Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 19:32, 25 lis 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Witam serdecznie

Chciałbym zaprosić wszystkich do mojego drugiego wątku, gdzie będę mógł pokazać początki mojego nowego (a tak naprawdę pierwszego) ogrodu.

Do tej pory miałem tylko balkon.
Dla zainteresowanych postaram się wstawić link do poprzedniego wątku. Ale to za chwilę.

Tutaj po cichu liczę na cenne wskazówki, wspólne rozwiązywanie ogrodniczych dylematów i wspaniałe inspiracje od Was
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:03, 25 lis 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Jak wiadomo projektowanie i zakładanie ogrodu to długi proces. I pytanie, czy ogród jest kiedykolwiek skończony?!

Wszystkie moje ogrodowe plany nieco się przesunęły w czasie. Liczę, że przez zimę nadrobię zaległości w planowaniu i projektowaniu oraz rozwiążę z Waszą pomocą chociaż niektóre dylematy, których już teraz mam dużo.

Postaram się wrzucić w ciągu paru dni zdjęcia swojej działki, jak wyglądała i jak jest teraz.

Muszę zrobić też realną listę roślin i sadzonek (do podrośnięcia) jakie mam. A jest ich sporo. Udało mi się trochę roślin rozmnożyć i podzielić.

A od wiosny 2023 roku mam nadzieję zaczną się pierwsze nasadzenia.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:27, 25 lis 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Na początek kilka ulubionych roślin. Kolorystyka nie jest przypadkowa.

Chciałbym ogólnie ogród biało-różowo-fioletowy. Jako akcenty kilka roślin bordowych i sporo limonkowych, bo takie też lubię.



Trochę więcej kolorów może być przy roślinach cebulowych, bo nie wyobrażam sobie ogrodu bez żółtych narcyzów, czy też pomarańczowych lub innych tulipanów.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Monika83 20:29, 25 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Witam się w twoim nowym wątku odpowiem że nie ma ogrodów skończonych bo zawsze jakieś pomysły pojawiają się i ich realizacja
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Marcin89 20:32, 25 lis 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Monika83 napisał(a)
Witam się w twoim nowym wątku odpowiem że nie ma ogrodów skończonych bo zawsze jakieś pomysły pojawiają się i ich realizacja


Też tak myślę, pewnie sam będę sto razy przesadzał i poprawiał swoje nasadzenia.

Dziękuję za wizytę .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 18:18, 29 lis 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
A to jesienna kompozycja przed domem.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:25, 02 gru 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Wracam ze zdjęciami działki. Dziś pokażę tylko lekki zarys, bo bez mapki/planu będzie i tak ciężko.

Działka jest w przybliżeniu wąskim prostokątem. Choć faktyczne granice lecą różnie.

Dom jest w zabudowie bliźniaczej (o tym też innym razem) i znajduje się 8 m od granicy działki z przodu.

Z boku jest do granicy około 4,5-5m.


Za domem jest nieco więcej terenu, w tym długi budynek gospodarczy.


Dalej jest trawnik z dużym orzechem włoskim i część przeznaczona na warzywnik. Aktualnie zajęta w dużym stopniu przez zgromadzone rośliny .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 19:11, 04 gru 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Dziś pogoda była łaskawa (w pewnym momencie nawet 6 st. C na plusie) i udało się zrobić kopczyki różom i magnoliom.

Niektóre trawy zostały związane na zimę.

Czy zawiązuje się też turzyce?


Te moje są po przesadzeniu, będą nisko ścięte na wiosnę.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Monika83 20:23, 05 gru 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Marcin89 napisał(a)

Czy zawiązuje się też turzyce?


Te moje są po przesadzeniu, będą nisko ścięte na wiosnę.
Turzyc nie trzeba wiązać, ja moich traw to żadnych nie wiąże rozplenic, miskanta.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ajka 00:27, 15 gru 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Ja też raczej traw nie wiążę, w tym roku tylko pampasową związałam. Zawsze radziły sobie doskonale. Chociaż ma to potem swoje plusy, bo łatwiej się je tnie wiosną.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies