Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Angelika95 21:51, 24 wrz 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 961
Witam, w tym roku spełnia się moje wielkie marzenie, a mianowicie budowa domu. Śmieję się, że dom buduje mój mąż, a ja zakładam ogród. Mam 27 lat, wszystko co robię to moje początki i eksperymenty. Nasza działka ma 27 arów. Na ten rok wyznaczyłam sobie za cel warzywnik + przydomowy sad. Warzywnik już jest, w październiku biorę się za sad.

Pod grządki kopałam dołki, wykładałam kartonem, wysypywałam ziemią, dawałam nawóz w granulkach i zbiory jak na pierwszy raz były mocno zadowalające
Ścieżki wyłożone kartonem i wysypane zrębkami - polecam, nawet w czasie niepogody można przejść po warzywniku nie brudząc butów.

Żałuję, że zrobiłam tak mało zdjęć, ale nie planowałam ich nikomu pokazywać
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Basieksp 22:02, 24 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Witaj warzywnik bardzo ładny i duży fajnie jeśli pokarzesz nam jak zakładasz swój sad Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Angelika95 22:05, 24 wrz 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 961
Basieksp napisał(a)
Witaj warzywnik bardzo ładny i duży fajnie jeśli pokarzesz nam jak zakładasz swój sad Pozdrawiam


Z przyjemnością pokażę, już mam wybrane odmiany drzew owocowych, ale to będzie mały sad przydomowy- około 16 drzewek. Dziękuję za pierwsze przywitanie i również pozdrawiam
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Basieksp 22:13, 24 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Taka ilość jest w sam raz, jak dla mnie my mamy 13 drzew owocowych i podobną ilość różnych krzewów owocowych, fajnie jest mieć swoje owoce, tak iść i coś sobie skubnąć prosto z drzewa
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Angelika95 22:18, 24 wrz 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 961
Basieksp napisał(a)
Taka ilość jest w sam raz, jak dla mnie my mamy 13 drzew owocowych i podobną ilość różnych krzewów owocowych, fajnie jest mieć swoje owoce, tak iść i coś sobie skubnąć prosto z drzewa[/quote
Może masz jakieś odmiany godne polecenia?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 22:37, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6990
Warzywnika nie mam
Sadu nie mam

Ale będeę podglądać i kibicować.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basieksp 22:49, 24 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ja akurat bardzo lubię gruszki, mamy dwie żeby się zapylały wzajemnie, jadna to klapsa faworytka, druga bonkreta wiliama, w tym roku miały dużo owoców no i śliwki węgierki, stara odmiana, nazwy nie znam, mamy je od teścia. Fajna jest też świdośliwa, ładnie kwitnie, owoce smaczne i ładnie się przebarwia jesienią, podobnie borówki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Angelika95 08:22, 25 wrz 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 961
Basieksp napisał(a)
Ja akurat bardzo lubię gruszki, mamy dwie żeby się zapylały wzajemnie, jadna to klapsa faworytka, druga bonkreta wiliama, w tym roku miały dużo owoców no i śliwki węgierki, stara odmiana, nazwy nie znam, mamy je od teścia. Fajna jest też świdośliwa, ładnie kwitnie, owoce smaczne i ładnie się przebarwia jesienią, podobnie borówki


Dzięki, też uwielbiam gruszki i śliwki, na pewno je zakupię
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Mary 08:44, 25 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj, Angeliko.

Zazdroszczę wielkiego warzywnika.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 09:02, 25 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
27 lat, 27 arów, piękny warzywnik i otoczenie działki, ogród to piękna przygoda
Żałuję, że nie mam miejsca na warzywnik z prawdziwego zdarzenia.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies