Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 18:01, 03 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Magara napisał(a)
Ewcia, śliczne kadry Zdrowiej oczywiście, bo to nie przystoi w maju chorować
Zaskoczona jestem, że niektóre rośliny i u Ciebie kwitną i u mnie w tym samym czasie. Takiego splotu nie pamiętam, jak świat światem


Nie przystoi, masz rację Inhalacje pomogły już zdrowa jestem

Fakt, niektóre rośliny rosną w tym samym czasie. Nie wiem na jakich zasadach to działa. Pewnie długość dnia ma tu też duże znaczenie, a nie tylko temperatura. Roślina musi mieć czas na wykształcenie nasion i rozsianie ich.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
GingerO 21:09, 03 maj 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 126


Cześć Ewo,
Wysyłam Ci zdjęcie pierwszej róży która dziś u mnie zakwitła, bo jesteś matką moich róż. Jest to Olivia rose.

Serdeczności!
____________________
Ola
Anda 21:57, 03 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Hej Olu, bardzo się cieszę i dziękuję za zdjęcie U mnie Oliwia dopiero za chwilę rozkwitnie.
Czekam na resztę Twoich różyczek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 11:23, 06 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
Ty pewnie będziesz wiedziała czy pecherznice można potraktować krótko
Odbiją ?
Chodzi mi o takie mniejsze drobnolistne
Zrobiły się brzydkie i chciałabym je uformować od początku
Tylko nie wiem jak krótko mogę je przyciąć
Doły są łyse
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 11:31, 06 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasya napisał(a)
Ty pewnie będziesz wiedziała czy pecherznice można potraktować krótko
Odbiją ?
Chodzi mi o takie mniejsze drobnolistne
Zrobiły się brzydkie i chciałabym je uformować od początku
Tylko nie wiem jak krótko mogę je przyciąć
Doły są łyse


Pęchęrznice ogólnie powinno ciąć się tylko od dołu, czyli usuwając stare odrosty robiąc miejsce młodym
Najpierw przycięłabym tylko przednie gałęzie do samego dołu, czyli połowę krzewu. Ta nie przycięta druga połowa będzie odżywiać korzenie. W kolejnym roku przycięłabym tą drugą połowę


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 11:42, 06 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Czytam, żeś już zdrowa, to dobrze .
U mnie kukliki jakoś marnieją. chyba trzeba je częściej dzielić albo przesadzać?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 11:43, 06 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
Anda napisał(a)


Pęchęrznice ogólnie powinno ciąć się tylko od dołu, czyli usuwając stare odrosty robiąc miejsce młodym
Najpierw przycięłabym tylko przednie gałęzie do samego dołu, czyli połowę krzewu. Ta nie przycięta druga połowa będzie odżywiać korzenie. W kolejnym roku przycięłabym tą drugą połowę



To ciężka sprawa bo ona ma chyba 2-3 gałęzie wygięte łukowato do przodu i od nich dużo młodych gałązek do góry
Okropnie wyglądają
Nie puszcza z korzeni nic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 11:46, 06 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Kasya napisał(a)

To ciężka sprawa bo ona ma chyba 2-3 gałęzie wygięte łukowato do przodu i od nich dużo młodych gałązek do góry
Okropnie wyglądają
Nie puszcza z korzeni nic


To ma 2 czy 3?
Wytnij jedną gałąź przy samej ziemi.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 12:02, 06 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasya napisał(a)

To ciężka sprawa bo ona ma chyba 2-3 gałęzie wygięte łukowato do przodu i od nich dużo młodych gałązek do góry
Okropnie wyglądają
Nie puszcza z korzeni nic


Wytnij jej jedną gałąź, tak jak Kasia radzi i nawieź. Powinna wypuścić wtedy nowe. Pewnie ma za mało słońca, one są sloncolubne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:03, 06 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
mrokasia napisał(a)
Czytam, żeś już zdrowa, to dobrze .
U mnie kukliki jakoś marnieją. chyba trzeba je częściej dzielić albo przesadzać?


Nie lubię chorować
Kukliki podziel po kwitnieniu i nawieź. To powinno je pobudzić do życia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies