Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

pestka56 11:22, 23 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Taśmy tym się różnią, że nie można ich zaginać. Rurki kładziesz nawet w kółko, a taśmy tylko jedną obok drugiej równolegle i trzeba na końcach stosować łączówki z rurek do przesyłu wody. Ale mimo wszystko jest to tańszy sposób, a jest równie skuteczny.
____________________
Kasia
Ewa777 13:44, 23 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Tu temat truskawek Aż ślinka leci na samą myśl
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ewsyg 22:25, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Makao napisał(a)
Kupiłam zestaw „Całe lato” czyli Elkat, San Andreas, Honeoye i odmianę Albion. Zobaczymy.


Czyli masz dwie odmiany zwisające i dwie zwykłe. Honeoy też kupowałam i jak pamiętam, to ona jest dość wczesna. Elkanta też miałam. Żadna z nich chyba nie powtarza owocowania. Mnie z tych zwykłych najbardziej smakowała Senga Sengama, to stara odmiana, smak truskawek z dzieciństwa.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:28, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Makao napisał(a)
Teraz to musimy rozkminić gdzie je wsadzić. Mamy duży ogród ale miejsca na truskawki brak.
Pomyślałam o kastach budowlanych. Muszę sprawdzić ile u nas kosztują. Mąż z synem mają zbić z desek a’la osłonkę żeby ładnie wyglądały to miejsce na widoku się znajdzie.
Jestem bardzo bardzo ciekawa co te lato mi przyniesie bo pomidory też w tym roku będą w doniczkach.
Zadoniczkuję się w tym sezonie


Pomyślałyśmy o tym samym. Ja też chce potem te kastry zastawić drewnem. U mnie za kastrę 40x80 płaciłam 36 zł.

W czterech mam zrobiony kompost z tamtego roku. Chyba wejdzie mi 12 sztuk tych kastr. Pomidory też mam w doniczkach.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Makao 12:08, 24 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
pestka56 napisał(a)
Taśmy tym się różnią, że nie można ich zaginać. Rurki kładziesz nawet w kółko, a taśmy tylko jedną obok drugiej równolegle i trzeba na końcach stosować łączówki z rurek do przesyłu wody. Ale mimo wszystko jest to tańszy sposób, a jest równie skuteczny.

Ciekawe o nie drogie rozwiązanie. Podoba mi się
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:08, 24 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
Ewa777 napisał(a)
Tu temat truskawek Aż ślinka leci na samą myśl

Mi też ślinka cieknie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:11, 24 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
ewsyg napisał(a)


Czyli masz dwie odmiany zwisające i dwie zwykłe. Honeoy też kupowałam i jak pamiętam, to ona jest dość wczesna. Elkanta też miałam. Żadna z nich chyba nie powtarza owocowania. Mnie z tych zwykłych najbardziej smakowała Senga Sengama, to stara odmiana, smak truskawek z dzieciństwa.

Powtarzająca owocowanie jest ta jedna Albion. Tamte były w zastawie. Muszę się przygotować na sadzenie bo pewnie we wtorek przyjdą
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:16, 24 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
ewsyg napisał(a)


Pomyślałyśmy o tym samym. Ja też chce potem te kastry zastawić drewnem. U mnie za kastrę 40x80 płaciłam 36 zł.

W czterech mam zrobiony kompost z tamtego roku. Chyba wejdzie mi 12 sztuk tych kastr. Pomidory też mam w doniczkach.

To chyba takie najlepsze rozwiązanie jeśli nie ma już gdzie wsadzić. A drewno sprawi że nie będą szpecić ogrodu.
Nasze kasty mają 50x80 i znaleźliśmy po 29zł. W Casto były identyczne po 50zł. Planuję zmieścić po 10szt do każdej kasty.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 14:28, 24 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
Kasty na truskawki czekają


I nowa ubiegłoroczna rabata trójkątna też


Nie mam jeszcze takiego porządku na trawniku jak wielu z was bo mokro jeszcze ale to kwestia kilkunastu dni i go ogarniemy
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 21:38, 26 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
Dotarły
Teraz mam i ja
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies