Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

sylwia_slomc... 21:25, 18 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Nie wydawało się, że aż tyle czasu minęło, obstawiałam ze dwa lata....ależ ten czas leci...dobrze Ci to wychodzi, efekty wow
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:58, 18 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Podziwiam od kilku dni Nakład pracy niewyobrażalny, trzeba mieć wielką wiedzę, doświadczenie i wyobraźnię, żeby się na takie reformy porywać Wielki szacun dla Was, efekty spektakularne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sarenka 05:33, 19 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Piękne zmiany. Wszystko teraz pasuje do siebie idealnie. Czy może jeszcze jakaś rabata została Ci do zmodernizowania?
____________________
Magda W samym sloncu
Margerytka40 07:19, 19 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wydawało się, że aż tyle czasu minęło, obstawiałam ze dwa lata....ależ ten czas leci...dobrze Ci to wychodzi, efekty wow


Leci, leci. No nie było to na pstryknięcie palca ale i tak mam satysfakcję bo to wszystko sami, własnymi rękami. Zważywszy, że oboje z M pracujemy zawodowo i tak chyba czas mamy nie najgorszy


Magara napisał(a)
Podziwiam od kilku dni Nakład pracy niewyobrażalny, trzeba mieć wielką wiedzę, doświadczenie i wyobraźnię, żeby się na takie reformy porywać Wielki szacun dla Was, efekty spektakularne


Trochę szaleństwo to było ale ja jestem taki Dyzio Marzyciel i jak sobie coś wbiję do głowy to nie ma zmiłuj. Wymarzyłam sobie ogród

sarenka napisał(a)
Piękne zmiany. Wszystko teraz pasuje do siebie idealnie. Czy może jeszcze jakaś rabata została Ci do zmodernizowania?


Z większych to jeszcze wjazdową mam do zrobienia razem z miejscem parkingowym. Może w tym roku coś zaczniemy tam działać. Trawnik przed altaną to plan na wiosnę, i dokończenie obsadzania na rabacie ze świerkami. Pracy jeszcze jest dużo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:53, 19 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
I działania zeszłoroczne. Latem zaczęliśmy budowę altany na rondzie






Niestety nie do końca udało się to zamierzenie zrealizować. Czas a raczej jego brak trochę nas pokonał i wiosną jeszcze trzeba będzie kończyć. Pocieszam się, że zostało bardzo niewiele i jeśli pogoda pozwoli szybko się uporamy. Zostało tylko położyć pokrycie dachu i drobna kosmetyka


Tamten rok to również prace na drugiej części frontu. Jakieś dwa a może i trzy lata trwało tam przygotowywanie miejsca. Trzeba było usuwać betonowe podmurówki po starych budowlach. Dobrze, że pomógł cięższy sprzęt



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:09, 19 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Później była praca nad glebą bo wyjątkowo tam była fatalna. Trwało to trochę bo ciągle nie byłam zadowolona z tego podłoża mimo piasku, obornika, kompostu i tak glina wyłaziła. Lądowało tam przez dwa lata wszystko. Opadłe jesienią liście, skoszona trawa, znów kompost, przekompostowane zrębki i tak wkoło. Zeszłej wiosny zaczęliśmy wytyczanie i sadzenie








____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:18, 19 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758







____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:35, 19 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758






Jesienią zaczęłam troszkę obsadzanie tej wielkiej rabaty w okolicy świerków. Przesadziłam zabrane z kwaśnej hortensje ogrodowe, trochę traw np hakone Aureola, reszta w tym sezonie.

To w zasadzie koniec skrótu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agi2006 08:47, 19 sty 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Podziwiam,podziwiam,podziwiam i tak bez końca! Nakład pracy ogromny ale czuje się tu serce i marzenia! Będę zaglądać, podziwiać i dopingować.Altana w hakone mnie urzekła i morze seslerii przy kulach.....Pozdrawiam
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Margerytka40 09:15, 19 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agi2006 napisał(a)
Podziwiam,podziwiam,podziwiam i tak bez końca! Nakład pracy ogromny ale czuje się tu serce i marzenia! Będę zaglądać, podziwiać i dopingować.Altana w hakone mnie urzekła i morze seslerii przy kulach.....Pozdrawiam


Zapraszam zawsze
Altana w pełnej okazałości, skończona, wystrojona pewnie wiosną późną będzie. Już się widzę w niej z poranną kawką
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies