Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Telekia speciosa - Smotrawa okazała

Pokaż wątki Pokaż posty

Telekia speciosa - Smotrawa okazała

annawu 08:55, 30 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Okazała roślina, osiąga wysokość 1,5-2 m. Lubi słoneczko i półcień. Na ciężejszej ziemi jej liście przekroczą 50cm. Ich soczysta zieleń rozświetli każdy ciemny zakamarek ogrodu. Bylina nie rozłazi się, tylko tworzy dużą karpę.











____________________
Ania - W gródku Ani
annawu 08:58, 30 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881






____________________
Ania - W gródku Ani
Gardenarium 11:18, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kwiatostany w kształcie koszyczków wyglądają na wielkie. Doczytałam, że osiągają 5-6 cm średnicy. Na jednej łodydze może pojawić się ich od 2 do 8 sztuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 11:28, 30 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Aniu wyprzedzasz moje myśli miałem zamiar dziś założyć watek o smotrawie również posiadam ja w ogrodzie - ciekawa bardzo duża bylina,zauważyłem że ładniejsza jest w miejscu zacienionym wilgotnym w słońcu przy braku wilgoci liście omdlewają nie rozłazi się ale bardzo łatwo rozmnaża z nasion kwiaty wycięte bezpośrednio po kwitnieniu stymulują roślinę do ponownego kwitnienia.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
marzena 16:55, 30 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
spotkałam tę roślinę w Bieszczadach, kiedyś wspólnie z dziewczynami oznaczyłyśmy ją na ogrodowisku , jest bardzo okazała, zwróciła wtedy w Bieszczadach moją uwagę

____________________
marzena O....!
annawu 21:21, 30 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
marzena napisał(a)
spotkałam tę roślinę w Bieszczadach, kiedyś wspólnie z dziewczynami oznaczyłyśmy ją na ogrodowisku , jest bardzo okazała, zwróciła wtedy w Bieszczadach moją uwagę



A sadzonka zamieszkała w Twoim ogrodzie?
____________________
Ania - W gródku Ani
annawu 21:28, 30 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
ele2001 napisał(a)
Aniu wyprzedzasz moje myśli miałem zamiar dziś założyć watek o smotrawie również posiadam ja w ogrodzie - ciekawa bardzo duża bylina,zauważyłem że ładniejsza jest w miejscu zacienionym wilgotnym w słońcu przy braku wilgoci liście omdlewają nie rozłazi się ale bardzo łatwo rozmnaża z nasion kwiaty wycięte bezpośrednio po kwitnieniu stymulują roślinę do ponownego kwitnienia.



Przemek nic straconego, szukaj jeszcze ciekawe monstrum, i opisuj.
____________________
Ania - W gródku Ani
marzena 22:05, 30 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
annawu napisał(a)

spotkałam tę roślinę w Bieszczadach, kiedyś wspólnie z dziewczynami oznaczyłyśmy ją na ogrodowisku , jest bardzo okazała, zwróciła wtedy w Bieszczadach moją uwagę

A sadzonka zamieszkała w Twoim ogrodzie?

Aniu, to 'dobre pytanie' ... właśnie tak miało być... i kilka innych roslin też - były spakowane już w samochodzie...
jednak miałyśmy wtedy z moimi siostrami i Tatą ( to był taki wyjazd rodzinny w 2009 ) wypadek - nic nam się nie stało, ale samochód zupełnie niesprawny musiał zostać w Baligrodzie u mechanika, a my tylko z podręcznymi rzeczami wracałysmy z Tatą - ja do siebie : PKS do Sanoka, a dalej PKP , siostry i Tata razem PKS ... rośliny musiały zostać niestety
Cały wyjazd był świetny, tylko ta końcówka taka... ale może też dobra, nic nam się nie stało...
____________________
marzena O....!
annawu 22:15, 30 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
marzena napisał(a)


spotkałam tę roślinę w Bieszczadach, kiedyś wspólnie z dziewczynami oznaczyłyśmy ją na ogrodowisku , jest bardzo okazała, zwróciła wtedy w Bieszczadach moją uwagę

A sadzonka zamieszkała w Twoim ogrodzie?

Aniu, to 'dobre pytanie' ... właśnie tak miało być... i kilka innych roslin też - były spakowane już w samochodzie...
jednak miałyśmy wtedy z moimi siostrami i Tatą ( to był taki wyjazd rodzinny w 2009 ) wypadek - nic nam się nie stało, ale samochód zupełnie niesprawny musiał zostać w Baligrodzie u mechanika, a my tylko z podręcznymi rzeczami wracałysmy z Tatą - ja do siebie : PKS do Sanoka, a dalej PKP , siostry i Tata razem PKS ... rośliny musiały zostać niestety
Cały wyjazd był świetny, tylko ta końcówka taka... ale może też dobra, nic nam się nie stało...


A to nieszczęście, ele widać, że ktoś nad Wami czuwał, że wyszliście z tego cali, a samochód i roślinki można zdobyć.
Pozdrawiam.
____________________
Ania - W gródku Ani
Mariusz 20:30, 28 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Miejsca w których rośnie częściowo nie koszę, dzięki czemu licznie pojawiają się siewki.
Fajna na brzegach stawów, rowów.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies