Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Błoto na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Błoto na trawniku

Wociek 16:24, 12 lis 2023

Dołączył: 12 lis 2023
Posty: 4
Witam.
Mam błoto z trawnika. Zacząłem robić trawnik podłoże glina , wysypałem 5 cm piaskiem( żwirem ) na to położyłem 5 centymetrów czarnoziemu nie wiem jakiej jakości . Trawa rosła całkiem nieźle ale grunt jest cały czas miękki chociaż został udeptany i uwalcowany . Po deszczu jest już tragedia błoto .co z tym zrobić .
Dzięki za wszystkie porady
Gosialuk 22:48, 12 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Jak rodzimą glebą jest mało przepuszczalna glina, to bez rozluźnienia po deszczach będzie grząsko. Czasem nawet konieczne jest wykonanie studzienek drenażowych, aby woda mogła się gdzieś zbierać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Wociek 06:55, 13 lis 2023

Dołączył: 12 lis 2023
Posty: 4
A gdy bym to wszystko wymieszał glebogryzarką , czy to by coś zmieniło . Słyszałem takie opinie ze mam przesiany czarnoziem czyli pozbawiony jakiś składników i zawsze będzie tak . Dlatego mam to wymieszać .
Emaciejka 17:09, 11 gru 2023


Dołączył: 20 paź 2023
Posty: 13
Witam,
zbyt mała warstwa piasku to po pierwsze.
Można było wymieszać glinę z piaskiem, dać obornik bydlęcy.
Dopiero potem warstwa dobrej ziemi.
Trawnik niedawno zakładany nie stabilizuje gruntu, co jest normalne. Po całym sezonie grunt będzie bardziej stabilny.
Wiosną nawóz regeneracyjny Emeralld.
____________________
Gardenarium 10:04, 08 sty 2024


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz nawiercić dziury drenażowe (nasypać tam kamyki/żwir) aby woda szybciej schodziła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies