia omaczona jest piękna potrafi lekka zimę przeżyć. Długo kwitnie ma jeden minus u mnie wyrasta na 1 m wysokisci może za dobrą gleba.
Sesliera czy stipa z szałwia najładniejszy zestaw.


No to zdecydowanie za wysoka jeśli chodzi o tę donicę. Ale fakt-piękna.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 10:00, 22 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
olciamanolcia napisał(a)


Widzisz Patrycji pina wstawiłam a sama go wykorzystam. kompletnie nie wiem co do tej donicy posadzić...
była tam już hortka-wysadziłam bo sie paliła, był cyprysik- tez go usunęłam, jesienia przesadziłam klona palmowego-usechł, więc pomyślałam o seslerii... Ta donica ma 1mx2m( powierzchnia sadzenia) także mam okrojone możliwości. Myślę, że ten zestaw bedzie ok.

myślałam aby właśnie dać do niej te dwa żywotniki-( tu gdzie rosną powoli zaczyna brakować im miejsca)i do tego własnie seslerie i tę szałwię



Jakie to żywotniki? Danica? Jakie odstępy chcesz zachować między roślinami? Ja zaraz będę poprawiać rysunek, bo zakładałam 40-50 cm żywotnika. Sesleria jesienna ma szerokość docelową 70 cm? Szałwia 25-30 cm?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
olciamanolcia 10:12, 22 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Jakie to żywotniki? Danica? Jakie odstępy chcesz zachować między roślinami? Ja zaraz będę poprawiać rysunek, bo zakładałam 40-50 cm żywotnika. Sesleria jesienna ma szerokość docelową 70 cm? Szałwia 25-30 cm?


Odnośnie żywotnika-nie pamiętamco to za odmiana. mam go już drugi rok, latem ma limonkowe wybarwienie.
odnosnie nasadzen w donicy-jesli zdecyduję się posadzić te dwa żywotniki to dam dodatkowo trzy szałwie i cztery seslerie . Najwyżej za jakiś czas je rozsadzę. Powiem Ci szczerze,ze ja nie patrze na wymiary docelowe roślin... jak sa za duże-rozsadzam- u mnie nie nadążają się rozrastać
A i jeszcze jedno -tego żywotnika można śmiało przyciąć.

Tu miesiąc po posadzeniu- maj 2021


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 16:54, 22 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
Na tę chwilę wszystko zrobione.
Kora wysypana, rabaty po liftingu. pazury pomalowane ( aż mi wstyd było u mojej pani Pazurkowej Mam dość



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kordina 16:58, 22 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
olciamanolcia napisał(a)
Na tę chwilę wszystko zrobione. (...)

Szczęściara, aż zazdraszczam piesiowe spojrzenie - ach!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 17:34, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
No nieźle, gratulacje . U mnie dopiero początek prac, skończę pewnie w czerwcu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Monika83 17:43, 22 mar 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
olciamanolcia napisał(a)
A tu wrzośce



Wrzośców nie mam ale są śliczne kiedyś na pewno wymienie te moje wrzosy na wrzośce tylko czekam aż zdechną
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies