Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dwóch niedźwiedzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dwóch niedźwiedzi

Niedzwiedzie 10:04, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
Basieksp napisał(a)
Może jakieś rózaneczniki, azalie, albo parzydło leśne, z tyłu coś większego, a z przodu hosty, żurawki, może jakieś paprotki? Ale nie wiem jak by sobie tam poradziły pod tymi sosnami


właśnie marzy mi się taki różanecznikowy zakątek, problemem jest tylko to że sosny całą wodę kradną

zastanawiam się czy kalina koralowa dałaby radę jako żywopłot
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Niedzwiedzie 10:04, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
Agatorek napisał(a)
Dorota, zajrzyj do ogrodu April, ona ma dużo sosen w ogrodzie
April podbija las



taak też wpadł mi w oko ten ogród i bardzo mi się podoba
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Niedzwiedzie 10:07, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
anuska2507 napisał(a)
Cześć! Słodziaki z tych niedźwiedzi
Metamorfoza pokazana na początku wątku bardzo udana - zielony, spokojny zakątek. Widać, że i ptakom się u Ciebie podoba.
Myślę, że Basi pomysł na to miejsce jest dobry.
Asia z Ogrodu w remoncie też ma podobną rabatę pod sosnami.


dziękuję

teraz mały niedźwiedź trochę ptasią sielankę psuje bo to 4miesięczny szczenior i gania gołębie, które przylatują do karmnika

popatrzę na ogród Asi - chciałabym w tym roku jakoś ogarnąć to miejsce wstydu
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
DariaB 13:06, 13 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Dorota robisz przepiękne zdjęcia! Ta rabata pod sosnami aż się prosi o taką leśną aranżację. Masz tam nawadnianie? Jeśli się obawiasz o to, że krzewy nie dadzą rady to może posadź więcej bylin? Tawułki, hosty, paprocie, bergenie. Jako zadarniacz fajna jest runianka japońska. Może azalie dałyby radę tylko pewnie podłoże musiałyby mieć przygotowane, myślę o takich mniejszych azaliach, ja mam Maruschkę i bardzo ładnie kwitnie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
April 14:32, 13 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Niedzwiedzie napisał(a)



taak też wpadł mi w oko ten ogród i bardzo mi się podoba


Cześć, no bardzo mi miło
____________________
April April podbija las Mazowsze
Niedzwiedzie 14:35, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
DariaB napisał(a)
Dorota robisz przepiękne zdjęcia! Ta rabata pod sosnami aż się prosi o taką leśną aranżację. Masz tam nawadnianie? Jeśli się obawiasz o to, że krzewy nie dadzą rady to może posadź więcej bylin? Tawułki, hosty, paprocie, bergenie. Jako zadarniacz fajna jest runianka japońska. Może azalie dałyby radę tylko pewnie podłoże musiałyby mieć przygotowane, myślę o takich mniejszych azaliach, ja mam Maruschkę i bardzo ładnie kwitnie.


fajnie że zdjęcia się podobają
Dokładnie chciałabym mieć taką leśną rabatę.

Masz pomysł co mogłoby być żywopłotem? Nie musi być wysoki ale tak żeby był wysokości ogrodzenia przynajmniej 1,5 - 1.8 m. Mi się podoba kalina, ale nie wiem czy sobie poradzi.
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Niedzwiedzie 14:35, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
April napisał(a)


Cześć, no bardzo mi miło


hej Liczę na doradztwo
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
April 14:36, 13 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Dorotko, już masz bardzo przyjemny ogród. Resztę da się jakoś ogarnąć, jak tylko futerka nie będą utrudniać
Obawiam się jednak, że bez nawadniania lub przynajmniej podlewania w najcieplejszych okresach, po prostu się nie da.
Ja też wymieniam ziemię pod rośliny. Zakładasz taką opcję? Bo podejrzewam, że pod sosnami masz piaseczek?
Ostatnio bardzo modne i o dziwo wytrzymałe w takich warunkach są rdesty himalajskie. Bardzo polecam
____________________
April April podbija las Mazowsze
DariaB 15:10, 13 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Niedzwiedzie napisał(a)


fajnie że zdjęcia się podobają
Dokładnie chciałabym mieć taką leśną rabatę.

Masz pomysł co mogłoby być żywopłotem? Nie musi być wysoki ale tak żeby był wysokości ogrodzenia przynajmniej 1,5 - 1.8 m. Mi się podoba kalina, ale nie wiem czy sobie poradzi.

Wczoraj oglądać jakąś powtórkę Mai w ogrodzie był pokazany żywopłot z kaliny Watanabe, pięknie wyglądał. W opisie rośliny pisze, że "preferuje gleby żyzne, dobrze zdrenowane i wilgotne, dobrze rośnie też na przeciętnej ziemi ogrodowej. Stanowisko słoneczne lub półcieniste."
Nie masz tam nawadniana?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Niedzwiedzie 15:44, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
DariaB napisał(a)

Wczoraj oglądać jakąś powtórkę Mai w ogrodzie był pokazany żywopłot z kaliny Watanabe, pięknie wyglądał. W opisie rośliny pisze, że "preferuje gleby żyzne, dobrze zdrenowane i wilgotne, dobrze rośnie też na przeciętnej ziemi ogrodowej. Stanowisko słoneczne lub półcieniste."
Nie masz tam nawadniana?


nawadniania nie mam, ale coś muszę wykombinować, mam kupione jakieś rury do kropelkowego i na wiosnę spróbuję to pociągnąć.

Kalina koralowa też niby powinna dać radę w półcieniu
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies