Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 14:27, 22 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wiolka5_7 napisał(a)
Bardzo ładna ta wiśnia fajny ma pień


Ten pień będzie gwiazdorzył
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MartaCho 14:30, 22 mar 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Przypuszczam, że zaś będą potrzebne wymiary tej rabaty pod oknem, bo tak na pierwszy rzut oka, to za dużo dobrego. Ale mogę się mylić- na pewno dziewczyny podpowiedzą.
I tam masz słońce cały dzień?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 14:40, 22 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
MartaCho napisał(a)
Przypuszczam, że zaś będą potrzebne wymiary tej rabaty pod oknem, bo tak na pierwszy rzut oka, to za dużo dobrego. Ale mogę się mylić- na pewno dziewczyny podpowiedzą.
I tam masz słońce cały dzień?


Tak, słońce cały dzień. Poniżej siatka w skali. Można zrobić nawet takk, że po obu stronach rabaty 3m ze ścieżką między nimi około 1m. Więc wychodziłoby, że rabata miałaby około 6m długości i 3m szerokości.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 16:30, 22 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
W temacie obsadzenia rabaty nie doradzę, jednak mogę doradzić, co robić w razie braku pomysłów, bo w tym mam doświadczenie . Rada: zaczekać na natchnienie i nie napinać się, że pojawi się w tym roku. Rabata jest reprezentacyjna, szkoda potem - przy zmianie koncepcji - przy niej mocno gmerać. Do czasu pojawienia się pomysłu: posypać solidnie korą . Możesz posadzić tam coś większego, o czym wiesz, że tam ma być i czekać na koncepcję, która wskoczy prędzej czy później .

EDIT: I jeszcze jedna rada . Mrokasia ma podobny układ przed domem - cały ten narożnik tworzy jedną rabatę przechodzącą w rabatę między domem i ogrodzeniem. Zobacz - możesz tam znajdziesz inspirację .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 16:38, 22 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Też uważam, że nie zmieścisz wszyskiego. Same miskanty trzeba sadzić ok. metra od siebie, możliwe, że róże też gdzieś tyle potrzebują. Ja bym dała 3 miskanty, przed nimi "rozrzucone" róże i obwódka z lawendy. Z różami pokombinowałabym tak, żeby wysokie odmiany rosły na mijankę z miskantami, a niższe przed nimi. Miejsce dla lilaka i magnolii mi się podoba I nie robiłabym równych rabat. Ta z różami - węższa, z wiśnią - szersza.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
olciamanolcia 18:35, 22 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7155
Dla mnie byt duzo na raz.
Obsadziłabym tak
Perowska , miskant morning light i po brzegach lawenda
Albo
Róże magnolia lawenda na brzegi i dodałabym stipe
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 19:09, 22 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Dzięki dziewczyny za rady miskanty muszę przenieść z drugiej strony ogrodu bo tam mi brakuje z 10 cm ziemi, którą muszę uzupełnić. Z tych roślin porozrzucanych po tamtej części ogrodu próbuję stworzyć spójne rabaty żeby mi się rośliny nie marnowały. Chyba się załamię, będę w kółko przesadzać
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 19:21, 22 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7155
Ee tam od razu załamię Ja ciągle przesadzam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 19:36, 22 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Przyszłam z rewizytą . Zaraz się rozejrzę szerzej. Ale chciałam powiedzieć, że tu większość przesadza i przesadza i przesadza .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 23:15, 24 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nie załamuj się. Przesadzanie to motto większości z nas. Czasami coś ładnie wygląda na planie, czy w głowie, a jak przychodzi do realizacji, to coś jednak zgrzyta i nie do końca nam pasuje. Więc przesadzamy .

Tak jak pisze Judith, nic na siłę. Często trzeba poczekać na natchnienie, pomysł, czy czas, kiedy znajdujemy jakąś inspirację.

Możesz zrobić taką próbę z doniczkami, czy kamieniami i poustawiać je na rabacie, zachowując potrzebne odległości. Wtedy zobaczysz, co Ci się tam zmieści.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies