Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

Bogdzia 15:21, 23 gru 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sebek 20:43, 23 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grapaka 22:39, 23 gru 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Dziękuję za życzeniawzajemnie
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
iwonaz 18:30, 08 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Kupiłam dziś 3 odmiany rozplenicy i dodatkową trawę, która wygląda podobnie:

Pennisetum alopecuroides Automn Magic - 2 szt
Pennisetum alopecuroides Hameln - 3 szt moim zdanie najpiękniejsza
Pennisetum alopecuroides ???? - 3 szt bardzo podobna do hameln ale ma trochę inny kolor kwiatostanów

i Sesleria caeurela - 3 szt kwiatostany ma bardzo podobne do rozplenicy ale fioletowo czarne

Projekt zmian w ogródku jest już na kolejnym etapie, ale teraz robię ołówkiem notatki, ponieważ nie umiem narysować tych roślin, więc zapisuję co gdzie mam zaplanowane. Na wiosnę zacznie się przesadzanie-porządkowanie a potem dosadzanie, dosadzanie i dosadzanie i tak przez lata bo przez jeden sezon niezawiele pewnie się uda
Teraz w ruch pójdą brunery i żurawki.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
EPODLAS 21:36, 08 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Twoja Toga pięknie się prezentuje na tle ogrodu. Ja też mam suczkę Misię. Moja też nie niszczy roślin, nieraz kopie dołki i zakupuje tam jedzenie. A poza tym nie mam z nią problemu w ogrodzie. Jest przy tym bardzo czujna. Mam słabość do suczek.
____________________
Mój ogród
iwonaz 10:53, 09 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Też mam słabość do suczek. Mój mąż nie ma lekko. Jest jedynym facetem w domu....o! przepraszam, króliś jest rodzaju męskiego , więc jest ich dwóch na cztery
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 18:42, 09 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Nie wytrzymałam i dokupiłam 4 szt rozplenicy. Zakochałam się w tej trawie i mam nadzieję, że odwdzięczy mi się pięknym wzrostem.
Oprócz ogrodowiska także na domo dużo ostatnio jest o uprawianiu warzyw. Miałam ogródek w rozmiarze mini, jeden sezon. Był za ciasny i przez to pewnie problematyczny, atakowały go nornice, to pielenie...Fakt faktem, że nie zjedliśmy wszystkiego bo sałata zakwitła, drugi plon rzodkiewek był słaby, fasolka szparagowa dojrzewała jak oszalała...nie nadążałam z oddawaniem. To samo było z pomidorkami koktajlowymi. Jednak tęsknota pozostała, i nawet wspomnienie po swoim koperku w zamrażarce zostawiło niezatarte aromaty w pamięci.
Tęsknię za tym, ale nie mam na to cudo miejsca. Myślę coraz częściej o kompostowniku, a o warzywach...myślę żeby uprawiać kilka wybranych gatunków w niskich skrzyniach poukrywanych wśród rabat...może jak będą rozsiane po ogrodzie i zamaskowane bylinami itp. to może się uda?
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 17:21, 12 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Powinno - szczypiorek np. śmiało możesz dać między trawy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwonaz 14:46, 15 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
A sałatę dla kontrastu między czerwonymi żurawkami....buraki mają przepiękne liście...będę sadzić warzywa bezpośrednio w gruncie .... w niewielkich ilościach....nieregularnie między bylinami....jedynie pomidory posadzę w donicach...smaczny groszek za nim go zjemy może świetnie ozdabiać jako pnącze
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 12:01, 20 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Kupiłam sobie tym razem nasionek, bo uprawa tych roslin właśnie z nasion nie jest trudna apotrzebuję ich duuuużżżoooo

naparstnice


cudowny mieczyk


odętka

____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies