Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 13:34, 22 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Juzia napisał(a)


Noo... tylko że Ty masz część gosp. oddzieloną od domu rabatami i żywopłotem! A ja rabat między domem a "częścią gospodarczą" nie planuję Żywopłotu też bym nie chciała chyba, bo to zawsze dodatkowa robota
Albo zrobię mega ładny i czysty warzywnik... albo najpierw będzie sad Dylemat

Zerknij może do wątku Magdaleny z Krainy spełnionych marzeń. Ona właśnie w ostatnich dniach wrzucała grządki warzywne i szklarnie zaraz obok opaski domu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:36, 22 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Agnieszka_Z napisał(a)

Dobrych plonów Podciełaś je już?

A trzeba? Na jaką wysokość? To moje pierwsze maliny.

Edit: Już znalazłam instrukcję.
Maliny najlepiej sadzić w dołkach średnicy ok. 50 - 60 cm i głębokości 40 cm.
Korzenie warto przyciąć, a pędy nadziemne skrócić o 1/3 ich pierwotnej długości. Odpowiednio przycięte korzenie wypuszczą młode korzonki, które pomagają w przyjęciu się rosliny w nowym środowisku

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Juzia 16:59, 22 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Zerknij może do wątku Magdaleny z Krainy spełnionych marzeń. Ona właśnie w ostatnich dniach wrzucała grządki warzywne i szklarnie zaraz obok opaski domu.


Widziałam

Aż tak blisko to nie będę miała no i u mnie część gosp. będzie od frontu działki
Wszystko odwrotnie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Marcin89 22:27, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
Dziękuję za foty rabat, to mnie motywuje do działania
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Margo2 22:38, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 805
Patrycja i na czym stanęła dyskusja nad rabatą z kaskadą?
Tego tyle było, że się pogubiłam.
Znasz szkółkę Henschke? Tam jest fajnie pokazana wysokość traw i różne zestawienia.
Co do żywopłotu, to może zmienisz całkowicie kolor i posadzisz śliwę dziecięcą? A może laurowiśnię, albo suchodrzew?
Jest wiele opcji
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Kordina 23:30, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
...
Część warzywna została uprzątnięta, a na głównej ścieżce oraz tych w sadzie posiana trawa z mikrokoniczyną firmy Top Dekor.

Patrysia podziwiam za konsekwencję i całokształt prac z każdej strony, wspaniale
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agnieszka_Z 14:03, 23 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 423
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Maliny najlepiej sadzić w dołkach średnicy ok. 50 - 60 cm i głębokości 40 cm.
Korzenie warto przyciąć, a pędy nadziemne skrócić o 1/3 ich pierwotnej długości. Odpowiednio przycięte korzenie wypuszczą młode korzonki, które pomagają w przyjęciu się rosliny w nowym środowisku


Ja nie podcinałam korzeni, tylko jakieś 10 cm łodyg nad ziemią zostawiłam.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Kontonaogrod 07:22, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1717
Nie cięłam korzeni malinom, wszystkie rosną i żyją. Górą przycinam to co nie rośnie/zaschnie.
Maliny trudno zabić myślę że trudniej jest się ich pozbyć po kilkuletniej bytności na grządce

Podziwiam pracowitość i samozaparcie, przy takiej ilości obowiązków i maluszkach!

Buźki
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Patrycja_KG_Lu 13:06, 24 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Agnieszka_Z napisał(a)

Ja nie podcinałam korzeni, tylko jakieś 10 cm łodyg nad ziemią zostawiłam.

Wczoraj podlałam je, a dziś pada. Powinnny mieć na tyle wilgotno by się przyjąć. Rownież wczoraj po kolejnych kilku dniach podlewałam popikowane pomidory. Te wyższe odmiany strasznie w górę lecą, wypadałoby zacząć hartować, ale pogoda niesprzyjająca. Może od jutra?

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:07, 24 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Kontonaogrod napisał(a)
Nie cięłam korzeni malinom, wszystkie rosną i żyją. Górą przycinam to co nie rośnie/zaschnie.
Maliny trudno zabić myślę że trudniej jest się ich pozbyć po kilkuletniej bytności na grządce

Podziwiam pracowitość i samozaparcie, przy takiej ilości obowiązków i maluszkach!

Buźki

Dzięki. Po jakim czasie będzie widać czy szparagi się przyjęły? Nic na razie nie wystaje ponad ziemię ;(
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies