Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Judith 20:55, 26 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Daria, a może skorzystaj z jakiegoś programu do urządzania ogrodów? Nawet nie tyle po to, by zaplanować całość, ale by popróbować różnych ustawień Twoich roślin (szczególnie drzew) i sprawdzic jak to sie komponuje, jak wyglada w takiej liczbie, jaki tworzy efekt? Będzie Ci łatwiej podjac decyzję.
Bo, wybacz to stwierdzenie, ale wyglada, ze lekko się miotasz i działasz nieco chaotycznie. Wcale się temu nie dziwię, bo masz do rozparcelowania sporo dobra, warto jednak - szczególnie w przypadku drzew i krzewów, podjąć dobre decyzje już teraz . A tak na odległość, bez możliwości zobaczenia terenu na żywo, trudno skutecznie doradzić...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 21:06, 26 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Masz rację, miotam się i działam chaotycznie. Nie wiem czy poradzę sobie z programem do projektowania, jestem cieńka w te klocki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 21:12, 26 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
E tam. Są różne programy. W niektórych wystarczy wstawić roślinę i cześć. Dla mnie najgorszą robotą (wymagająca mnóstwa pomiarów) byłoby naniesienie terenu, a Ty masz przecież gotowy plan działki z naniesionym domem .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 21:12, 26 kwi 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
To ja jeszcze dodam swoje przemyślenia co do ustawienia roślin. Bo z jednej strony nie chcesz ogrodu "pod linijkę", uporządkowanego, bardziej swobodny. Taki trudniej uzyskać na niedużej działce, na której nie ma miejsca na "rozrzucanie" roślin. A z drugiej sadzisz wszystko w rządkach. Może jednak potrzebujesz ogrodu bardziej ułożonego, uporządkowanego?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 21:14, 26 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)
E tam. Są różne programy. W niektórych wystarczy wstawić roślinę i cześć. Dla mnie najgorszą robotą (wymagająca mnóstwa pomiarów) byłoby naniesienie terenu, a Ty masz przecież gotowy plan działki z naniesionym domem .


Znasz jakiś taki prosty program? Kiedyś chciałam użyć programu garden puzzle ale się poddałam bardzo szybko
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 21:16, 26 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
anuska2507 napisał(a)
To ja jeszcze dodam swoje przemyślenia co do ustawienia roślin. Bo z jednej strony nie chcesz ogrodu "pod linijkę", uporządkowanego, bardziej swobodny. Taki trudniej uzyskać na niedużej działce, na której nie ma miejsca na "rozrzucanie" roślin. A z drugiej sadzisz wszystko w rządkach. Może jednak potrzebujesz ogrodu bardziej ułożonego, uporządkowanego?


No fakt, ciężko się z tego wyleczyć i trudno rozrzucić drzewa na szerokości 4m. Jeszcze chodzić gdzieś trzeba drzewa to taki szkielet, ramy i one chyba mogą być w rządkach, a pozostałe rośliny można rozsypać.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 21:20, 26 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Sama nigdy nie korzystałam, ale są w Internecie darmowe aplikacje internetowe. Wrzuć do wyszukiwarki „aplikacje do projektowania ogrodu” i wyskoczą . Jak jeden Ci nie będzie pasować, to wypróbujesz kolejny .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 21:21, 26 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Daria nie krępuj się pisz co jeszcze masz
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 21:23, 26 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
DariaB napisał(a)


No fakt, ciężko się z tego wyleczyć i trudno rozrzucić drzewa na szerokości 4m. Jeszcze chodzić gdzieś trzeba drzewa to taki szkielet, ramy i one chyba mogą być w rządkach, a pozostałe rośliny można rozsypać.

Drzewa tez można rozsypać . Ja wprawdzie tego nie praktykowałam, bo na działce zastałam wiele bardzo dużych drzew właśnie „rozsypanych”, wiec sama już sadziłam w rządku .
Zaraz wrzucę Ci u mnie widok na niektóre „rozsypane” (fajne okreslenie ) drzewa w moim ogrodzie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 21:43, 26 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Judith napisał(a)
Sama nigdy nie korzystałam, ale są w Internecie darmowe aplikacje internetowe. Wrzuć do wyszukiwarki „aplikacje do projektowania ogrodu” i wyskoczą . Jak jeden Ci nie będzie pasować, to wypróbujesz kolejny .


Tak są fajne programy, niektóre darmowe ale z ograniczonym dostępem do katalogu roślin.
Można nawet zobaczy jak będzie wyglądał ogród za 10 czy 20 lat przy nasadzeniach , które skomponujemy.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies