Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Kokesz 21:35, 09 maj 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Krysiu, wstaw może to zdjęcie trawnika w wątku Zakładanie trawnika z siewu, tam Danusia często zagląda, może podpowie co się dzieje z trawnikiem, bo mój wygląda tak samo tylko te ciemne place mam dookoła drzew, reszta jest normalna.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
GorAna 22:16, 09 maj 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Krysiu, a dawałaś nawóz wieloskładnikowy, bo wygląda, że mu brakuje. Jak masz to posyp kompostem.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Krys 10:13, 10 maj 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Kokesz napisał(a)
Krysiu, wstaw może to zdjęcie trawnika w wątku Zakładanie trawnika z siewu, tam Danusia często zagląda, może podpowie co się dzieje z trawnikiem, bo mój wygląda tak samo tylko te ciemne place mam dookoła drzew, reszta jest normalna.


Renatko wstawiłam ,śzefowa napisała ,że musze powtórzyc nawożenie-może to i prawda,ale moj trawnik zakładany pod koniec wrzesnia ubiegłego roku a wczesnie byla tam posiana facelia i duzo obornika,wiec wydaje sie byc zasilony.\Wydaje mi sie,że mogły nasiona po posianiu spłynąc bo padał bardzo duzy deszcz a i tez może odczyn gleby jest nie taki,musze zbadac.
jednak powtórzyłam na razie nawożenie i dosieje tez trawę.Pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 10:14, 10 maj 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
GorAna napisał(a)
Krysiu, a dawałaś nawóz wieloskładnikowy, bo wygląda, że mu brakuje. Jak masz to posyp kompostem.
Pozdrawiam


Aniu dwa razy mila jara plus.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Kokesz 10:24, 10 maj 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziękuję, mój trawnik siany w maju 2016 cały sezon był jednolity.
Wiosną pod dwoma drzewami było dożo suchego filcu, który wygrabiłam i teraz te miejsca są mocno zielone, trawa wyższa.
Wstawię zdjęcia w tym samym wątku.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Krys 13:02, 10 maj 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
http://www.ogrodowisko.pl/watek/790-klopoty-problemy-z-trawnikiem?page=181#post_7 wstawiam link dla pamiecie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 13:09, 10 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krysiu u mnie trawnik bardzo często tak wyglada i zaręczam że to nic złegoTo efekt nierównego nawożenia, pewnie rozsypywałas recznie i gdie wiecej sypnełas tam trawa większa i bardziej zielona.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 13:09, 10 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krysiu u mnie trawnik bardzo często tak wyglada i zaręczam że to nic złegoTo efekt nierównego nawożenia, pewnie rozsypywałas recznie i gdie wiecej sypnełas tam trawa większa i bardziej zielona.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 13:16, 10 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ło no Kryśka, a mnie mówiłaś że nie dawałaś nawozu. Jasne że jak dawałaś to to co Bogdzia pisze Siewnik trzeba ci kupić
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Margarete 14:51, 10 maj 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ja też często mam i miałam takie bardziej zielone i bujne "wyspy" często jak mój mąż nierówno rozrzucał nawóz - dziś sama już staram się sypać dokładniej ale nie zawsze mi to wychodzi...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies