Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

edi75 14:06, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

U Lidki wrzuciłam inspirację. To nie mój

to ups
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
olciamanolcia 14:18, 20 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Ups… te poprzednie 35 sztuk różowych na froncie chyba posadziłam za płytko te posadzę głębiej zgodnie z waszymi radami.


Śmiało-moje przy platanach sadziłam na 20 cm albo i lepiej
w programie GW dowiedziałam sie ze tulipany mozna sadzić na 30 cm-wtedy są bezpieczne przed nornicami i innymi gryzoniami
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 14:31, 20 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
olciamanolcia napisał(a)


Śmiało-moje przy platanach sadziłam na 20 cm albo i lepiej
w programie GW dowiedziałam sie ze tulipany mozna sadzić na 30 cm-wtedy są bezpieczne przed nornicami i innymi gryzoniami

Aż dziwne, że będą miały taką siłę przebicia. W sumie to u mnie nawłoć i osty sobie nic nie robią z głębokiej ściółki w niektórych miejscach i nadal wyłażą. Taką mają chęć przeżycia.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 19:50, 20 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
LIDKA dla Ciebie porównanie trawy przed koszeniem i po dzisiejszym koszeniu (noże do ostrzenia musimy dać w tym tygodniu). Nie jest jeszcze wykoszona tak nisko jak lubię, bo mocno podrosła ostatnio i mężowi cieżko było. Jakby skosić jeszcze niżej to koniczyna nie będzie widoczna.
PRZED - kilka dni temu

DZIŚ
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 20:49, 20 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7118
Patrycja dziękuję.
Na razie czekam na rozpoczęcie robót. Bez przeróbki nawodnienia i kabli kosiarki nie ruszę dalej.
Musimy zamówić korę i kostki na obrzeża.
Trawnik troche zniszczą i spróbujemy zregenerować.
Jak nie da rady to będzie koniczynka.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Juzia 09:20, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Ale dywan!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Patrycja_KG_Lu 14:33, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Juzia napisał(a)
Ale dywan!!!

Nawet jeszcze nie jest jednoroczny. Siany w maju 2023 r. Wczoraj kilka dołków i ślady po nornicy dostały dosiewki. Koszony był na dwie kosiarki oczywiście, bo mały pomocnik też chciał. Po skończonej robicie kosiarki zostały umyte. Trawa z koszenia trafiła jako ściółka na rabaty.


____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 14:39, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Zaczęliśmy dziś podjadanie sałaty, trafiła na śniadaniowy talerz.
Pietruszka coraz większa.

Sadzone jesienią truskawki z rozmnażania własnych sadzonek zaczynają kwitnąć.


Wiśnie piłkowane Royal Burgundy niedługo zakwitną. Cóż za różnica w terminie w porównaniu do chociażby Ani z wątku Anna i Ogród 2.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 15:43, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Marcin89 napisał(a)
A pokażesz na dniach jak wyglądają rabaty na froncie i brzozowa?

Gdzie będziesz rozmnażała/przechowywała trawy i byliny?

Front - wąskie w całości

Lekkie zbliżenie

ŚŚ w jednej z trójkątnych.

Zdjęcie całościowe. Sprayem czerwonym sobie zaznaczyłam rozstaw dla miskantów. Zaczęliśmy też cienką warstwą trawy wysypywać, aby obciążyć trochę maty, bo mocny wiatr je czasem podrywał.

Pod oknem kuchennym zapomniałam zrobić zdjęcia. Wrzucę niebawem. Widok na brzozową, z przybliżenia nie ma sensu robić, bo wszystko dopiero zaczyna ruszać. Zdjęcia pojedynczych roślin wrzucałam nie tak dawno temu. Po lewej stronie widoczna jest też rabata, która kiedyś będzie tą z elementem wodnym.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 15:55, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Maliny trafiły w docelowe miejsce. Dziękuję Agnieszko za podzielenie się :* Swoją drogą to jakaś ciekawa odmiana rzadko spotykana w naszych stronach - Himbotop.

Część warzywna została uprzątnięta, a na głównej ścieżce oraz tych w sadzie posiana trawa z mikrokoniczyną firmy Top Dekor.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies