Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Wafel 23:40, 07 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1063
Bo ja małą ilość potrzebuję, to z przesyłką mi się nie opłaca.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 23:53, 07 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1063
Chociaż patrzę, że małe sadzonki nie są takie drogie...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 12:08, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4584
Ja wczoraj zamówiłam u Marzenki. Wzięłam wszystko co miała ale w dużych 1,5 l doniczkach. Może podzielę na pół.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:12, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4584
Popikowałam prawie wszystkie pomidory. Na raty to robię


Zostały mi jeszcze te maluch
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:14, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4584
Ostnica zaczęła się dzielić. Nie wszystkie siewki wyrosły.


A dalia zmienna chyba też potrzebuje już pikowania
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wafel 21:22, 08 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1063
Makao napisał(a)
Ja wczoraj zamówiłam u Marzenki. Wzięłam wszystko co miała ale w dużych 1,5 l doniczkach. Może podzielę na pół.


Kim jest Marzenka?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Patrycja_KG_Lu 22:08, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Makao napisał(a)
Przyszedł czas na odświeżenie ścianki wodnej

Przed


Po


Aniu jakie masz mniej więcej wymiary swojej ścianki wodnej? Sami robiliście od podstaw do końca, prawda? Robiłaś jakąś relacje z etapów na wątku?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wafel 22:32, 08 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1063
Caradonny zamówione Jaki odstęp im potrzebny?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 23:08, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4584
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Aniu jakie masz mniej więcej wymiary swojej ścianki wodnej? Sami robiliście od podstaw do końca, prawda? Robiłaś jakąś relacje z etapów na wątku?

Relacji nie robiłam bo to nie było robione po fachowemu. Raczej wg własnych wyobrażeń więc nie chciałam wprowadzać ludzi w błąd.

To jest wymurowane z półpustaka. Całość. Niecka/zbiornik kupiony gotowy i stoi na stabilnym podłożu. Nie wiem czy jakieś al’a fundamenty było. Zapytam jutro męża. Nie pamiętam też czy niecka jest podsypana żwirem czy stoi na betonie. Zapytam.
Bardzo wielu rzeczy nie pamiętam. Dostawałam zdjęcia od Oli (chyba Leon to był jej nik) ale nie pamiętam wątku. Ona ma swój wątek tu tylko już nie zagląda. Ona na pewno ma relacje u siebie i od niej dostawałam wskazówki. Tylko ona robiła fachowo a my po taniości. Pompkę mamy z Liroja bo wcześniejsza z regulowaną mocą szybko się przepaliła. Ta obecna na stałą moc i nie szkodzi jej muł z dna. Wylewkę kupiliśmy za krótką i musieliśmy ją przerabiać tzn. wydłużać bo woda leciała po ścianie. Wiem że rura od pompki do wylewki jest szeroka. Na cienkiej traciliśmy ciśnienie. Ta rura rozchodzi się chyba na dwie żeby równo woda się rozkładała. Jak dam radę to spróbuję jutro zrobić jakieś zdjęcie (jeśli dam radę dostać się od tyłu).
Walczyliśmy z tą ścianką cały sezon ale tak to jest gdy chodzi o kasę.
A to że ta ścianka ma już z 6 lat i działa to bardzo nas cieszy. Największym kosztem to był granit. No ale podjęliśmy decyzję że jeśli go nie weźmiemy to będzie trudno utrzymać dobry wygląd tego murka bo tam cały czas jest mokro jak leci woda bo pryska. I to była dobra decyzja.
Najtrudniejsze było dopasowanie wszystkiego tak żeby było na lico. Żeby szczeliny były minimalne bo łatwiej zasilikonować. Czyli trzeba było zrobić tak głęboki ten murek żeby niecka pasowała idealnie a potem dało się to przykryć granitem żeby się nie bujał. I potem uszczelnić.

Teraz jak tak myślę to chyba żwir na boki był dawany bo w razie gdyby woda została na zimę to musi być amortyzacja by niecka nie popękała.

Muszę dopytać eMa
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 23:09, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4584
Wafel napisał(a)
Caradonny zamówione Jaki odstęp im potrzebny?

One chyba 30 cm średnicy osiągają
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies