Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

czemublokuje... 21:47, 09 maj 2015

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
meconopsis napisał(a)

I równie późno kwitnący, wspaniały "Texas Gold" z 1944 roku. Zmienny w kolorach jak mało który, początek kwitnienia...





Pozdrawiam,
Piotr


Przepiękny, ale Texas Gold wygląda jak u niektórych sprzedawców Apricot Parrot, który z kolei gdzie indziej wygląda własnie inaczej-bardziej "apricot właśnie. Jesienią zamówiłem ponad 200 cebulek od dwóch dostawców, od jednego masa kwiatów w ogóle nie wyszła, część była inna niż zamówione, a od drugiego wyszło więcej, ale część tez poplątana. Np. mają w katalogu Zielonokwiatowe Groenland a wcale nie mieli odmiany China Town, a dostałem od nich właśnie kilka cebulek China Town. Z kupowaniem jest czasem niespodziankowo.
Kwiaty macie piękne, sam chyba wgram zdjęcia swoje z pytaniem co to za odmiana bo mam zbyt wiele zaplątanych
czemublokuje... 22:49, 09 maj 2015

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
Pytanie: Czy ktokolwiek orientuje się odnośnie zielonokwiatowych tulipanów Formosa i Golden Artist. Golden Artist winień być ciemnozółty z zielenią i pasmami pomarańczowymi-u mnie są tylko żółte-czy tak może być? Jakie mają pręciki? A Formosa jest jaśniej zółta, z zielenią intensywną, ale u mnie mają jedne czarne pręciki a kolejne mają żółte pręciki. Który jest który?

pręciki zółte, Formosa fotka 1


pręciki czarne też Formosa fot.2



pręciki żółte czyżby Golden Artist? fot.3




kolejne pytania jeśli ktokolwiek jest tu żywy i odpowie cokolwiek
OlgaKol 08:14, 10 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Uwielbiam tulipany.

O to kilka fotek z mojego ogródka.



____________________
Olga Maniak w ogrodzie
kachat 11:25, 19 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Część moich tulipanów sadzonych 2 lata temu nie zakwitła, tylko poszła w liście. Mają wielgachne, strasznie szerokie liście - tak wielkie i ciężkie, że zamiast stać sztywno tylko leżą na ziemi... Kwiatów brak. Co poszło nie tak..? Co zrobiłam? Rok temu normalnie pięknie kwitły, wyglądały jak normalne tulipany, a w tym jakieś... mutanty Ziemia jest piaszczystko gliniasta, raczej żyzna, miejscówka w półcieniu.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
blackstork 22:21, 05 lip 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Tulipany już dawno przekwitły, ale zgodnie z tym co przeczytałem o ich pielęgnacji należy je pozostawić jeszcze by wchłaniały sole i minerały itd. Chciałbym zapytać do kiedy? Jak poznać że to już ten moment by przyciąć.

U mnie wyglądają już nieciekawie.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
blackstork 22:31, 05 lip 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Tulipany już dawno przekwitły, ale zgodnie z tym co przeczytałem o ich pielęgnacji należy je pozostawić jeszcze by wchłaniały sole i minerały itd. Chciałbym zapytać do kiedy? Jak poznać że to już ten moment by przyciąć.

U mnie wyglądają już nieciekawie.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
kachat 00:35, 06 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No te łodyżki z owocami to trzeba było ściąć od razu po przekwitnięciu... Niepotrzebnie tulipany traciły siły na produkcję nasion. No chyba, że chcesz je wysiewać, to co innego A resztę, liście, powinno się ponoć ściąć kiedy już zaschną i będą martwe.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
blackstork 13:04, 06 lip 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Czy łodygi uciąć przy liściach, czy teraz już nie ma znaczenia i czekać aż wyschną?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
kachat 13:09, 06 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ja bym łodygi ucięła przy samych liściach (noo jedną łodyżkę bym zostawiła, skoro już taka ładna wyrosła, i bym sobie posiała jesienią tulipki ), a liście dopiero kiedy już całkiem zaschną. Ale specjalistą nie jestem , może jeszcze ktoś się wypowie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
iwonadm 15:41, 29 lip 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745


____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies