Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Patrycja_KG_Lu 11:11, 29 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2740
Jak sobie radzisz z piachem/ziemią/błotem na poduszkach przy piesku? Na co zwrócić uwagę wybierając poduszki lub cały zestaw wypoczynkowy?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
olciamanolcia 12:33, 29 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak sobie radzisz z piachem/ziemią/błotem na poduszkach przy piesku? Na co zwrócić uwagę wybierając poduszki lub cały zestaw wypoczynkowy?


Normalnie piasek strzepuję z poduch a błota nie ma. Materiał się świetnie czyści , wszelkie plamy schodzą po przetarciu ściereczką
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:08, 29 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
edi75 napisał(a)
Justyna ty masz sadzone tulipany w wytłaczankach? Ile masz posadzonych tulipanów?


Policzyłam część….
Rabata z Hakuro , brzozowa plus EE razem 570’sztuk….
Zostają przy platanach, te na froncie oraz 7 metrow szczęścia
Ponad 1000 na 100%
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:28, 29 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Zmodyfikowałam lekko brzozową. Dosadzilam hamelny pomiędzy pasem hort a rozchodnikow
A wię od brzegu sesleria jesienna następnie rozchodniki za nimi hamelny pas hort, drugi pas hory za nimi trawy a na tyłach i nie tylko bo pomiędzy trawami i hortkami tez - dalie
Się doczekać nie mogę ❤️
Ponadto posadziłam białe gladiole w ilości 51 sztuk pomiędzy rozplenice te przy platanach .






____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:38, 29 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
A tu mój grujecznik - czy da się go poprowadzić na drzewko?

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:08, 29 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Da. Trzeba systematycznie go podkrzesywać wycinając co roku najniższe gałęzie tuż przy pniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 20:16, 29 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Da. Trzeba systematycznie go podkrzesywać wycinając co roku najniższe gałęzie tuż przy pniu.


Haniu zaznacz gulonowi co może obciąć w tym roku
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 20:28, 29 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10030
olciamanolcia napisał(a)


Policzyłam część….
Rabata z Hakuro , brzozowa plus EE razem 570’sztuk….
Zostają przy platanach, te na froncie oraz 7 metrow szczęścia
Ponad 1000 na 100%

O borze Tucholski! Rrrobi wrrrażenie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:58, 29 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
olciamanolcia napisał(a)


Haniu zaznacz gulonowi co może obciąć w tym roku



Na zdjęciu nie widać całości, ale z pewnością można podkrzesać to najniższe piętro. Na pierwszy raz to może wystarczy, żeby go za bardzo nie zszokować. Ewentualnie można rozważyć podkrzesanie o jeden poziom wyżej, jeśli ubytek masy liściastej nie będzie zbyt duży. Drzewa odżywiają się też przez listki. W procesie fotosyntezy wytwarzana jest glukoza.
Edit: zaczekaj z tym podkrzesywaniem do końca czerwca. Teraz w drzewach mocno krążą soki. Uspokoją się w okresie lata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 21:43, 29 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Na zdjęciu nie widać całości, ale z pewnością można podkrzesać to najniższe piętro. Na pierwszy raz to może wystarczy, żeby go za bardzo nie zszokować. Ewentualnie można rozważyć podkrzesanie o jeden poziom wyżej, jeśli ubytek masy liściastej nie będzie zbyt duży. Drzewa odżywiają się też przez listki. W procesie fotosyntezy wytwarzana jest glukoza.
Edit: zaczekaj z tym podkrzesywaniem do końca czerwca. Teraz w drzewach mocno krążą soki. Uspokoją się w okresie lata.

Jutro chwycę za sekator.
Mam już dla niego miejscóweczkę - tylko trawniczka muszę się pozbyć tak ciut ciut
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies