Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

iwonadm 11:51, 05 gru 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
jeśli chodzi o tulipany w funkiach to chyba zależy od terenu
u mnie gdy kwitną tulipany funkie są jeszcze małe
więc takiego efektu jak powyżej raczej nie osiągnę
te kwitły najpóźniej rosną w żurawkach
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 11:56, 05 gru 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
tulipany są ładne same w sobie
i najpiękniej wyglądają w grupie


nawet jak mają wymieszane kolory
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
kachat 14:14, 05 gru 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Jak się nazywają te tulipany jasnoróżowe?

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
iwonadm 23:08, 05 gru 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
kachat napisał(a)
Jak się nazywają te tulipany jasnoróżowe?


angelique

____________________
Iwona ogrodowe-przygody
kachat 00:19, 06 gru 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Właśnie tak myślałam, że albo Agelique, albo Finola Dzięki!
Na zdjęciach w internecie te dwie odmiany są bardzo podobne, czy one się czymś różnią? Ktoś ma obie u siebie i może coś napisać na ten temat?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 18:44, 07 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wpisałam w wyszukiwarkę postów z frazą "tulipany Angelique" i to mi wyszło. Wiele osób je ma

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=tulipany+angelique&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kachat 23:22, 07 gru 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No tak, tylko ja pytałam, czy ktoś ma Angelique i Finolę jednocześnie, bo nie wiem, czy/jakie są między nimi różnice

Mam Finolę, posadziłam tej jesieni, ale widzę, że za mało - chciałam dokupić, ale już nie było. Jest za to Angelique, i się zastanawiam, czy jej nie wziąć zamiast Finoli. Tylko czy ona kwitnie w tym samym czasie, czy jest bardzo podobna? No chyba muszą się czymś różnić te dwie odmiany...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 07:44, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Finoli nikt nie ma, wyszukiwarka postów nie znalazła żadnej frazy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:45, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Finoli nikt nie ma, wyszukiwarka postów nie znalazła żadnej frazy.

Dorcia b zamówiła dopiero.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=finola&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czemublokuje... 19:04, 09 gru 2015

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
iwonadm napisał(a)
W biedronkach były do niedawna paczki za 0.99 zł za 7 szt. tulipanów sadziłam tydzień temu

To jest szok! Czyli czyścili magazyn żeby nie zostawało nic i tyle-CIEKAWE JAKIE ODMIANY BYŁY?

Wcześniej było pytanie gdzie kupować, ja najbardziej jestem zadowolony kupując od producenta on-line w KROLIKU polskiej firmie - ładne cebule i pięknie rosną. Największy też wybór.

Dawnymi czasy to za sprzedaż tulipanów z ogródka można było sobie kupić jedzenie albo jakiś ciuch, zawsze ładniejszy kwiat był w cenie jak cebulka razy dwa-a teraz cebulki są tanie bardzo, a za kwiaty nikt płacić nie chce, bo po co ktoś miałby w domu na stole kwiaty trzymać i9 jeszcze je kupowac?Takie czasy się zrobiły. Ja za to mam w ogrodzie i na stole Odmian prawie 100 pomimo małego ogrodu-zdjęcia na wiosnę pokażę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies