Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Rojodziejowa 18:53, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8499
Wafelku, przychodzę z odpowiedzią, czy lilak Krasavica Moskvy pachnie. Nie miałam porównania z innym. Dziś mama przyszła do mnie z takim ciemnym i muszę sprostować moją odpowiedź: paaaaachnie! Tak, że jak go powąchałam, to tego drugiego, który rzekomo też pachnie już nie czułam.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wafel 21:52, 24 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Lidka, Pati - no czasem mi się chce, czasem mi się nie chce, zwłaszcza jak widzę brak szacunku do tej całej roboty - śmieci, pety, psie kupy, ale ogólnie widok bardzo mnie cieszy, cieszą mnie też komentarze przechodniów, którzy pytają co to za roślinki, czy my tak sami to wszystko ogarniamy i wyrażają swoje uznanie. Wtedy jest miło na sercu Bardzo zwracam uwagę na zieleń miejską, osiedlową, niektórym to może bez różnicy, ale kto by tu nie przyjechał w odwiedziny do rodziny to się zachwyca. Póki mam siłę to robię. Jak sąsiedzi zachwyceni zmianą, to też chętniej wspierają finansowo, no bo bez budżetu to niewiele się da, same chęci nie wystarczą.

Jolu - barwinki faktycznie wypasione więc kupiłam 6 sztuk i podzieliłam od razu

Dominika - witaj u mnie ! Chętnie wpadnę pooglądać twój kawałek ziemi jak znajdę chwilę, bo widzę że podobne problemy mamy Dziękuję za pochwały, cieszę się że ci się podoba, mi też zaczyna...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:55, 24 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Asia jaki piękny bukiet! Uwielbiam zapach lilaków! Zestawienie tych dwóch kolorów bajeczne. Szukaj drugiego ciemnego
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:59, 24 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Barwinki już siedzą w glebie, oby rosły jak szalone

____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 22:15, 24 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Oprócz tego dziś na osiedlowej, płaskiej posadziłam jako wypełniacze kocimiętki i jeszcze kilka sztuk tawuł japońskich z wyprzedaży w Netto, wołały o ratunek przy kasie - mam nadzieję że się odwdzięczą . W sobotę do posadzenia zostało 9 sztuk irg i koniec na ten sezon. Pozostanie tylko pielęgnacja Jak będzie słonecznie to zrobię fotki.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Magleska 22:19, 24 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Ładnie z tymi barwinkami
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wafel 05:49, 25 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Dzięki Madzia, mi też się wydaje że barwinek daje fajny kolor i ożywia , oby pozostał na dłużej z nami. Kostrzewa trochę straszy ale dzielona tydzień temu dopiero się zbiera z szoku.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 06:57, 25 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Lubię barwinki. Te ich jaskrawe przyrosty i fioletowe kwiatki są przesłodkie. Niech dobrze Ci rosną. U mnie słabo przyrastały i musiałam gęściej dosadzić.
Krasavica Moskvy mi się marzy ale nie mogę u nas dostać od kilku lat.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wafel 07:36, 25 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Dzięki Ania Nie wiedziałam, że Krasavica Moskvy to taki rarytas, muszę z ciekawości sprawdzić u siebie czy dostępna.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Ewa777 12:07, 25 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Bardzo fajne zakupy zrobiłaś
Jak widzę te zdjęcia Krasawicy, to podejrzewam, że moja jest jakąś pomyłką, bo kwiaty różnią się. W tej chwili jeszcze nie kwitnie. Muszę jej przyjrzeć się dokładniej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies