Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 10:29, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Tylko 3 sztuki na 4,7 m? Ja założyłem średnicę 0,8 m bo to ta mniejsza wersja miskanta. Pierwotnie miały być w linii jako tło rabaty, teraz jest bardziej w 2 grupach po 3 sztuki.

Z przodu za gęsto i wiem że inna ilość seslerii, a inna turzycy się zmieści. Rysunek jest wstępny, nic nie mierzyłem w realu.

Gatunków za dużo też?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 10:37, 09 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2211
Marcin a ja w ogóle zrezygnowałabym z miskanta.Jak dla mnie za dużo tu wszystkiego ,zdecydowanie wole mniej.

____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Marcin89 11:09, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Często przy tarasach widuję miskanty. Mi tu pasuje jako tło i po prostu wyższy element
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 11:22, 09 maj 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 209
Hej Marcin. Ja mam z przodu posadzone miskanty w przedogródku. Z roku na rok przybierają w obwodzie tylko, że ja mam memory ten wysoki. Myślałam że będzie cudnie lecz rzeczywistość pokazała co innego. Mam jeden wielki miszmasz zwłaszcza po deszczu. Nieciekawie to wygląda. A jak wszystko urośnie to mam jak w buszu. Celowo nie wstawiałam zdjęć ale dla Ciebie zrobię wyjątek. Być może u Ciebie będzie to dobrze wyglądać.Ja za rok niestety ale będę z nich rezygnować.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Patrycja_KG_Lu 12:12, 09 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Dobrze pamiętam, że kupiłeś odmianę Danica? Ta spora rośnie. Dziewczyny mi pisały, że osiąga tak 1 m conajmniej, a czasem jak jej podpasuje miejsce to nawet więcej. Chyba masz dla nich za małe odległości. Miskanty nie zasłonią Ci jeżówek i szałwi?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 12:23, 09 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Marcin zerknij do mnie
pls nawodnienie rozkminiam.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 14:48, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
SaskiaFarkas napisał(a)
Hej Marcin. Ja mam z przodu posadzone miskanty w przedogródku. Z roku na rok przybierają w obwodzie tylko, że ja mam memory ten wysoki. Myślałam że będzie cudnie lecz rzeczywistość pokazała co innego. Mam jeden wielki miszmasz zwłaszcza po deszczu. Nieciekawie to wygląda. A jak wszystko urośnie to mam jak w buszu. Celowo nie wstawiałam zdjęć ale dla Ciebie zrobię wyjątek. Być może u Ciebie będzie to dobrze wyglądać.Ja za rok niestety ale będę z nich rezygnować.
Dlatego zrezygnowałem z prosa Northwind (ono jest ogromne, Justyna pokazywała) na rzecz miskantów Kleine Silberspinne - mniejszych.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 14:51, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dobrze pamiętam, że kupiłeś odmianę Danica? Ta spora rośnie. Dziewczyny mi pisały, że osiąga tak 1 m conajmniej, a czasem jak jej podpasuje miejsce to nawet więcej. Chyba masz dla nich za małe odległości. Miskanty nie zasłonią Ci jeżówek i szałwi?
To jest wersja robocza, bez mierzenia rozstaw. Lepiej to wychodzi niż na kartce

Tak, Danica. Szkółka podaje średnicę 60 cm. A u mnie zobaczymy jak wyjdzie, słaba gleba.

Nie rozumiem jak zasłonią, miskant będzie w stronę domu, szałwie i jeżówki przed nim w stronę brzegu rabaty
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 15:46, 09 maj 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 209
Marcin89 napisał(a)
Dlatego zrezygnowałem z prosa Northwind (ono jest ogromne, Justyna pokazywała) na rzecz miskantów Kleine Silberspinne - mniejszych.

A ja właśnie mam zamiar posadzić proso nordwind przy placyku. Podoba mi się strzelisty pokrój. Ja miskanty mam posadzone co 90 lub 1m bo chciałam mieć szpaler.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 15:53, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Właśnie kwestia odmiany, Gracillimus, Morning Light i Graziella planuję sadzić co 1 m. A Kleine Silberspinne co 0,8 m.

Te miskanty u Wiaan ogromne. Zastanawiam się, czy to nie pomylone Silberspinne, zamiast wersji Kleine Silberspinne. Widziałem wysokość z kwiatostanem sadzonki - daleko jej do tej ze zdjęć Wiaan. Kurde
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies