Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

Iwcia 19:35, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dzięki. Lecę oglądać buki i te śliwy.Myślę jeszcze, że przydałoby się coś hortensjom na plecy i w wywijasku chyba powinien być kamyk bo jak tam dotrzeć z kosiarką?
____________________
Mój przyszły ogród
Joaska 20:24, 10 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ja bym zawijaska zrobiła w rabacie (ale z korą) a rabatę wysadziłabym żurawkami i może ostrokrzew golden gem., ale wszystko w rabacie .
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 20:31, 10 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Może coś takiego:

wiem szału nie robi ten szkic ale chodziło mi o pogląd.
to szare to jakiśmiskant np. Morning Light
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Iwcia 20:47, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
To strona północna, mało światła - czy taki miskant da radę? Może dać tu rododendrony, azalie (nawet jest tu jeden RD pod oknem)? Czy dobrze widzę kora zaczyna się dopiero w połowie tego wywijaska?
____________________
Mój przyszły ogród
Sebek 22:50, 10 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj.

Trawnik masz, także już coś jest

A hortensje na pewno się przydadzą

Według mnie niewygodne jest sadzenie roślin pojedynczo w trawniku - dziwię się, że ktoś nie uciął tych starców kosiarką

Pomysł z zawijaskiem jest bardzo dobry - ale lepiej całość wysypać korą
Pomysł Joaski z tymi roślinami jest niezły - ja bym nawet zamiast czerwonych żurawek dał citronelle - pięknie rozświetlą to miejsce.

Przy płocie(będzie tam płot?) jest droga?
Według mnie najlepiej tam dać ekran z cisa, a przed nim sadzić - zasłonisz się przed gapiami i stworzysz piękne tło dla roślin takich jak hortensje i miskanty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joaska 23:02, 10 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Najlepiej byłoby rozplanować rabaty jak byś naszkicowała jakiś plan ogrodu ,
wtedy łatwiej będzie przedstawić pomysły,
Sebek ma rację, trawnik to trawnik, a sadzimy na rabatach
trawnik już jest teraz czas zaplanować gdzie i jak ustawić rabaty, acha darń z trawy pod rabaty lepiej będzie zdjąc i podsypać roślinkom jakiejś dobrej ziemi, kompostu. Ale za to przy takim trawniku kanciki będziesz miała idealne
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Iwcia 07:59, 11 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Witaj Sebku, miło Cię widzieć. Tak, za płotem jest droga, ale tylko taka dojazdowa, wąska. Płot zaplanowałam drewniany, bo taki , wydaje mi sie daje więcej intymności nie bardzo widzę tu iglaki na całej długosci, chyba że takie do wysokości ok. płotu... Może jako tło dla hortensji wystarczyłyby 3 smaragdy? Wymarzył mi się ogród biało- zielony z ew. kroplą jakiegoś koloru. Żółtego raczej nie chcę wprowadzać. Przynajmniej z przodu. W nocy wpadł mi do głowy pomysł na tę łatkę trawnika - może tu małe ciurkadełko (czytałam twoj instrukcję).Nie wiem gdzie korę a gdzie kamyczki? Starce rosły sobie z niecierpkami - fajnie wyglądały. Jak było koszenie to odginałam roślniki i własnym ciałem chroniam je przed ekspansjom kosiarki. Potem resztę nożyczkami Normalnie amatorszczyzna hihi.
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 08:03, 11 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Joasko - czyli lepiej trawę zdjąć? Hmm myślałam, że po łatwiźnie przykryję tylko i przegnije ;( . Pewnie masz rację. Spróbuję rozrysować to na kartce. Dobrze, że choć kancik będzie
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 08:53, 11 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Nie wiem czy taki rzut może być pomocny
Wklejam też moje "arcydzieło" proszę się nie śmiać jestem noga plastyczna No i ten trawniczek między chodnikiem a podjazdem ma inne wymiary. Tu tak tylko zaznaczyłam jego obecność.
____________________
Mój przyszły ogród
Sebek 21:50, 12 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Właściwie na tym klombiku to widzę to ciurkadełko - jeśli kształt kostki będzie zmieniony to tym bardziej je tam daj i dociągnij prąd.

Skoro płot drewniany to jasne - jednak coś wyższego i trwałego się przyda

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies