Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

Iwcia 12:11, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Tak. Na tym tarasie i schodach ustawiam donice z sezonowymi kwiatami więc jak będzie jedna dostawiona niżej na ziemi to chyba nic się nie stanie... (oczywiście gdy będzie taka potrzeba).

dereń Ivory Halo podsadzony biało-zieloną trzmielina to nienajlepszy pomysł - obie rośliny mają biało-zielone, pstre liście, będą się zlewać.
Myślałam, aby dać je z odstępem, nie jedno pod drugim ale chyba masz rację nie będzie to dobrze nawet z odstępem. Wierzbę można ew. wymienić na trzmielinę szczepioną... Pasowało mi tam coś większego dla równowagi tej drugiej strony. Wiem, że trzeba ciąć, bo mam ją.
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 12:15, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
ale możesz też poprowadzićkostke w taki sposób i wtedy ustawić donice juz na kostce, co ogranicza problmy kosiarkowe.
Podoba mi się Taki układ zostanie przedstawiony szanownemu małżonkowi a wierzba wylatuje na tył.
____________________
Mój przyszły ogród
kaisog1 12:54, 16 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przede wszystkim wierzba na stanowiska słoneczne idzie a nie do cienia.... sosna to samo....rozplenica to samo....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pwl 12:55, 16 sty 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Może jeszcze bardziej z tą kostką wyjedź? Ten murek potrzebuje wykończenia a tak chodnik dochodziłby tylko
do jego połowy, proponowałbym dociągnąć do całości. Znacznie lepiej będzie wyglądać bo teraz chodnik jest
trochę nieproporcjonalny w stosunku do schodów i wejścia, które są szerokie. Iwciu a kostkę zmieniasz na
granitową? Pasowałaby



____________________
paweł
Iwcia 13:09, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Przede wszystkim wierzba na stanowiska słoneczne idzie a nie do cienia.... sosna to samo....rozplenica to samo....

tam jest słonko, cień jest im bliżej domu tym więcej

pwl nie podjęłam jeszcze decyzji jaka będzie kostka, raczej coś jasnego, granitowa...niewykluczone. Obecna kostka to prowizorka położona na czas budowy, na zasadzie "byle nie nosić błota do domu" Nikt nie skupiał sie nad finezyjnym kształtem wówczas Długość chodnika to tylko 6m. Nie wiem czy układ proponowany przez Ciebie nie będzie zbyt przytłaczający.
A może poprowadzę ją w sposób zaproponowany przez ewę a resztę murka otoczę rzędem dwóch kosteczek granitowych?
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 13:45, 16 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
nie, niekoniecznie będzie przytłaczające
popatrz Iwciu, możesz spróbowac tak:
co do rozplenicy, to bym się nie zgodziła - raczej na osłonięty od wiatrów półcień, niż stanowisko stricte słoneczne
dlatego uważam, że przy końcu murka mogłaby być (o ile sobie te warunki swietlne dobrez wyobrażam)
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 13:48, 16 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gdyby ta kostka była poprowazona tak jak Ewa pokazała teraz to linia rabaty pięknie by się z nią "łączyła"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 14:13, 16 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a gdzie chcesz mieć ławeczkę, Iwciu? przed wejściem do domu?
bo jesli tam jest cieniście, to ogranicza dobór pnącza

a jeśli podobał Ci się 'Christmas Carol" możesz posadzić kepę 3 sztuk pod dereniem, przy samym chodniku. Warto go sadzić tam, gdzie zimą także często przechodzisz, żeby go w ogóle widywać, gdy kwitnie.
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 14:16, 16 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
cos mam dziś dzień na "zabawę"

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Juzia 14:54, 16 sty 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
ewalm napisał(a)
nie, niekoniecznie będzie przytłaczające
popatrz Iwciu, możesz spróbowac tak:
co do rozplenicy, to bym się nie zgodziła - raczej na osłonięty od wiatrów półcień, niż stanowisko stricte słoneczne
dlatego uważam, że przy końcu murka mogłaby być (o ile sobie te warunki swietlne dobrez wyobrażam)


No i taki układ rabaty i kostki jest chyba najlepszy.
Dla mnie perfekt
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies