Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dwóch niedźwiedzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dwóch niedźwiedzi

Niedzwiedzie 15:47, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
April napisał(a)
Dorotko, już masz bardzo przyjemny ogród. Resztę da się jakoś ogarnąć, jak tylko futerka nie będą utrudniać
Obawiam się jednak, że bez nawadniania lub przynajmniej podlewania w najcieplejszych okresach, po prostu się nie da.
Ja też wymieniam ziemię pod rośliny. Zakładasz taką opcję? Bo podejrzewam, że pod sosnami masz piaseczek?
Ostatnio bardzo modne i o dziwo wytrzymałe w takich warunkach są rdesty himalajskie. Bardzo polecam


Futra ogarnę podlewanie nie jest jakimś większym problemem, chce zrobić nawodnienie, mam już rury i coś spróbuje ogarnąć w tej kwestii bo tam jest piaseczek

Właśnie rdesty himalajskie mnie też urzekły i coś z nim spróbuje zadziałać. Kupiłam też ziemię i będę pod rośliny kopać doły i dawać lepszej ziemi bo nawet ulewa znika w 3 sekundy po ustaniu deszczy.
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Mary 21:30, 13 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj, Doroto.
Trafiłam do Ciebie od Joli.
Leśny ogród na piaszczystym Mazowszu ma także Anula.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba
Ale z tego co pamiętam nie ma tam sosen.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:35, 13 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Piękne zdjęcia ogrodu i ptaszków.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
PrawieBory 09:24, 14 lut 2023


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 121
Witaj Doroto.
Bardzo podoba mi się Twój ogród, choć pokazałaś mało. Bedę zaglądać do Ciebie bo mam podobne warunki w ogrodzie. Ja biegam z konewkami i podlewam wszystko pod sosnami. Sosny zabierają nie tylko wodę ale również składniki odżywcze. U mnie pod sosnami rosną : jarzębiny, kaliny koralowe, bez czarny w odmianach, derenie, cisy, kruszyna i suchodrzew Maacka, bo mój ogród ma być taki bardziej leśny niż ozdobny. W bardziej cienistych miejscach posadziłam w roli żywopłotu cisy i ostrokrzewy. Dwa pierwsze lata przeżyły dobrze, więc chyba dadzą radę. Oczywiście bez podlewania i dokarmiania u mnie nic by nie przeżyło. Tutaj dziewczyny na pewno Ci pomogąTrzymam kciuki
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Niedzwiedzie 09:49, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
PrawieBory napisał(a)
Witaj Doroto.
Bardzo podoba mi się Twój ogród, choć pokazałaś mało. Bedę zaglądać do Ciebie bo mam podobne warunki w ogrodzie. Ja biegam z konewkami i podlewam wszystko pod sosnami. Sosny zabierają nie tylko wodę ale również składniki odżywcze. U mnie pod sosnami rosną : jarzębiny, kaliny koralowe, bez czarny w odmianach, derenie, cisy, kruszyna i suchodrzew Maacka, bo mój ogród ma być taki bardziej leśny niż ozdobny. W bardziej cienistych miejscach posadziłam w roli żywopłotu cisy i ostrokrzewy. Dwa pierwsze lata przeżyły dobrze, więc chyba dadzą radę. Oczywiście bez podlewania i dokarmiania u mnie nic by nie przeżyło. Tutaj dziewczyny na pewno Ci pomogąTrzymam kciuki


hej postaram się więcej pokazać na wiosnę, bo mam mało zdjęć pokazujących jakiś fragment ogrodu, bo skupiałam się zawsze na szczegółach. A teraz to mam kretowisko na trawniku i mało co do pokazywania.

Dziękuję za listę roślin - nie pomyślałam o dereniu a bardzo lubię.
Kruszyny i suchodrzewu nie znałam, a wyglądają bardzo fajnie.
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Niedzwiedzie 09:57, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
znalazłam trochę zdjęć pokazujących większy kadr ogrodu



jakoś muszę się zebrać i poprzycinać winogrona, bo już luty
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Patrycja_KG_Lu 10:14, 14 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660



Co prowadzisz przy tych sznurkach?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Niedzwiedzie 10:36, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Co prowadzisz przy tych sznurkach?


jeszcze nic zrobiłam to w zeszłym roku w połowie sierpnia i już za późno było na puszczanie czegoś, a wpadłam na pomysł wykorzystania jakiś kantówek i sznurka które leżały i się kurzyły od paru sezonów



nie mam nawet donicy, ale chętnie bym puściła coś co by kwitło dużo i długo bo bym miała ładny widok z okna kuchennego
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Judith 11:14, 14 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Dzień dobry, Doroto
U mnie pod sosnami dobrze rośnie carex Ice Dance, tiarella, rozplenica hameln, żurawka (ale tylko limonkowa), berberys Tiny Gold i Golden Zwerg, rododendron (ale tylko jeden z czterech ) i pęcherznica Luteus.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Niedzwiedzie 12:43, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
Judith napisał(a)
Dzień dobry, Doroto
U mnie pod sosnami dobrze rośnie carex Ice Dance, tiarella, rozplenica hameln, żurawka (ale tylko limonkowa), berberys Tiny Gold i Golden Zwerg, rododendron (ale tylko jeden z czterech ) i pęcherznica Luteus.


no to mam roślinki do testów, dziekuję!
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies