Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 22:01, 15 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Gratuluję sukcesu z hortensjami.

A dziękuje dziękuje.
Do tej pory sukcesy były 0% więc to duuuża odmiana.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
pestka56 23:20, 15 cze 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Makao napisał(a)
No właśnie moja wisteria jest młoda i jeszcze jej nie wsadziłam do gruntu bo czekam aż małż elewację skończy

Chcę ją prowadzić w formie drzewka i zapleść jej pędy.

Ma ich 4 i 2 dodatkowe. Jak wykopie to sprawdzę. Może da się je oddzielić czy coś


Widziałam, że oglądałaś moje Wisterie

Twoja wisteria ma całkiem silne pędy. Niestety nie wiem czy te, które idą spod ziemi można oddzielić by uzyskać kolejną roślinę. Ja usuwam wszystkie takie pędy, żeby się krzaczor nie zrobił.

Z zaplataniem jest tak, że wisterie same skręcają pędy i okręcają się nimi o inne pędy, lub cokolwiek co znajduje się wystrczająco blisko by dało się złapać.
Jeśli chcesz mieć ładnie skręcone 2-3 pędy główne w formie drzewka, to zrób to już teraz, bo im starsza Wisteria tym pędy twardsze i mniej chętne do poprowadzenia. Młode można spleść jak korkociąg i będą ładnie przylegały do siebie. Oczywiście trzeba skręcać je w stronę preferowaną przez roślinę. U różnych odmian jest to różny kierunek prawo- lub lewoskrętny.
Popatrz ta jest wyprowadzona zupełnie jak drzewo i bez skręcania https://www.facebook.com/photo?fbid=670566671752045&set=pcb.670570591751653
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 11:35, 17 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Aniu duże osiągnięcia z hortkami. Mnie tam się nie udaje nic z patyków. Teraz chce rozmnożyć kocimiętki to doświadczenie czy wypuszcza korzenie w wazonie.
Mam te niskie koci... Kat's pajamas i persians blues są drogie może rozmnoze bo ładne.

A ja chodzę koło wisterii u ogrodnika mysle kupić czy nie.
Już roślin tyle nakupilam że nie mam gdzie sądzić.

Róże już mocno u ciebie kwitną u mnie zaczynają.

Jadę zaraz mam koszenie i przycinanie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 13:56, 17 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
pestka56 napisał(a)


Widziałam, że oglądałaś moje Wisterie

Twoja wisteria ma całkiem silne pędy. Niestety nie wiem czy te, które idą spod ziemi można oddzielić by uzyskać kolejną roślinę. Ja usuwam wszystkie takie pędy, żeby się krzaczor nie zrobił.

Z zaplataniem jest tak, że wisterie same skręcają pędy i okręcają się nimi o inne pędy, lub cokolwiek co znajduje się wystrczająco blisko by dało się złapać.
Jeśli chcesz mieć ładnie skręcone 2-3 pędy główne w formie drzewka, to zrób to już teraz, bo im starsza Wisteria tym pędy twardsze i mniej chętne do poprowadzenia. Młode można spleść jak korkociąg i będą ładnie przylegały do siebie. Oczywiście trzeba skręcać je w stronę preferowaną przez roślinę. U różnych odmian jest to różny kierunek prawo- lub lewoskrętny.
Popatrz ta jest wyprowadzona zupełnie jak drzewo i bez skręcania https://www.facebook.com/photo?fbid=670566671752045&set=pcb.670570591751653

Czyli te dwa wytnę całkiem.
Te 4 co są główne jakoś muszę skręcić. Popatrze jak one chcą to zrobić tak jak piszesz. Wczoraj przecięłam pędy na 4 oczka.
Można powiedzieć że pierwsze koty za płoty.
Kochana jesteś. Dziękuję za cenne wskazówki
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 14:01, 17 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu duże osiągnięcia z hortkami. Mnie tam się nie udaje nic z patyków. Teraz chce rozmnożyć kocimiętki to doświadczenie czy wypuszcza korzenie w wazonie.
Mam te niskie koci... Kat's pajamas i persians blues są drogie może rozmnoze bo ładne.

A ja chodzę koło wisterii u ogrodnika mysle kupić czy nie.
Już roślin tyle nakupilam że nie mam gdzie sądzić.

Róże już mocno u ciebie kwitną u mnie zaczynają.

Jadę zaraz mam koszenie i przycinanie.

To co z tych patyków hortek mi wyszło to dla mnie totalny szok. Gdyby nie interwencja Musieli to bym nie spróbowała. Jednak zrobiłam to stosując się do jej rad i się udało. Kto by pomyślał że woda w jakiej siedzą patyki jest taka ważna.

Nie żałuję zakupu wisterii i to tej kwitnącej szybko odmiany. Choć raz mogłam nacieszyć oczy kwiatami na żywo choć nie pachniały tak jak to opisują ale może kiedyś...

Powodzenia w koszeniu i cięciu
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 14:23, 17 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
W tym tygodniu przyjechała do mnie hortensja forever&ever 'Blue'. Kupiona w lutym . Jeden patyk miała ułamany więc wsadziłam do wody. Może się uda



Poza tym wszędzie gdzie w dołki powrzucałam nieprzekompostowany kompost wyrastają mi ziemniaki z obierek . Nawet w doniczkach



No i wszystkie czubki z uszczyknietych roślin po zabiegu chelsea chop się przyjęły
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kasya 18:14, 17 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42166
Wow… to ładnie ze się wszystko przyjęło
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
pestka56 18:29, 17 cze 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Makao napisał(a)

Czyli te dwa wytnę całkiem.
Te 4 co są główne jakoś muszę skręcić. Popatrze jak one chcą to zrobić tak jak piszesz. Wczoraj przecięłam pędy na 4 oczka.
Można powiedzieć że pierwsze koty za płoty.
Kochana jesteś. Dziękuję za cenne wskazówki


I niech rośnie i cieszy oczy
____________________
Kasia
Makao 22:42, 17 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Kasya napisał(a)
Wow… to ładnie ze się wszystko przyjęło

Nie wiem czy mają już korzonki ale nic mi nie uschło więc za jakiś czas sprawdzę. Bardzo się z tych sadzonek cieszę bo mogę zagęścić to co już rośnie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 22:43, 17 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
pestka56 napisał(a)


I niech rośnie i cieszy oczy

____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies