Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 22:16, 26 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3063
olciamanolcia napisał(a)
Daria nie krępuj się pisz co jeszcze masz


Sugerujesz, że jeszcze o czymś zapomniałam? chyba już wszystko.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 22:24, 26 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
DariaB napisał(a)


Sugerujesz, że jeszcze o czymś zapomniałam? chyba już wszystko.


Perukiwiec Ci się przypomniał. Tez sporo przestrzeni zabiera.

Mam nadzieje , że się ni obrażasz jak piszę w taki sposób . Nie ma tu nawet nutki złośliwości - po prostu próbuje uświadomić , że masz wszyskiego dużo i za dużo


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 22:25, 26 kwi 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
"Więcej zakupowych grzechów nie pamiętam"
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 22:29, 26 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3063
olciamanolcia napisał(a)


Perukiwiec Ci się przypomniał. Tez sporo przestrzeni zabiera.

Mam nadzieje , że się ni obrażasz jak piszę w taki sposób . Nie ma tu nawet nutki złośliwości - po prostu próbuje uświadomić , że masz wszyskiego dużo i za dużo




Nie no co Ty. Wiem o co Ci chodziło ja nie z tych co się obrażają, a poza tym jak można się obrazić na kogoś kto chce pomóc, to by było nie w porządku.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 22:31, 26 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3063
anuska2507 napisał(a)
"Więcej zakupowych grzechów nie pamiętam"


Prześpię się to oczyści mi się umysł i może coś sobie jeszcze przypomnę ale chyba już wszystko ujęłam.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
mrokasia 23:16, 26 kwi 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18167
No, no, no, właśnie przeczytałam spis roślin. Robi wrażenie! Kibicuję planowaniu. Jedno jest pewne - masz szlaban na drzewa i duże krzewy!

Tak sobie myślę - biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń to chyba trudno będzie "rozsypać" te drzewa tak by nie było chaosu i misz-maszu. Tym bardziej, że część z nich będzie miała całkiem spore korony więc muszą rosnąć w pewnym oddaleniu od domu czyli blisko płotu. A nie będą przeszkadzać sąsiadom?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 10:08, 27 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3063
mrokasia napisał(a)
No, no, no, właśnie przeczytałam spis roślin. Robi wrażenie! Kibicuję planowaniu. Jedno jest pewne - masz szlaban na drzewa i duże krzewy!

Tak sobie myślę - biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń to chyba trudno będzie "rozsypać" te drzewa tak by nie było chaosu i misz-maszu. Tym bardziej, że część z nich będzie miała całkiem spore korony więc muszą rosnąć w pewnym oddaleniu od domu czyli blisko płotu. A nie będą przeszkadzać sąsiadom?


Kasiu zauważ, że największe drzewa są odsunięte najdalej od domu. Tam, gdzie buki sąsiad ma dom bardzo daleko, nie sądzę, żeby mu te drzewa przeszkadzały. Z kolei tam gdzie planuję graby jest pusta działka, znam sąsiada, on ma bardzo dużą tą działkę, więc nawet gdyby tam wybudował w przyszłości jakiś budynek to też nie powinny być drzewa wielkim problemem. Zgodzę się z Tobą, że nie da się rozsadzić tych drzew tak żeby nie było chaosu. One muszą tworzyć szpalery. Mając na myśli rozrzucenie grabów myślałam o posadzeniu ich w bardziej nieregularny sposób niż w rządku

Dzięki za wszystkie uwagi i rady!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:26, 27 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3063
To teraz się zacznie

Przy schodach lilak palabin na pniu, w narożniku miłorząb kolumnowy (niestety tylko takie rozciapirzone są dostępne w bazie roślin)
lawenda, rozplenice, bukszpany, stipa, róże MW. WS, Leonardo, Garden of Roses (też musiałam kombinować z dostępnych żeby kolorem pasowały), za lilakiem miscant ML
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 10:47, 27 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
No elegancko. Widzisz róża Hameln i lawenda super trio

Zamiast kul bukszpanów - bo masz jedną i po co kupować - możesz dać Danikę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 11:02, 27 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3063
olciamanolcia napisał(a)
No elegancko. Widzisz róża Hameln i lawenda super trio

Zamiast kul bukszpanów - bo masz jedną i po co kupować - możesz dać Danikę


Czy coś byś zmieniła lub dodała? Mi czegoś brakuje ale nie potrafię określić czego. Mam jeszcze 5 malutkich bukszpanów
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies