Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 13:20, 04 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
I mnie przysypało

Wszystko w pąkach, czeka na słoneczko i ciepełko.
Z wiadomych przyczyn prace ogrodnicze stanęły w miejscu, na szczęście pogoda ma się poprawiać z każdym dniem
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 22:09, 05 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7738
DariaB napisał(a)


Cześć Aga W ziemię wbijam takie szpilki ogrodowe, do mocowania włókniny, zostały mi po zdjęciu szmaty, i na te szpilki nawijam sznurek
Kamienie to moja zmora, nie wiedziałam jak się ich pozbyć i w sumie nadal nie wiem jak legalnie można się ich pozbyć poza oddaniem komuś kto przyjmuje gruz. Moje obiecał odebrać ode mnie kolega, przyjedzie przyczepką i zabierze.
Część darni ułożyłam w jednym miejscu na kompost, przysypałam ziemią i będę czekać aż się rozłoży.
Resztę spakowałam do worków bio, mam nadzieję, że odbiorą bo kiedyś marudzili. Nie ma szans żebym wszystko kompostowała, jeszcze ewentualnie mogę wywieźć ją na ogródek ROD.
Kawał roboty zrobione, a drugie tyle przede mną



Kup ze 2 czteropaki piwka i postaw panom od wywózki bio. Myślę że się dogadacie

Moi zabieraja wszystkie wory bio.
Ale musze sie dogadac z panami od zmieszanych bo mi dziś nie zabraki worka z pierzem a rozwaliła mi sie poduszka w suszarce. Także w przyszłym tyg musze o piwku pamiętać.
Może to zwyczaje z czasów PRL ale nadal skutkują.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Johanka77 23:27, 05 kwi 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
DariaB napisał(a)
A tak w ogóle to jutro ma być całe 8 stopnie może się uda coś w ogrodzie zrobić, pewnie będę pół godziny stać i gapić się na graby bo po zrobieniu tarasu jeden wyszedł poza narożnik, a drugi jest przed narożnikiem i mnie to wkurza bo jest niesymetrycznie i dalej się zastanawiam czy nie są za blisko cisów, i czy sobie z nimi poradzę w przyszłości bo gdzieś tam po stronie sąsiada jest linia telefoniczna, bezmyślnie je jednak posadziłam.


Daria

Masz jakiś plan ogrodu z naniesionym domem i tymi grabami ?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
DariaB 07:05, 06 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Johanka77 napisał(a)


Daria

Masz jakiś plan ogrodu z naniesionym domem i tymi grabami ?


Asiu na stronie 11 jest plan. Jeśli on nie wystarczy to napisz co dokładnie potrzebujesz. Dzięki za odwiedziny mimo niedoczasu
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 07:08, 06 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
LIDKA napisał(a)



Kup ze 2 czteropaki piwka i postaw panom od wywózki bio. Myślę że się dogadacie

Moi zabieraja wszystkie wory bio.
Ale musze sie dogadac z panami od zmieszanych bo mi dziś nie zabraki worka z pierzem a rozwaliła mi sie poduszka w suszarce. Także w przyszłym tyg musze o piwku pamiętać.
Może to zwyczaje z czasów PRL ale nadal skutkują.


Wystawiłam połowę worków i zabrali przyjeżdżają zaraz po 6 rano, ja jeszcze wtedy w łóżku jestem. Resztę wystawię następnym razem a może zostawię żeby się kompostowały, sama jeszcze nie wiem. Czemu worka z pierzem nie zaabrali? Może zrób z niego nową poduszkę
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 08:41, 06 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7738
To stare pierze takie ze sklepowej poduszki, siekane maszynowo.
Ja pamiętam jeszcze tzw pierzaki, gdzie wieczorami babki ze wsi sie schodzily i darly pierze ręcznie na puch. Piły domowe winko i śpiewały piosenki. Ostatni w moim domu był gdzie w latach 80 tych XX w.

I z takiego gęsiego puchu mam 6 poduszek. Pióra maja ze 40 lat ale sa ok. Co kilka lat daje do prania i zmiany wsypek.
Jest w Zielonej Górze taki zaklad. Chyba jeden z ostatnich w pl.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
SlonecznyOgrod 12:56, 06 kwi 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ale miałaś ładną zimę tej wiosny
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Judith 21:33, 06 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10380
Daria, pokaż jak dzisiaj poryłaś .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 21:46, 06 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Judith napisał(a)
Daria, pokaż jak dzisiaj poryłaś .


Jutro bo dzisiaj już leżę i ledwo zipię a wiele nie zrobiłam.

____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Johanka77 22:23, 06 kwi 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
DariaB napisał(a)


Haha no tak przecież mówiłam Jakoś tak ciasno mam,że wszystko w rządkach upakowałam

Ciemna zieleń - graby
Jasna zieleń - brzozy - one mogą być do poprawienia bo były przesadzane na szybko przed robotami tarasowymi bo rosły wzdłuż lewego boku tarasu ale za blisko.
Różowy - wiśnie
Bordo - buki
Ciemne bordo - planowane śliwy wiśniowe


Bardzo mi te graby zgrzytają na tak wąskim pasku blisko domu.
Ja bym je przesunęła na prawo, aby były w tym obszarze najbardziej oddalonym od ściany domu. Graby są piękne, powinny się prezentować.
No i koniecznie odsuń je na conajmniej metr od docelowego żywopłotu, cisy będą grubsze).
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies