Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Angelika95 11:57, 22 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1079
pestka56 napisał(a)


Bambusy możesz sadzić w donicach. Jest tak dużo gatunków, kępowe i ekspansywne, że na pewno coś dobierzesz. Tylko one ciężko znoszą wiatry zimowe. Pięknie zachowują liście nawet w mroźne zimy, jeśli są osłonięte od wiatru.



Mogę je wstawiać na zadaszony taras, mam taki w bryle domu. Super, bardzo podobają mi się bambusy, miałabym na tarasie taki powiew egzotyki
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 12:12, 22 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2819
olciamanolcia napisał(a)


Kupiłam dziś dwie 40 - cena w porównaniu z Kasto ramą i Mrówą wręcz śmieszna

Te 70 są super ale nie mam gdzie ich postawić
W tych co kupiłam posadzę takie jebitnie różowe mieczyki i zielone dla kontrastu


Natchnęłaś mnie. Jutro jadę do Action ponownie, bo mąż zachwycił się jedną rzeczą i prosi bym mu kupiła zapas dopóki jeszcze jest. Wezmę jeszcze kilka tych mniejszych, postawię koło dużych. Lepiej ten sam kolor czy może białe dla kontrastu? Będą na jednoroczne typu supertunia itp. Swoją drogą dobrze, że zamówiłam w przedsprzedaży te kolory supertunii, bo jak chciałam dać koleżance linka do aukcji to już niedostępne są.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:13, 22 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2819
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To jedyne krzewy w moim ogrodzie, których nie tykałam sekatorem. Mają naturalnie piękny ażurowy pokrój. U mnie rosną od 9 lat na rabacie studziennej po północno-zachodniej stronie budynku. Nad jedną zwisają gałązki brzozy Youngii, a obok drugiej rośnie jabłonka Ola.
Z przebarwieniami nie mają problemów



Ufff…czasami czytam, że jak jakaś roślinka ma za mało światła to się nie przebarwia/nie kwitnie tak mocno jak powinna.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:24, 22 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2819
Angelika95 napisał(a)



Mogę je wstawiać na zadaszony taras, mam taki w bryle domu. Super, bardzo podobają mi się bambusy, miałabym na tarasie taki powiew egzotyki


Super pomysł. Widziałam jeszcze realizacje w prostokątnych donicach z prosem Northwind, ale po ścięciu ich strasznie łyso się robiło. Twój wybór znacznie lepszy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
pestka56 12:39, 22 lut 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4500
Szkoda, że nie jesteś facebookowa, bo jest tam świetna grupa o Bambusach. Można się masę dowiedzieć i kupić ciekawe odmiany.
____________________
Kasia
Patrycja_KG_Lu 12:43, 22 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2819
Magara napisał(a)
Patrycja, fajnie, że zrobiłaś podsumowanie foliakowo-pomidorowe
Bardzo uważnie przeczytałam Odnośnie odmian się nie wypowiadam, każdy ma swoje smaki, ale lista warta grzechu
Super, że foliak żyje i że nie ma uszkodzeń. Bardzo będę ciekawa Twojej opinii wiosną, po pozostawieniu foliaka na zimę. Mój mnie po pierwszej zimie rozczarował zabrudzeniami, dziurami, no ale nadal stoi


Magaro, daję znać zgodnie z prośbą, że nie ma dziur, pleśni, mchu czy glonów. Trochę pajęczyn było. Dwa razy podczas największych opadów śniegu zrzucałam profilaktycznie śnieg. Zrobię zdjęcia jak już będzie całkowicie przygotowany do sezonu, a potem kolejne dokumentujące grawitacyjne nawadnianie kropelkowe z mauzera, które planujemy założyć w tym roku.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
olciamanolcia 13:52, 22 lut 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Natchnęłaś mnie. Jutro jadę do Action ponownie, bo mąż zachwycił się jedną rzeczą i prosi bym mu kupiła zapas dopóki jeszcze jest. Wezmę jeszcze kilka tych mniejszych, postawię koło dużych. Lepiej ten sam kolor czy może białe dla kontrastu? Będą na jednoroczne typu supertunia itp. Swoją drogą dobrze, że zamówiłam w przedsprzedaży te kolory supertunii, bo jak chciałam dać koleżance linka do aukcji to już niedostępne są.


Te największe też świetne
Można nawet w nich drzew posadzić na taką Śś
Wczoraj oglądałam program Garden Word i( mam nagranych sporo odcinków - uwielbiam go) jedna kobieta miała właśnie w takich donicach posadzone wiązy - ogólnie u niej wszysztko rosło w donicach- byliny trawy krzewy
Nawet jakby to fajnie rozegrał można taki drzew w donicy w rabatę wkomponować ….a za jakiś czas zmienić mu miejsce …


Eee nie gdzie białe daj taki sam kolor
Ja kupiłam te najciemniejsze
Nawet zastanawiam się czy do domu nie kupić
Bo mam sansewiery do rozsady

A może ktoś chętny na sansewiere niską?

Jak wrócę do dom to wstawię ogłoszenie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Narsilia 14:02, 22 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 641
No donice piękne tu można cudowne ogromne kompozycje wyczarować, jestem ciekawa co ostatecznie będzie w twoich
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
MagdaLenka 14:20, 22 lut 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 888
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Lepiej ten sam kolor czy może białe dla kontrastu?


Moim zdaniem lepiej jeden kolor.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 14:25, 22 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1079
Moim zdaniem też jeden kolor
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies