Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

monya 20:08, 04 lip 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
I jeszcze jedno pytanie P.Danuto, dlaczego uważa Pani że są "najgorsze" ? Proszę to wyjaśnić.Kupowane były w znanej b. dużej szkółce..Widziałam z nich żywopłot formowany i wyglądał pięknie..
Aga 12:39, 05 lip 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
monya napisał(a)
Proszę o cenne wskazówki : żywopłot z Brabantów kilkumiesięczny - tuje 180cm-220cm. Zależy mi by docelowo powstała zielona ściana, gęsta i wysoka. Pani Daniusiu prosze o info jak podcinać, kiedy , by się ładnie i SZYBKO rozkrzewiały , by nie było prześwitów, czy obcinać stożki wzrostu ? Niektóre są jakby zdrewniałe. I kiedy nawozić ? Z uwagi bliskiego sąsiedztwa i braku kameralności bardzo bym chciała jakoś te tuje "podgonić".

Witam pokażę moje brabanty czteroletnie cięte tylko boki

W tym miejscu coroku je przycinam sekatorem
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
monya 14:12, 05 lip 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
Aga, rzeczywiście to wygląda zachęcająco Zatem nie pozostaje mi nic innego jak posłuchać dobrej rady.
Karol99 14:30, 05 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
monya napisał(a)
Aga, rzeczywiście to wygląda zachęcająco Zatem nie pozostaje mi nic innego jak posłuchać dobrej rady.


Zobacz na mój zywopłot, tez jest z Brabantów, tych niepolecanych. Mi tam się podobają. Zadbane wyglądają dobrze.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Aga 14:38, 05 lip 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Karol99 napisał(a)


Zobacz na mój zywopłot, tez jest z Brabantów, tych niepolecanych. Mi tam się podobają. Zadbane wyglądają dobrze.

____________________
Nowe miejsce nowy ogród
monya 15:53, 05 lip 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
Karol99 napisał(a)


Zobacz na mój zywopłot, tez jest z Brabantów, tych niepolecanych. Mi tam się podobają. Zadbane wyglądają dobrze.


A moge wiedzieć w jakim są wieku ? Taki żywopłot to na razie moje ciche marzenie..
Karol99 16:24, 05 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mają 7 lat, ale od 5 jest taki efekt.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 22:08, 09 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karol99 napisał(a)


Zobacz na mój zywopłot, tez jest z Brabantów, tych niepolecanych. Mi tam się podobają. Zadbane wyglądają dobrze.


To racja, zadbane wyglądają dobrze, ale po 20 latach czy 30 tu już nie. Nawet zadbane. Na wysokość płotu od dołu są tylko gołe pnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 15:29, 11 lip 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Gardenarium napisał(a)


To racja, zadbane wyglądają dobrze, ale po 20 latach czy 30 tu już nie. Nawet zadbane. Na wysokość płotu od dołu są tylko gołe pnie.

W takim razie chyba pozostaje cieszyć się zadbanym wysokim żywopłotem z Brabantów przez najbliższe lata, a z przodu hodować drugie piętro, z czegoś szlachetniejszego. Uwielbiam piętrowe żywopłoty.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardenarium 16:24, 11 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam na jednym fragmencie żywopłot co prawda z Thuja plicata, ale prawie to to samo. Brabant jeszcze gorszy. Żałuję tych straconych lat i to że teraz wszystko widać od dołu, co ma sąsiad, a głównie są to niebieskie plandeki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies