Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

Basieksp 11:12, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10257
Ale jaki ładniutki, równiutki trawnik A czerwone tulipany ładnie akcentują tą rabatę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magleska 12:13, 14 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18485
Ślicznie wyszło
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Judith 12:21, 14 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Pięknie jest! Zrobiłaś sobie miłe widoki z posiadówkowego miejsca .
Teraz widzę huśtawkę i kontekst . Czyli jest plan, by ją włączyć w rabatę?
Ja bym zrobiła tu półokrąg (lub kwadrat / co wolisz), wysypała korą i obsadziła tylko po bokach albo wcale, zależy, jak to będzie się zgrywać. Zdecydowanie nie robiłabym placyku innego niż z korą . Od tej strony, gdzie nogi można nawet dać szmatę pod korę (ale nie plastikową), żeby kory nie wbijać w ziemię nogami przy odpychaniu się .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
An_na 12:55, 14 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1529
Huśtawka zmieni miejsce, według pomysłu Andy.
Drzewo za nią to najprawdopodobniej będzie wiąz polny Jaqueline Hillier.
Na resztę nasadzeń pomysłu brak Albo inaczej - pełna dowolność.
Teraz w tym miejscu jest lawenda, stipa (ma ostatnią szansę), rozchodniki, rozplenica hemeln, czosnki i jeżówka cherry fluff.
I mam problem z wizualizacją roślin w otoczeniu huśtawki w tym nowym miejscu.
Na zdjęciu patio jest po prawej stronie za drzewem



Anda napisał(a)
Aniu, uważam że nie powinnaś sadzić drzew kolumnowych albo jeśli koniecznie jakieś chcesz, to nie tylko kolumnowe. Nie w rządku, nie w równych odległościach[...]
Moje propozycja, ale tak na szybko, to pogłębienie trochę twojego ogrodu. On wydaje się bardzo płytki przez tą jego szerokość. Brakuje mu nie tylko głębi, ale też wyższego piętra i drzewa to na pewno dobra decyzja.
Dorysowałam półokrągłą! rabatę Linie proste i okręgi doskonale się uzupełniają w ogrodzie. Wystarczy gdzieś postawić jakąś większą, okrągłą donicę na tarasie i będzie powtarzająca kształt forma.



Ten ciemny kwadrat to niby-huśtawka, za nią drzewo. Jedno drzewo zakrywające dom sąsiada i jedno bliżej tarasu - jako cieniodajny słońcochron. Mogłoby stać też z drugiej strony tarasu, niekoniecznie z prawej. Pod tym drzewem mógłby stać hamak - u mnie hamak pod drzewem świetnie się sprawdza Mam taki sam stojak jak ty

Moja propozycja może uwolni cię od myślenia jedynie w liniach prostych - albo cię w nich utwierdzi
____________________
Ania**Ania na Żuławach
polinka 13:33, 14 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
An_na napisał(a)



Dziękuję za chęć podzielenia sie wiedzą, doświadczeniem i roślinami Rośliny mogę kupić, doświadczenia nie
Buziaki :*)


Pięknie napisane i bardzo szanuję ludzi, którzy doceniają doświadczenie i wiedzę innych.
W dzisiejszym świecie zdecydowana większość , uważa się za ekspertów w każdej dziedzinie, a do tego występuję upór na zdobywanie nowej wiedzy...

Pozdrawiam Aniu i zaznaczam wątek do obserwowanych
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
An_na 18:28, 14 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1529
polinka napisał(a)


Pięknie napisane i bardzo szanuję ludzi, którzy doceniają doświadczenie i wiedzę innych.
W dzisiejszym świecie zdecydowana większość , uważa się za ekspertów w każdej dziedzinie, a do tego występuję upór na zdobywanie nowej wiedzy...

Pozdrawiam Aniu i zaznaczam wątek do obserwowanych


Bardzo miłe co piszesz
Ja bardzo cenię i podziwiam ludzi z wiedzą Nie wstydzę się przyznać, że czegoś nie wiem i pytać

Miło mi Cię gościć
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 18:37, 14 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1529
Zdjęcie z trzmieliną dla Patrycji.
Moja jest na podwójnym pniu. Są też na pojedynczym.



____________________
Ania**Ania na Żuławach
Marcin89 18:52, 14 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
O matko, czemu mnie tu wcześniej nie było?

Zaznaczam.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 20:01, 14 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Teraz sobie przypominam propozycję Andy .
Natomiast moja uwaga w temacie placyku pod huśtawką jest w tej lokalizacji identyczna .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
An_na 20:43, 14 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1529
Marcin89 napisał(a)
O matko, czemu mnie tu wcześniej nie było?

Zaznaczam.


No nie wiem czemu Cię nie było
Ale fajnie, że już jesteś
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies