Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon jesionolistny - Acer negundo

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon jesionolistny - Acer negundo

Karol99 15:06, 26 gru 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dobrze, dziękuje za odpowiedź
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
anna_t 10:13, 14 wrz 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pani Danusiu zastanawiam się nad zakupem klona szczepionego na 1,8 odmiana Odessanum lub Aureum ale czytam że go Pani nie poleca. "Śmiecenia" czyli rozumiem zrzucania liści na zime sie nie boję klony śmiecą bardziej niz inne liściaste?
ale czy mogłaby mi Pani w takim razie podpowiedziec jakie inne drzewko o jasnych, seledynowych listkach Pani poleca? chce taki akcent kolorystyczny na pniu na tle serbów.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Sebek 22:10, 22 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
anna_trzeciak napisał(a)
Pani Danusiu zastanawiam się nad zakupem klona szczepionego na 1,8 odmiana Odessanum lub Aureum ale czytam że go Pani nie poleca. "Śmiecenia" czyli rozumiem zrzucania liści na zime sie nie boję klony śmiecą bardziej niz inne liściaste?
ale czy mogłaby mi Pani w takim razie podpowiedziec jakie inne drzewko o jasnych, seledynowych listkach Pani poleca? chce taki akcent kolorystyczny na pniu na tle serbów.


Może buk Dawyck Gold lub Aurea Pendula?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:10, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam żadnego drzewa o seledynowych listkach, wszystkie wypadły z mojej listy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 19:33, 26 wrz 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Sebek napisał(a)


Może buk Dawyck Gold lub Aurea Pendula?

dzięki, piekne drzewa!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:35, 26 wrz 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gardenarium napisał(a)
Nie mam żadnego drzewa o seledynowych listkach, wszystkie wypadły z mojej listy

buki polecane przez Sebka tez? co prawda myslalam o czymś na pniu ale skoro nie ma wyboru to lepiej cos pewnego miec..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 19:42, 27 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przypala im liście i tylko na zdjęciach tak dobrze wyglądają. Nie sadziłam żadnemu klientowi żółtego buka, tylko sobie i już nie mam., wywaliłam.

Wiąz Wredei wylatuje po kilku latach, metasekwoja zrzuca igły. Nie mam drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
m_klauze 12:59, 04 mar 2016


Dołączył: 29 lut 2016
Posty: 23
Ja od jakiegoś czasu poszukuję drzewa od swojego ogrodu. Poszukiwania nie są łatwe bo chodzi o róg ogrodu gdzie ziemia jest ciężka, gliniasta i do tego wiecznie mokra. Ostatnio wymyśliłam "Flamingo" ale trochę mnie Wasze przestraszyły. Wrzucam zdjęcia narożnika - może ktoś z Was coś wymyśli. Jak widać thuja nie dała rady (ale może to i lepiej)... Zależy mi żeby się trochę osłonić od budynku, który wybudowali mi za płotem
____________________
mikro-ogrodek-poczatki
m_klauze 12:59, 04 mar 2016


Dołączył: 29 lut 2016
Posty: 23
____________________
mikro-ogrodek-poczatki
Gardenarium 14:51, 04 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba w ogrodzie nie chodzi o to, żeby testować poziom wody na drzewach. Jedyne co mi się nasuwa to dąb błotny, cypryśnik błotny. Albo najpierw zrób drenaż odwadniający i dopiero myśl nad drzewem.

Albo wywierć głęboki dół na 2 metry, przewierć się do piasku, na dno wsyp kamieni, dopiero ziemia i sadzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies