Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

LIDKA 21:59, 21 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Kupiłam truskawki w tej polecanej szkółce.
Dziś przyszły.
Nie są wielkie. No taka pora roku ale za to porządnie ukorzenione. Rano posadzę w doniczki. Wybrałam wiszące/pnące co Muszelka polecała.

Do przesyłki był dołączony poradnik dot. Uprawy truskawek.

Ania nie zastanawiaj się.



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Makao 09:24, 22 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
LIDKA napisał(a)
Kupiłam truskawki w tej polecanej szkółce.
Dziś przyszły.
Nie są wielkie. No taka pora roku ale za to porządnie ukorzenione. Rano posadzę w doniczki. Wybrałam wiszące/pnące co Muszelka polecała.

Do przesyłki był dołączony poradnik dot. Uprawy truskawek.

Ania nie zastanawiaj się.




A jakie wiszące pnące?

Napisałam u Ciebie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 09:28, 22 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Ostnica / stipa wykiełkowała.


Dalie jeszcze nie wszystkie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 09:29, 22 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
A to bratki których miałam nie kupować ale nie dałam rady
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
pestka56 12:31, 22 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ania, ja z tej hodowli kupuję od paru lat. W zasadzie zawsze te same odmiany. Starałam się wycelować, żeby owocowały długo, ale one tak mniej więcej w tym samym czasie zawsze u mnie zaczynały niemal równo. Za to ostatnie w niektore lata zjadałam wrzesień/październik. Poletko mam w płn narożniku ogrodu. Słońce jest tam krótko wcześnie rano, a potem od około 13 do zachodu z tym, że im później tym bardziej połcień. Natomiast jest super osłonięte od wiatrów, więc ciepło im.
Za pierwszym razem kupiłam klasę A oczywiście frigo, potem zaczęłam kupować A+. Prawdę mówiąc może jedyna różnica, że troszkę wolniej ruszyły te A i ciut mniej owoców w pierwszym roku.
Na pewno trzeba odcinać i usuwać wąsy, wtedy dłużej owocują i nie ma bałaganu w truskawkowisku.
Tak wygląda tuż po posadzeniu 60 sztuk na początku maja. Trochę powinny być luźniejsze rzędy. Tu jest co 35 cm. Lepiej byłoby co 50 cm.
Wyłożyłam matą, ale to pomyłka. Krzaczki rozrosły się wszerz i muszę pracowicie tę szmatę powycinać spomiędzy pędów. Fakt, że chroni przed ukorzenianiem wąsów. No, i owoce nie są upaprane ziemią, ale wcześniej wysypywałam trocinami i było okey. Na zdjęciu nie ma jeszcze rozłożonej taśmy kroplującej. Podlewanie jest ważne, żeby owoce były dorodniejsze i soczystsze


Mam jeszcze przy płn-zach elewacji podwyższoną rabatę-skrzynię i tam najdłużej owocują. W sumie jest na obu miejscach 100 krzaczków.
Odmiany u mnie: Selva, Honeoye, Kent, Elkat, Polka, Senga Sengana.
Senga owocuje najdłużej. Najbardziej smakuje mi Honeoyne.
____________________
Kasia
MagdaLenka 12:40, 22 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 824
Pestko, a czy jesteś w stanie oszacować jakie są zbiory z tych 100 krzaczków? Tak w kilogramach...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
olciamanolcia 13:16, 22 mar 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7111
Makao napisał(a)
A to bratki których miałam nie kupować ale nie dałam rady


Ojejku ale śliczne

Ten różowy piękny ❤️♥️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anpi 13:24, 22 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Właśnie mi przypomniałaś, że muszę się wybrać jutro na bratkowe łowy Bo od wczoraj wiosna a w moich donicach przy wejściu wogóle nie wiosennie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
pestka56 14:55, 22 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
MagdaLenka napisał(a)
Pestko, a czy jesteś w stanie oszacować jakie są zbiory z tych 100 krzaczków? Tak w kilogramach...


My je zjadamy na bieżąco i jakoś nigdy się nad tą ilością nie zastanawiałam. Ale jak był szczyt owocowania rok temu, to zrobiłam 20 słoiczków (300 g) konfitury z dwóch zbiorów. Późniejsze ilości to już ciężko oszacować i nie ma ich na raz tyle, bo to nie tak jak na plantacji. Na jednym krzaczku jednego dnia jest 5 dobrze dojrzałych truskawek, a 10-15 następnym rośnie i następnego dnia będzie 1-3 do zjedzenia. Potem, po 2 dniach jest znów 3 dojrzałe. I tak to leci, na każdym krzaczku coś jest, więcej lub mniej. Na innym krzaczku mogą w tym czasie dopiero podrastać owoce. Inny jeszcze tylko kwitnie.
____________________
Kasia
LIDKA 20:39, 22 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Makao napisał(a)

A jakie wiszące pnące?

Napisałam u Ciebie


Kupiłam Albion 10 szt. Donice też już mam. Sadzenie jutro bo wcześniej kończę pracę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies